Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bkk-nál ölbe vagy táskába...

A bkk-nál ölbe vagy táskába vitt kutyához kell jegyet venni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
én nem szoktam, és sosem kértek, úgy tudom nem is kell, ha nem foglal külön helyet.
2013. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :)
2013. jún. 28. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 10 perce olvastam utána ennek.


1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.


Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.


A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a hév vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A Budapest-bérletek és Budapest-jegyek MÁV-Start és Volánbusz járatokon kutyaszállításra való használatáról az adott szolgáltató rendelkezik. A rendőrségi szolgálati kutya és a megkülönböztető jelzéssel megjelölt segítő kutya (mozgáskorlátozottakat segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.

2013. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kell.


[link]

2013. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja bocsi, a bkvnál tényleg nem.:) félrenéztem:D
2013. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve tudtam, hogy valamiért linkelem. Szóval ha ölben van kell, ha nem az előírásnak megfelelő szállítócuccban viszed kell. Ha a szállítóeszköz megfelel az előírásnak, akkor nem kell.
2013. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen. Hasznos tanácsok voltak :D
2013. júl. 7. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!