Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip átíratása hogyan zajlik,...

Chip átíratása hogyan zajlik, ha új gazdához kerül egy kutya?

Figyelt kérdés
Kell hozzá az eredeti gazdi is, vagy én új gazdiként ha elmegyek az állatorvoshoz átírják? Kell hozzá valami felhatalmazás vagy szerződés?

2013. jún. 19. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi, legalábis nálunk nem kellett, mondjuk én vittem az eredeti oltási könyvét is, mondtam, hogy én lennék szetencsétlen kutyának az új gazdája (a régi az unokatesóm, aki betoppant azzal, hogy ő külföldre költözik, már mindenkit végigkétdezett, senki nem fogadja be, szóval vagy én, vagy egy menhely) az állatorvos átírta a nevet, elkérte az elérhetőségeimet, ennyi volt. Azt nem tudom, hogy ezért kellett-e fizetni, mert ugyanakkor kellett egy csomó mindent csináltatni, és a számla végösszege nem volt tételes, de ha kellett is, biztosan nem volt valami egetrengető összeg.
2013. jún. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valami csak kellhet, hiszen ha nem kellene, akkor xy ellop egy kutyát majd bemegy és simán a nevére íratja és kész? ... Tehát elvileg valami csak kellene, legalább a régi gazdája menjen veled, vagy ha erre nincs lehetősége, akkor szóljon oda telefonon és diktáljon be pár adatot, hogy mégis tudják valóban ő telefonál.
2013. jún. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor írjatok egy ajándékozási szerződést vagy legalább egy tulajdonos váltási igazolást.
2013. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!