Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám jobban megeszi a...

A kutyám jobban megeszi a házi kosztot mint a külömbözö tápokat nálatok is így van?

Figyelt kérdés
4 hónapos vizslám van

2013. jún. 23. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek nem válogatnak, bármit ugyanolyan étvággyal megesznek.

Ám ha tudsz főzni a kutyának külön és tudod, h miből mennyi kell h az tartalmazza a kutya tápanyagszükségletét, akkor az a legjobb. De ha a házikoszt különböző ételmaradékokat takar, az nem szerencsés...

2013. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szaszekk ***** válasza:

Szia! 4 hónapos? Akkor még igazán kölyök. Milyen tápot adsz neki? Szárazat? Minőségit? (Ne a legalját vedd neki, de ne is a legdrágábbat).

Egy kölyökkutyának még tejfogai vannak, amik nem olyan erősek, mint a felnőtt fogak. Az egyik orvos azt mondja: egyen csak száraz tápot, azért vannak a fogai, a másik pedig azt mondja: áztasd be előtte picit. Mi a jó? Csak saját tapasztalatból tudok válaszolni, két kutyám van. A kisebbik kiskorában (talán 6-7 hónapos volt) játszotta el ugyanezt, mert néha kapott házikosztot, és rájött, hogy az bizony finomabb, mint a táp. Néha beáztattam a tápot, néha szárazan adtam neki. Napi kétszer-reggel, és este evett. Amikor elérte a durca, akkor nem ette meg a reggelit, de nem ijedtem meg, majd a vacsora. Eljött a vacsora ideje, és azt sem ette meg. (A másik kutya nagyobb, ő mindent megevett, jó példával járt volna, ha a kicsi tanul tőle) De a kicsi kitartó volt, és nem evett. Mivel ösztönlény, éhen halni nem fog gondoltam, és így is lett. Másnap reggelire evett pár szem tápot, aztán nézelődött, ott-ott hagyta a tálat. Na ekkor gyorsan fel is vettem, és legközelebb csak vacsorakor raktam le neki. Azaz mielőtt leraktam a maradékot neki, még szórtam bele kicsit (ő nem látta), majd a szeme előtt elkezdtem imitálni, hogy eszem belőle. Ha bejött a konyhába, akkor rámordultam, vagy rászóltam, hogy menjen ki. Ugyanis a falkavezér eszik először, a többi falkatag csak utána ehet, ha hagy a vezér belőle. Ugyanis a vezérnek kell elsősorban jóllaknia, hiszen ő felel a falka biztonságáért, fenntartásáért, amihez erőre van szüksége.

Miután vagy egy percig” eszegettem” a tálból (kezemmel kotorásztam, majd közben ropit ropogtattam, és gyűjtöttem a kezembe a kitúrt tápot), letettem neki a megszokott helyére, és kiadtam a parancsot, hogy ehet! (Persze ezt ráérsz később is megtanítani).

Ezután a kiskutya falni kezdett, és megette mind egy szemig a tápot. Azóta is rendesen eszik, néha fordul csak elő, hogy jobb falatot vár. Ilyenkor tál fel, majd következőleg megkapja. Meg kell tanulnia, hogy az ételt meg kell becsülni.

2013. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 18:03

ha nem csinálsz műsort, akkor is evett volna onnantól, hogy valóban éhes lett:))

2013. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen ízlik neki a sok finomság, amit nagyszülők főznek, a csülökcsont meg a sonka, pizzaszél. De nem szabad ezt túladagolni, hasmenése lehet, hányhat :(. Leszoktatni úgy lehet, ha nem veszel róla tudomást (ilyenkor gondol az egészségére). Vegyél neki minőségi kutyatápot, abban van vitamin, hús, stb. Ettől sokkal izmosabb és egészségesebb kutyát nevelhetsz. És nem lesz olyan túlsovány (bár a vizslák egyébként is elég sovány faj). Egész nap ne adjatok neki mást szárazon kívül, ha megeszi és rászokott, akkor néha csúsztathattok mellé egy-egy kis finomságot!
2013. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván minden kutya sokkal jobban preferálja azt, aminek intenzívebb az íze, és az illata.

Az enyém is kap házikosztot, de reggelire száraztápot eszik.

2013. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!