Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztriában fogok menni...

Nagy568 kérdése:

Ausztriában fogok menni nyaralni kutyával egy japán akitával. Mire figyeljek oda? Bécsben kutyát lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

kint jobb a kutyás kultúra szóval nem hinném,hogy gond lenne :)


a kaksit szedd fel és ott enged el ahol van kijelölt hely..amúgy kint parkok vannak a kutyáknak,nem 3x4 méteres futtatók..


bár,hogy konkrétan Bécsbe mi a helyzet nem tudom én Salzburgban voltam..kutya nélkül sajnos..

2013. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném ha itthon maradna a kutya. A hátsó üllésen utazna a kutya egy 6 éves gyerek mellett. Emiatt nem fognak meg büntetni? az osztrák törvényeket nem igazán ismerem. Másképpen nem tudom megoldani kicsi az autó egy suzuki swiftel mennénk.
2013. jún. 30. 19:40
 3/6 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem hogy kutyával könnyű szállást találni Ausztriában?
2013. jún. 30. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem biztos könnyű lesz szállást találni. igaz én jópár éve voltam bécsben, de a bevásárlóközpontban rengetegen voltak kutyával emlékszem. mindenféle, nem csak kicsik. furcsa is volt látni magyarország után.
2013. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyű szállást találni, van ahol 5-10 eurót felszámítanak, de legtöbb helyre bemehet. Ám arra gondolj h a kutya annyi kilós tehetetlen csomagként viselkedik nagyobb fékezéskor vagy ütközéskor amennyi ő maga. Nem túl biztonságos. Legalább egy biztonsági övet + hámot kapjon, ami 50 km/h feletti ütközésnél már nem véd de egy hirtelen fékezéskor még jó lehet.
2013. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:

Ahogy előttem írták, a kutyát biztosítva kötelező szállítani az autóban-vagyis minimum biztonsági öv (trixie cégé, van hozzá egy hám,azzal kell becsatolni), különben megbüntetnek a rendőrök.

Szállást könnyű találni,de előre meg kell jelölni a háziállatot,de sok kutyabarát szállás van.

Kötelező a póráz a városokban mindenhol, legyen kaki-zacsi mindig,(felszedés is kötelező,sok helyütt külön kuka van, mert veszélyes hulladék)és nem árt, ha van nálatok szájkosár is(biztos,ami biztos).Bécsben rengeteg a kutya és kevés hely van, ahova nem bevihető(az ki van írva), mondjuk múzeumokba nem lehet(Bécsben).

2013. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!