Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kiskutyát szeretnék...

Boxer kiskutyát szeretnék venni. Mindenképpen kan jöhet csak szóba.1-2 jó tanácsot szeretnék kérni, akiknek nagyobb tapasztalatuk van ebben. Mire figyeljek oda a kiválasztásnál? És hogyan neveljem, hogy szép, egészséges és okos kutya legyen belőle.

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 16:24
 1/6 anonim válasza:
Hát a táplálkozás kiskorban nagyon fontos napi 2× mindenképp később napi 1 alkalommal is elég, és ha okos kutyát szeretnél akkor a mindennapi foglalkozás, játék tanulás sétáltatás sétánál ami fontos hogy próbáld arra szoktatni hogy magad mellett menjen, ne szaladgáljon össze vissza ehhez ugye póráz szükséges amit még kiskorban megkell vele szoktatni, egészséges kutya nem hiszem hogy van mind elkap valami betegséget ami persze mint embereknél gyógyítható, de oltások kellenek kiskorban :) nem vagyok nagy kutya szakértő de nekünk is van lassan 1éves magyar vizslánk és sokat foglalkozunk vele legalább is amennyit az idő enged, és szerintem elég okos kutya :)
2009. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én közel 12 évig egy gyönyörű boxer tulajdonosa voltam, sajnos már nincs köztünk.Nagyon hálás, bolondos fajta, nem fogod megbánni.A kanok valamivel nehezebben kezelhetőek, 10-12 hónapos korukban különösen makacsok :-).sokat kell velük foglalkozni, hogy később ne legyen probléma, de tényleg meghálálják. A kiválasztásnál, ami fontos lehet, hogy a kiskutya szeme fehérje nem szabad, hogy látszódjon,mert ha esetleg kiállításra kerül a sor, az kizáró ok. (Amúgy más jelentősége nincs, csak nem "szabályos".Továbbá arra számíts, hogy sajnos elég rövid életű kutyusok, 8-10 évig élnek csupán..
2009. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szép a boxer kölyköknél amikor púpos a fejük teteje,tudom viccesen írtam , de nem tudom máshogy!Legyen jó kis mancsos, erős csontozatú és ne látszódjanak a bordái!A későbbiekben fontos a következetes nevelés!Egyébként nagyon vidám vicces pofák!A miénknek hatalmas a szíve, annyi szeretet van benne,hogy nem győzi kimutatni!
2009. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Veress István: Német boxer című könyvét. Szerintem nagyon jó,leír minden hasznos tudnivalót a fajtáról. Én is megrendeltem,mikor haza vittem a boxos jövevényt...:)

A kiválasztásról nem tudok mit javasolni,mert mi menhelyről hoztuk és ő volt a legidiótább...egyből megfogott!:)

Az biztos,hogy egy energia bomba,imád sétálni,kirándulni(igaz melyik nem) és ha játék van le sem lehet lőni! Ja,és 10 perc alatt kipiheni magát és jöhet a következő menet.

(A miénk)Nagyon ragaszkodó,állandóan a seggünkben van,szereti felkutatni a föld alatt élő állatokat,szóval nálunk a kertnek esztétikájának annyi...:)

Hihetetlenül okos kutya,szinte elsőre megtanul mindent,bár mindeközben makacs is,ha nincs kedve,akkor nincs kedve és kész! És szerintem pont ezért egyéniség!

Én imádom úgy ahogy van! Ha rossz kedvem van,csak rá nézek arra a gyűrött,"ronda",bohóc fejére és már csak azt veszem észre,hogy vigyorgok.

Nagyon fogod szeretni!

2009. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segitségeket!
2009. okt. 13. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyát mindenképpen törzskönyvvel vásárolj! Etetni minimum naponta 4x, 5x kell! Junior táppal vagy konzervvel és ajánlott hozzá vitamin és csonterősítő ez utóbbi feltétlenül! Ha nem ismered a boxereket, akkor ajánlom, hogy szukát vegyél ne kant, mert a kan az nagyon erős természetű. Inkább olyanoknak való a kan, akik már jártasabbak a boxer fajtában.
2009. nov. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!