Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi kiskutya?

Bernáthegyi kiskutya?

Figyelt kérdés

Bernáthegyi kiskutyát szeretnénk, de sajnos anyagi lehetőségek nem engedik meg, hogy több tízezer forintot adjunk most ki rá. Nem tud véletlen v.ki menhelyet ahol esetleg lenne kiskutya, vagy éppen nem-e tud valakit akinek lenne kiskutya amit elajándékozna. Veszprém / Vas / Győr-Moson-Sopron és Zala megyéből.

Legjobb lenne ingyen, de maximum 5-10 ezer forintot talán rá tudnánk szánni.



2013. jún. 11. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy kiskutyát nem fogsz kapni 5-10 ezerért.

Ha mégis, akkor utána sok százezret rá költhetsz.

Felnőttet találhatsz menhelyen, többször láttam már, fajtisztát is.

2013. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy bernáthegyi kölyök eltartása az első évben lazán elvisz havi 20 ezret, szóval ha ilyen rosszul álltok anyagilag, akkor ingyen se akarj kutyát!


Kaja havi minimum 15 ezer, kullancs, bolha védelem 5 ezer, oltások, állatorvos, zöldkagyló és akkor kutyaoviban még nem jártatok, beteg még nem volt a kutya, nem vettél még neki játékot, felszerelést, fésűket. Csak az alap felszerelés is benne lenne egy huszasban.

2013. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eltartása megoldott lenne, előző kutyusunkkal megvoltak a tapasztalatok, csak így egyben lenne nagy a hirtelen 30-40 ezer forint. :(

Csak sajna már 13 éves volt és 5 hónapja sajnos...

Felnőtt kutyust nem akarunk, sajna az már sose szokná meg a helyet, meg ugye az embereket.

2013. jún. 11. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kel nagyhirtelen vásárolni olyasmit, ami nem létszükséglet. Lehet rá gyűjteni is, ahogy más emberek is teszik. Egy bernáthegyi ára mondjuk 240.000 forint, az havi húszezrével félretéve egy borítékba 1 év alatt összejön.
2013. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de falun lakunk, itt meg azért jó ha van kutya, ősszel-télen nem szeretnék, mivel nem tudjuk lakásban tartani, hogy ne fázzon, ezért lenne még jó nyáron, hogy megerősödjön mire itt a tél.
2013. jún. 11. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg honnan vetted hogy felnőt kutya nem szokja meg az embert és a helyet? Menhelyről hoztam ki felnőt kutyát, egyszerűen nem tudom levakarni magamról. Egy ismerősöm 5 éves németjuhászt hozott ki az illatosról és ő is hamar kötődött az új gazdihoz. Úgyhogy ez csak mellébeszélés. Az viszont biztos hogy ennyiért nem fogsz bernáthegyit kapni, nézz szét a lakóhelyeden biztos van valahol véletlenűl becsúszot keverék alom.
2013. jún. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lehetetlent kérsz. Ez olyan mintha kéne egy full új ház, ami ér 30 milliót, és Te 1 milliót áldoznál érte. De nem kell használt, vagy olcsóbb. (jelen esetben felnőtt, vagy egy keverék)

"mivel nem tudjuk lakásban tartani, hogy ne fázzon,"

A Bernáthegyi miért fázna?

Olyan nincs hogy a nagy nem szokik meg.

Én egy 3 éves rotit hoztam menhelyről (mert tök drágán megvették, majd megunták)

és (pedig a roti kicsit más mentalitású mint a bernáthegyi), de ahogy valaki előttem is írta levakarhatatlan.

Követ mindenhová, jönni akar mindenhová (boltba, vagy akárhová ahová épp megyek) az udvar akármelyik részén is ténykedem odajön és lefekszik vagy épp játszik, hempereg a fűben.

Én sem bent tartom, de télen van hogy pár órára beengedem, hogy felmelegedjen.

Ha jó kutyaháza van (nem kell milliókat költeni rá, ha élelmes vagy, te magad is összerakhatsz egyet)

nem fog megfagyni.

