Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy vegetáriánus kutya...

Lehet egy vegetáriánus kutya egészséges?

Figyelt kérdés

Sokan mondják az itteni fórumon, hogy egy táp annál jobb, minél több hús van benne (merthogy a kutya húsevő). DE mégis egyre több olyan tápot látok, ami vegetáriánus kutyáknak készült, hús nélkül.


Akkor hogy van ez? Úgyis élhet egy kutya egészségesen, ha nem eszik állati eredetű fehérjét?


2010. nov. 27. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

nem

" DE mégis egyre több olyan tápot látok, ami vegetáriánus kutyáknak készült, hús nélkül.


Akkor hogy van ez? Úgyis élhet egy kutya egészségesen, ha nem eszik állati eredetű fehérjét?"


nem látom az összefüggést! Szerinted amit reklámoznak, azért reklámozzák, mert egészséges?

2010. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Én vega vagyok, de soha nem szoktatnám le a kutyámat a húsról. Aki ilyet tesz, az egy pihentagyú beteg p*cs.

A kutyák ragadozó felmenőkkel rendelkeznek, innentőlaz emésztőrendszerük is a ragadozó életmódra van programozva. Ergo húsevésre. A kutyának/macskának elsődleges tápláléka a hús. Persze, én is szoktam néha másféle kaját is adni a kutyának - néha házi kosztot is -, de az esetek 90%-áabn húst kap.

2010. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem azért reklámozzák, de! nem valami tescos tápról van szó, hanem minőségi termékről, amit bevizsgálnak (remélhetőleg) és ellenőrzik, hogy adható-e a kutyának.

+

ha van ilyen termék, valószínű, hogy valaki eteti ilyennel a kutyáját és nemcsak a semmibe gyártják

2010. nov. 27. 14:40
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Jaj tudod mennyi drága cucc van amit nem a tescóban árulnak? Attól még nem jó... Ezek a gazdagok hóbortjait akarják kielégiteni semmi több... Ember lehet vega mert mindenevő, de a kutya húsevő. Halat sem lehet viz nélkül tartani...
2010. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
A másik meg az hogy lehet önmagában nem ártalmas a dolog, a baj csak az hogy a kutyának hús kell szóval érted, nem a kaja a rossz hanem a kutyának kell más.
2010. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos az állateledel is üzlet. Tele van olyan tápokkal amik ideig elélnek rajta a kutyák, de hogy nem egészséges az biztos. Minap egy nagyáruhában megállítottak az állateledel részlegen promócioval. 3 macskám van akik benti/kinti, de beoltatott és ha eljön az ideje ivartalanítva lesznek, tehát vigyázok az egészségükre. Közöltem a hölggyel, hogy nem tápos macskák, mire elkezdett okítani, hogy nem jó ha házi kosztot adok neki. Mire megkérdeztem tőle hány macska félét ismer a vadonban, aki az állateledelesbe jár vásárolni. Ragadozók. Én májat, csirkehúst, halat, zöldborsót, kukoricát, tejet adok nekik változatosan, na meg néha a miénket megkóstolják, mert kunyiznak:) Erre nem tudott mit válaszolni. Te döntöd el mi fér bele ár érték arányban, de ők azért ragadozók elsősorban. Amúgy szerintem a táp sokkal drágább.
2010. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 MME ***** válasza:
82%

Vannak vegetáriánus kutyák, de nem véletlenül azok - ugyanis ők MINDEN húsra allergiásak. Szerintem ez egy teljesen újkeletű jelenség. Ez a fajta táp nekik lett kitalálva, és szerintem nem is valók más kutyáknak, az, hogy nem reklámozzák, mi volt az eredeti célja ennek, egy jó marketing fogás, főleg a vega gazdáknak jön be, vagy azoknak, akiket mindennel be lehet etetni.

Iszonyat ritka az ilyen betegségben szenvedő kutya, és nem kis munka jó erőben, teljes egészségben megtartani őket. Szóval nem kell törődni (szerencsére) ezekkel a tápokkal. Lekopogom.

2010. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én nem akarom ilyennel etetni a kutyámat, csak elgondolkodtató, hogy ha egy kutyát ilyen táppal etetnek hosszú távon és mégis "életben van", lehet mégis működik a dolog.
2010. nov. 27. 15:01
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha rendes húst adsz az állatnak az sokkal drágább mint a táp... Amúgy meg itt kutyákról van szó akik kissé nagyobbak is mint egy macska. És a tápban jó esetben benne vannak a megfelelő arányok mig te azt nem tudod összeállitani pontosan az állatnak. Amúgy nem tudom a macskának mióta van szüksége kukoricára vagy tejre? Tudommal egyiket sem tudja megemészteni... Legalábbis a kutya nem.. Na mind1 mindenki úgy eteti ahogy akarja de akkor a minőségi tápot se szólják le... Az én macskám pl rá sem néz a nyers húsra, az egyeret is csak megfogja és aztán otthagyja... A tápot imádja.
2010. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Bocs de kenyérhéjon is életben marad egy kutya de gondolom érzed hogy az sem neki való és jó neki...

Amúgy meg a természetben olyan kutya úgy sem maradna életben aki minden húsra allergiás szóval ez akkor sem természetes dolog.

2010. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!