Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Görbe láb kiegyenesítése?

Görbe láb kiegyenesítése?

Figyelt kérdés
Kölyök (4hónap) kutyám lába mintha kifelé kacska lenne, nem tudom hogy ez természetes ilyen korban, hogy nem midig áll egyenesen? Ha adok neki zöld kagylót mennyi idő után látom a változást. Amúgy fajta tiszta.

2013. jún. 21. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fajtatiszta, akkor a tenyésztője meg tudja mondani, milyen elváltozás van a kutyádnál. És arra tud tanácsot is adni, mivel javíthatod.
2013. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő is a zöld kagylót mondta, de más valami? Mennyi idő még jó lesz?
2013. jún. 21. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha franciás az állás, kálcium. Ha más a gond, akkor másként lehet segíteni. Mit kap enni a kutyád és milyen fajta?
2013. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Brit premiumot, Border
2013. jún. 21. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem látom magam előtt, hogy pontosan mi a problémád a lábával, de ha franciás, akkor tényleg kálcium kell neki, viszont nem folyamatosan, csak kúraszerűen. Érdemes állatorvossal konzultálni, mert a kálciummal nagyobb bajt is tudsz okozni. Ha csak kicsit franciás, akkor lehet, hogy kinövi. Mondjuk én csak óriástestűben vagyok otthon, náluk a növekedés során van hogy jobb, van hogy rosszabb. Az egyik kutyám elég rondán állt fiatal korában, de 3 éves korára, mire kiteljesedett, addigra a mancsai is párhuzamosak lettek. A másiktól is néha sírógörcsöt kaptam, de ahogy fejlődik, egyre jobb. És zöldkagylón kívül más pluszt nem kaptak. Amúgy ha kézzel be tudod állítani normálisan a lábát és mozgás közben is jól áll, akkor nincs nagy baj, csak még lazák az izületei. Ha nem tudod beállítani, vagy mozgás közben is kifelé fordul, akkor már nem túl jó a helyzet. Képet nem tudsz felrakni?
2013. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én is a zöld kagylót javaslom, kálciumot csak ortopédus!!!! állatorvos javaslatára és felügyeletével mert ha rosszul vagy rosszkor adod, maradandó lehet a torzulás.

nekem bordeaux-i keverék kutyusom van és 13 hetes korától kezdve kapott luposan-t, összesen 4 dobozzal.

bár neki inkább lapocka problémái voltak, párszor sántított, úgy tűnik már kinőtte, de ártani biztos nem árt a zöld kagyló.

2013. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
állatorvos nem nézte?
2013. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet, nem is fogja kinőni. Előfordul almokban hibás végtagállású kutya.
2013. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Canhydrox GAG, nem olcsó, de nekünk ez az ami maximálisan bevált. 1 hónap alatt gyönyörűen rendbetette a kiskutya lábát.
2013. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!