Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vemhes a kutyám?

Tulunger kérdése:

Szerintetek vemhes a kutyám?

Figyelt kérdés
Van eggy srafford kutyám, pároztattam de nem tudom, hogy vemhes-e lett..:/ a mell bimbói nem rég meg duzzatak, lehet hogy nem is a vemhesség miatt duzzatak meg? normális válaszokat :)

2013. jún. 26. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor volt fedeztetve?
2013. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Valószínűleg igen !


A duzzadt mellbimbók arra utalnak hogy a tej csatornában a tejmagomlő érzékek elkezdtek bekapcsolódni a megtermékenyített sejt miatt . Bár korai egy kicsit de a tejcsatornák oldott káliumot tartalmaznak ami egyes kutyáknál a szinusz csomót elkapkodják a tifusz vírus miatt de ez ritka de a te kutyádnál valószínűleg ez történt !


Remélem segítettem !

2013. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elballagsz vele legközelebbi állatorvoshoz,csináltatsz egy ultrahangot.Ez az egyetlen módja annak,hogy biztosra megtudd.

Egyébként mielőtt szaporításba kezdesz,érdemes lett volna legalább az alapokat megtanulnod.Van épp elég felesleges stafford.

2013. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már a "pároztatás" előtt fel kellett volna készülnöd mindenre.A szukát a vemhesség alatt min. 3x ultrahangra vinni a dokihoz.Az ellésig elletőládát kell készíteni.És vemhes táp sem ártana neki,valamint a herpesz oltás,hogy ne legyen semmilyen betegsége.

A kölyköknek infralámpa,orvos a közelben ellésnél.Miután megszülettek 5-6 hetesen startetáppal szilárdra szoktatni,2 hetes koruk 2 hetente féreghajtani az összes kölyköt.6 hetesen mindegyiknek parvo oltás,8 hetesen mindegyiknek első kombi oltás.Valamint,ha gazdához kerülnek,chippeltetned kell.Gazdához 8 hetes kora után adhatod,mivel nem törzskönyves és nem is fajtatiszta,így talán az oltások és a chip árát elkérheted,ami olyan 10ezer ft.Neked meg legalább 100ezerbe lesz egy alom felnevelése.Átlag 6 kutyával számolva.Ha több születik (mert több szokott)akkor ez az összes nyilván nagyobb.

A táp az anyjának és a kölyköknek már önmagában 30-40ezer lesz.A 3 ultrahang kb 15ezer és az oltások,féreghajtás + chip MINDEN KUTYÁNAK.Lazán megvan a 100 :)


A lelkiismereteddel meg magadnak kell elszámolnod,hogy milyen gazdákat találsz 10 ezerért,stafford-keverékeknek.És hogy hova kerül és milyen kutya lesz belőle.Lehet hogy a lánc végén végzi valahol minden nap bántalmazva,vagy épp viadalokra cipelik.Vagy 2 éves korára megunják és kirakják,majd valamelyik gyepin,jobb esetben menhelyen viszontlátod a kutyuskádat,ami a te felelőtlenségednek köszönhetően siralmas életet fog élni.


Arról nem is beszélve,ha valami örökletes betegséget hordoz vagy a szuka,vagy a kan,akkor a kölyköknek is kijut belőle bőven.


Nem ártana elkezdeni gondolkodni is,és annál messzebbre jutni,hogy "cuki kiskutyák" meg "eladom pár sz@ros ezresért".

Arról nem is beszélve,hogy a szukának mennyire megterheli a vemhesség és az ellés is a szervezetét.De ez téged nyilván nem érdekel,mert annyira azért nem szereted a kutyát...

2013. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jön mindig a kamu szöveg,hogy mindnek van már előre gazdája,kell a családnak meg haveroknak.

Ezzel "csak"két probléma van:az egyik,hogy mire elvihetők a kiskutyák,sokan visszalépnek.A másik,hogy óriási felelőtlenség szaporított stafford kölyköket kiadni a kezedből,mivel nem tudhatod,milyen idegrendszeri problémákat örökölhetnek.És ha felnőttként egy ilyen kutya idegi problémás,főleg laikusnál(hozzáértő nem vesz szaporított kutyát),akkor annak akár halálos baleset is lehet a következménye.Vagy "jobb"esetben a bekattant kutyát egy gyepin ölik le.És az nem elég,hogy Pityipalkó haverodnak már van vagy volt kutyája.Egy idegi problémás bull típusú terrierhez ez 0.Saját tapasztalatom,amit máshol már leírtam:nagyon sok éve van bullterrierem.Az előző munkavizsgás volt és versenyeztem vele évekig,bemutatóztunk,kutyasuliztunk,a legnagyobb magyar szakemberektől tanulhattam.És a kutyám halála után jött egy 4 hónapos ideggyenge,pánikbeteg kis szuka egy szaporítótól.Amikor nem boldogult az épp aktuális hisztériás rohamával,agresszív lett,akár belém is kapott.Hiába volt a sok tapasztalat,mégsem boldogultam vele,még nekem is rehabilitációs szakember segítségét kellett kérnem.Képzeld el ugyanezt a szitut egy tök laikusnál!

2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!