Ha meg arra gondoltál, hogy egy 1 hónapos fog fázni, az meg tényleg nem olyan nagy, hogy sok vizet zavarjon a lakásban.

2013. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Én meg 5-10 ezer forintért szeretnék egy új Apple Macbook Pro-t, akinek lenne szóljon..

Ugyanaz a helyzet, mint a bernáthegyivel. Amit ennyi pénzért kapni fogok, az esetleg hasonlítani fog az Apple-re, de biztos hogy nem az lesz, hanem valami gagyi utánzat ami fél év alatt tönkre megy.

Egy bernáthegyi legeslegolcsóbban hobbi célra is olyan 80-120ezer forint között van. Ha ennél olcsóbban találsz, az nem bernáthegyi, hanem esetleg fajtajellegű keverék, egészségügyi problémák magas rizikójával. A bernáthegyi nem épp a legszívósabb fajta, csak tenyésztőtől érdemes venni, egészségügyileg szűrt szülőktől, különben nem 80-120ezret hagyhat ott az ember az állatorvosnál, hanem ennek akár a tripláját is.

Saját tapasztalatból beszélek. Két kutyám van. Amikor az elsőt vettem, még én sem voltam tisztában azzal, mi a különbség a tenyésztő meg a szaporító között és megvettem 30ezer forintért a szaporítótól származó kölyköt. Kb. két hete volt nálam, amikor eszméletlen vakarózásba kezdett, rossz volt nézni is, a szívem szakadt meg miatta, hogy folyton sír a kiskutya és véresre kaparja magát. Ekkor kezdődött az állatorvos látogatásunk, lassan minden napos vendégek lettünk ott. Mindenféle kence után jött az allergia teszt, kiderült hogy allergiás a csirkére és a gabonára. Eddigre már annyi pénzt hagytam az állatorvosnál, hogy abból nyugodtan vehettem volna egy egészséges, törzskönyves kutyát. A kutyámnak élete végéig méregdrága hipoallergén tápot kell ennie. Ami pedig kevésbé lényeges, de azért említésre méltó, hogy a szőrminősége is pocsék, hiányzik az aljszőrzete, emiatt télen szétfagyna ha kiraknám a kertbe, meg a fedőszőre is olyan puha, hogy beleragad minden kosz. Fürdetés után egy héttel már úgy néz ki mint aki egy éve nem fürdött. Ja és veleszületetten hiányzik 4 foga.

A másik kutyámra két évig gyűjtöttem. Törzskönyvezett, tenyésztőtől van. Úgy tökéletes ahogy van. Öröm ránézni. Makk egészséges, állatorvost még csak az oltások miatt látott. Bármit megeszik és öntisztuló a szőre.

Ez csak az én példám, de korántsem egyedi eset, hanem nagyon is gyakori. Pórul lehet járni igen könnyen. Nem hiába mondják, hogy olcsó húsnak híg a leve.

Szóval az én tanácsom az, hogy vagy jövő nyárig gyűjtögessetek és akkor lesz egy valódi bernáthegyi kutyátok, vagy mondjatok le a fajtáról és keressetek egy keverék kiskutyát menhelyen, vagy véletlen alomból.

2013. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ház ilyesmi megoldott, saját kis terület is jó nagy szabadtérrel. :)

Hát szerintem várakozás lesz mindenképp, hosszú lesz, de csak elmegy majd az idő. :)

2013. jún. 12. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Végre eny normális kérdező, aki megérti miről beszélünk!


Nem lesz ám olyan hosszú a várakozás, gondolj csak bele! Most legalább van egy fél éved arra, hogy kiválaszd a neked tetsző tenyésztőt vagy párosítást, aztán várni kell míg tüzelni fog a szuka, megtörténik a fedezés és onnantól 4 hónap, mire elhozható lesz a kiskutya. Máris eltelt egy év és addigra össze is jön rá a pénz.

2013. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!