Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó házi koszt lesz az...

Ez így jó házi koszt lesz az udvaron tartott kutyáknak és macskáknak?

Figyelt kérdés

Rizst és állateledelnek való darált sertéshúst (bőrke meg nyesedék is van benne) főzök össze, majd belekeverek kacsatojást (ez van kéznél, és mi nem esszük meg) és egy kevés házi tehéntejet. Ehhez jön az előző napi kis maradék leves, főzelék vagy tészta, mikor mi, meg tegnapi kenyeret tépkedek bele.

Ezt kapnák délelőtt, este pedig egy kis száraz eledelt.

Ja, és a főzöttből kapnának a macskák is.


(Eddig csak némi maradékot kaptak, nem én etettem őket, de soványak, és én venném kezelésbe az ügyet.)


2013. ápr. 12. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Tökéletes.Fogják írni,hogy inkább a prémium táp,de ne foglalkozz vele.Tojást,azt csak heti max 2szer tegyél bele.szépen ki fognak gömbölyödni.Ja egy féregtelenítés nem árthat,100-200ft/Kutya
2013. ápr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem a legjobb de sok kutya él ezen és semmi bajuk nincs. A tehéntejet kihagynám, mert sem a kutya sem a macska nem tudja a tejben lévő cukrot feldolgozni és fosni fog tőlle. A nyers házitejtől meg főleg. A tojást se add nekik nyersen mert szalmonella fertőzést okozhat.
2013. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

hát ha jobb nincs, megfelel.. bár a főzelék meg a tészta/kenyér nem a leg táplálóbb egy kutyának.


A kacsatojást ha főzve adod akkor lehet annyit adni amennyit nem sajnálsz.. Ha nyersen akkor csak arra figyelj hogy a kutyák étkezések között kapják meg. Legalább 3órával a reggeli után vagy legalább 3órával a vacsora előtt.

2013. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Jah igen házi tejet ne.
2013. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! A tojást a még forró kajába keverném, hogy megfőjön benne. Tudom, hogy a kenyér nem épp a legjobb, de így is, úgy is megmarad, nem szeretném kidobni. Tejet egyébként eddig is kaptak az eledelükbe, és ahogy láttam, a kutyáknak nincs hasmenése tőle.


Ja, és szívesen megvenném a rendes kutyakaját, de sajna arra nincs keret. :) Annyit tudok tenni, hogy veszek olcsóbb konzerveset, és keverek belőle az ételükbe.


No, akkor neki is állok kotyvasztani, aztán majd beszámolok, ízlett-e nekik. :)

2013. ápr. 12. 08:05
 6/16 A kérdező kommentje:
Még valami: féregtelenítőt kaptak a kutyák oltáskor, nem tudom, ez elég-e. A macskáknak vettem pasztát, megkapták, mert a tabletta beadásának kísérletekor majdnem leharapták az ujjamat. Nagy kandúrok, és van bennük kraft, akármilyen girhesek. :D
2013. ápr. 12. 08:07
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

a féregtelenítést mi olyan negyed évente elkövetjük...sose lehet tudni alapon :) van 6 cica, 2 kutya meg egy görény és így se olyan nagy összeg, hogy ne férne bele a keretbe (szerencsére).


amúgy a kajával semmi gond nincs. gondolj arra, hogy nagyon sok kutya még ilyen ételt sem kap vagy épp éhezik... tojd le, hogy ki mit mond ha a kutyák eszik és nincs semmi bajuk tőle, akkor azt etetsz amit csak akarsz :) nálunk pl az egyik kutyánk sajton nőtt fel, mert a Sajtpincéből a selejt (nem felel meg az előírásoknak az alakja, mérete...állaga...stb de attól még emberi fogyasztásra is alkalmas) sajtokat apukám ingyen (vagy legalábbis nagyon olcsón) megkapta. imádta a sajtot és az orvos szerint tökéletes egészségnek örvendett a kutyus.

2013. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne vegyél konzervet, 80%-a víz. Nem mondom, h tökéletes, de nem is rossz a kajájuk :)

Csontos husit nem tudsz nekik még adni? Esetleg egy kis répa/alma, ilyesmi?

2013. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A tejet én is kihagynám, függetlenül attól hogy nem megy tőlük a hasa. De egyébként teljesen jó. Valamint a kutya konzerv teljesen felesleges pénz kidobás, semmi tápérték nincs benne, akkor inkább tápot vegyél nekik többet :)

Féreghajtót elég negyed évente adni nekik.

2013. ápr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
A tejet hagyd ki, viszont tegyél hozzá még egy kis zöldséget.
2013. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!