Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 14 éves juhászkutyus, aki...

Egy 14 éves juhászkutyus, aki mindig egyedül volt a ház úrnője, hogyan viselne egy kisebb termetű (3.5 éves francia bulldog szuka) új kutyust?

Figyelt kérdés

A 14 éves kutyus: juhászkutya,szuka, kerti, ivartalanított, erősen öregedik (izületes stb.)...Nagyon szeretnék elhozni mellé egy 3.5 éves ivaros szintén szuka francia bulldoglányt, aki sok kutyussal élt együtt, szintén kertben.


Szerintetek?



2013. jún. 22. 20:51
 1/6 sippara ***** válasza:
Ha eddig ő volt a ház úrnője, akkor majd ő eldönti, kell-e másik kutya.
2013. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem, és én is így gondolom, a kérdés az, hogy van-e valakinek ilyesmi tapasztalata? 250 km-ről hoznám el a kutyust, így (meg egyébként sem) tudnám vissza vinni, ha a miénk nem fogadná el.


A kislányunk nem domináns egyébként, a ház úrnőjét úgy értettem, hogy egyedüli kutyus volt a kertben soha nem volt a kóbor cicákon és süniken kívül más társasága kint.Sétánál más kutyákkal érdeklődő, nem agresszív.

2013. jún. 22. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha igazán szereted a juhászkutyust akkor nem teszed ki egy ilyen helyzetnek. Erősen öregedik és még azt elviselnie,hogy egy fiatalabb másik szuka ott pattog körülötte.. Neked is rossz lenne. Idáig el volt kényeztetve és most pedig valaki más is szóba jönne és az lelkileg tönkre tenné szegényt. Lehet persze az is,hogy jól jönne neki és megfiatalodna mellette,de ez nagyon kevés eséllyel fordulhat elő egy ilyen kutyusnál (szerintem)
2013. jún. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:

Itt is - mint minden más, a kutya számára új helyzetben - egy kérdést kell feltenni: Ki a falkavezér?

Ha a gazda, akkor a kutya gond nélkül el fogja fogadni az új jövevényt, hiszen nincs más választása (pláne, ha amúgy sem agresszív más kutyákkal). Ha a kutya, akkor majd ő eldönti, elfogadja-e.


Amit a második írt, az - többek közt - azért nettó hülyeség, mert a kutyák nem emberek. Alapvetően ha a kutyának nincs problémája a fajtársaival és a kutya-gazdi kapcsolat rendben van, nem lehet probléma. Érdemes figyelni rá ugyanakkor, hogy az "újhús" ne részesüljön kiváltságokban az "öreggel" szemben. Ismerkedés (mint minden más esetben) semleges területen (futtatón, utcán, parkban, szóval kerten/házon kívül) történjen, ha ott már jól elvannak, együtt hazamehettek.

2013. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a kutya egész életében a kertben rohadt? Ha teljesen kimaradt a szocializálódás az életéből akkor semmiképp se hozz mellé másik kutyát.
2013. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért rohadt volna a kertben és miért ne lenne szocializált? Egyke kutyaként van tartva,ez tény,de ez nem hiszem,hogy akkora baj. Sétálni jártunk amíg nem fájtak a lábai, most csak ritkán,mert nagyon fárad...
2013. jún. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!