Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az Illatos út nem menhely,...

Ha az Illatos út nem menhely, akkor mi?

Figyelt kérdés

Most olvastam Facebookon, hogy valaki azt írta kommentbe, hogy z Illatos út az nem menhely.

Mivel még sose volt dolgom menhelyekkel, se más ilyesmi hellyel, mert le nem adtam kutyát, és örökbe sem fogadtam.


Szóval, lehet, hogy butácska kérdés, de nem tudom.

És ha nem menhely, akkor miben különbözik a menhelyektől?

A válaszokat köszönöm. 14/L


2013. jún. 28. 12:28
 1/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
76%

Olyan hely ahol a bent lévő kutyákat ,ha nem tudják örökbe adni és más menhely sem viszi el, akkor túlaltatásra kerülnek.

Dióhéjban.

2013. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Az Illatos út gyepmesteritelep(sintérelep). A különbség az hogy az hogy a menhelyeken nem altatnak, ellenben a sintérteleppel.
2013. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Sintértelep. A menhelyen nem altatnak a sintér telepen igen, minden kutyát 2héttel a bekerülése után elaltathatnak, valamit kis ketrecekben tarják őket, nem tudnak róluk semmit. Nem válogatják meg a kutyák gazdáit, már annak örülnek ha akad egy érdeklődő.

Röviden: A menhelyen addig maradnak a kutyák még gazdájuk nem lesz, a sintértelepen addig amíg gazdira nem lelnek vagy rájuk nem kerül a sor az altatásban.

2013. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oh. hát ez nem jó:(

Köszönöm a válaszokat, így már értem.

Így már tudom, hogy ha örökbe akarok egy kutyát fogadni, akkor azt sintértelepről teszem:(

2013. jún. 28. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Sintértelepen a kutyákat nem sétáltatják,a szűk kennelben vannak az altatásig vagy jobb esetben gazdisodásig.Önkénteskedni sem lehet.

Itt végzik az embert harapott vagy veszettségre gyanús állatok megfigyelését.Harapós kutya általában 90 napos megfigyelés után altatásra kerül.

2013. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A sintértelepeket az önkormányzatok tartják fenn, ide kerülnek az utcán befogott, leadott vagy elkobzott kutyák. Ahogy írták, két hétig tartják őket, utána altatás várhat rájuk. Leadott kutyák esetében akár azonnal is, ha teltház van. A menhelyeket civilek működtetik, általában valamilyen egyesületbe tömörülve. Altatás csak indokolt esetben történik, például gyógyíthatatlan beteg kutya esetén, ha már csak szenved, vagy különösen ideggyenge, harapós állat esetén, amin nem segített a rehabilitáció sem és így veszélyes lenne kiadni.
2013. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Az Illatos úti az nem menhely, hanem a Ebrendészeti telep. Egyébként aránylag nagyok a kennelek, csak éppen csupasz betonon tartják a bekerült kutyákat, az 1-2 év körülieknek van némi esélye gazdához kerülni, ha szépek és egészségesek, az idősebbeknek és nagytestűeknek már alig. Kölykök általában hamar elpusztulnak. Ha sok a befogott vagy leadott kutya, akkor altatnak. A kiválasztott kutyát oltják, chipet kap, örökbefogadási nyilatkozatot kell aláírni. 5000 ft-ért adják oda, de mert nincs barátkozásra lehetőség,sokszor nehezen működik a kapcsolat ezekkel a kutyákkal. Némelyik a nyakörvet, pórázt sem ismeri.

[link]

2013. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Menhelyeket alapítványok működtetnek.

[link]

[link]

2013. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!