Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fiú kutyám aki 2 éves...

Van egy fiú kutyám aki 2 éves és ki akarom ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Megvan kötve mindig és elszoktam engedni hogy hagy végezze a dolgát és ha már nem figyelek rá akkor már itt sincs inkább párzási időszakban szokott menni. Ha meg szintén elvan engedve és átmegyünk a szomszédhoz ákkor pedig utánnunk ugrik. mért van ez? ha kiivartalanitom akkor nem fog elszökni párzási idöszakba?
2013. jún. 29. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy szeretnéd ivartalanítani!

DE!!! Nem azért megy utánatok, mert ivaros! Hanem mert "Megvan kötve mindig". Nem csak annyira kellene elengedni, hogy elvégezze a dolgát, hanem foglalkozni is kellene vele, meg játszani. Lehet, hogy egyáltalán nem párzás miatt szökik, hanem mert kellenek neki az ingerek!!!!

Egy kutyát nem szabad kötve tartani, de ha mégis erre van szükség, akkor rendszeresen kell vinni sétálni!

Így talán elkerülhető a szökés!

Milyen fajta amúgy?

2013. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás jó ötlet. De gondolj bele, ha te állandóan ki lennél kötözve, se telefon, se tévé, se laptop, se barátok, ott unatkoznál napi 20-22 órákat egyedül, akkor mi lenne az első dolgod, ha elengednek..? Állatkínzás, amit csinálsz szegény kutyáddal. Vidd sétálni, futni, labdázzatok, ne kínozd őt ezzel a folyamatos kikötözéssel.
2013. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugye tavasszal van a párzási időszak és akkor mindig menne azért kell megkötni mert összetapossa a veteményest meg elütheti egy auotó is ! de télen mindig elvan engedve és be akkor nem megy el mert tavasza elején meg talán nyár közepén van ha jol tudom párzási időszak:)!
2013. jún. 29. 14:22
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! amugy én elengedném de mamaámék mindig megkötik hogy nem mennyen el! Én is jonak találom az ivartalanitast de csak egy hatranya van az hogy nem jol vegzodhet:( amugy keverék kutyus:)
2013. jún. 29. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Először is, azt írtad, hogy mindig kötve van. Aztán hogy csak tavasszal, majd megint azt, hogy a mamádék mindig megkötik. Akkor????

Ha valóban csak párzási időszakban szökik, akkor igen, segíthet az ivartalanítás.

Én februárban ivartalaníttattam a 3,5 éves kutyám, és minden rendben vele. A kanoknál nem bonyolult műtét, 2-3 nap alatt rendbe jön.

Egyébként az enyém a nyitott kapun sem megy ki, mert foglalkozva van vele, és nevelve van. Mindig szabadon van!

A szomszédból is a lány kutya jött át, amikor tüzelt...

2013. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mennyit foglalkoztok a kutyával egy nap vagy egy héten?
2013. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem akarunk b*sztatni, de felelős vagy a kutyádért. NAGYON fontos, hogy legalább egyszer egy nap vidd el őt egy hosszú sétára, hadd szimatoljon, találkozhasson más kutyákkal, taníts neki trükköket, dugj el jutalomfalatokat és hagyd, hogy megkeresse őket... szóval fizikailag ÈS szellemileg is fáraszd le azt a kutyát, akkor nem fog megszökni. Ez tényleg fontos, vedd komolyan, neked van életed, családod, suli, haverok, de annak a kutyának csak te vagy..
2013. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm amugy nem az enyém a kutya hanem a nagybátyámé ő meg nem nagyon szokott vele foglalkozni pedig mindig itthon van :/ én mikor kint vagyok mamánál mindig játszok vele meg viszem sétálni a hegyre:) Én nap-mint nap elengedemha kint vagyok és mindig foglalkozok vele én rendszerességgel vinném őt sétálni meg játszanék vele meg ilyesmi de az baj hogya gazdája nem nagyon foglalkozik vele:// :(
2013. jún. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!