Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz ez a mondás?

Mennyire igaz ez a mondás?

Figyelt kérdés

Amelyik kutya ugat, az nem harap.


Honnan jöhetett eza mondás?


Szerintem nem minden kutyánál igaz. Először, csak ugat, majd morog, majd harap. Nemigaz?


2009. okt. 13. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegyik ilyen...pl. vannak tacskók,akik ugatnak itt az utcánkban,de már simogattam őket..meg német juhászhoz is közel mentem..azt már nem annyira mertem simogatni :D...meg 1 vicsorító is van...mind1..nem kell ilyen mondásokat elhinni,mert nem mindig az az értelme,amit írnak..pl: vaj van a fején: nem az,hogy vajat kentek a fejére XD..hanem hogy rossz volt,vagy ilyesmi :D
2009. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül igaz. Attól is függ, hogy hogyan ugat. Gondolom, ha csóválja a farkát, nem vicsorog, akkor nyílván nem harap:). Bár igaz, azok a kutyák, akikről úgy gondoltam, hogy harapnak, inkább csak morogtak, meg vicsorogtak.
2009. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém ugat és harap is. :D

Németjuhász-foxterrier keverék.

2009. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is... ugat-harap-behozza az újságot :)

múltkor az utcánból egy kb.5éves kisfiú mondta, hogy ha a kutyim ugat, akkor nem harap... :) mondtam, hogy azért ne nagyon próbálja ki :)

2009. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mondás szerintem nem szólt soha az igazi kutyákról, mindig emberekre vonatkozott.
2009. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Az én kutyáim ugatnak meg harapnak is (és nem félelemből! többször megvédtek már) és van amikor nem ugatnak csak harapnak, ha meg terelünk akkor csak ugatnak és nem harapnak. :D De sok kutyát ismerek aki nem merne harapni csak a szája jár, és olyat is akinek egy szava sincs csak gyilkol csöndben, modnjuk neki tuti valami idegi baja van...

Azonban egyetértek, hogy ez inkább az emberekről szól.

2009. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az "Amelyik kutya ugat, az nem harap." mondást a kistestűekre találták ki, általában tényleg mindent és mindenkit megugatnak de ha közelebb mész befogják:)

Normál idegrendszerű kutyákra ez nem igaz, okkal ugatnak és ha kell harapnak is.

2009. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

A kutyák agresszív viselkedése az ellenfél elriasztásával kezdődik, aztán következik egy rituális harc, ami inkább csak erőfitogtatás, mint komoly küzdelem, és ha ettől sem tántorodik el a ellenfél akkor jön az igazi harc.


szóval ha ezt a mondást a szó szoros értelmében nézzük akkor nem igaz, de hát ugye mindenki tudja hogy ez valójában az emberekre vonatkozik, nem a kutyákra.

2009. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!