Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves golden retriever kan...

6 éves golden retriever kan kutyámat szeretném sétáltatni, de egyszerűen nem bír viselkedni ha kimegy az utcára. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nincs hozzászoktatva, mert nagy az udvar és ott kitudja tombolni magát, most viszont gondoltam eljárok vele rendszeresen sétálni, de amint kimegy az utcára a szomszéd kutyák mellett elhaladunk és szinte elránt, megőrül és alig bírom visszahúzni, hogy eltudjunk menni. Hogyan tudnám erről leszoktatni?

2013. júl. 1. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

"Nincs hozzászoktatva"

Hát szokjon hozzá. Vidd ki, mozgasd le alaposan (nem rövid pórázon sétálgatással, meg kertben játszással, mert az lósz*r, vannak erre technikák), mutasd meg neki az elvárt viselkedést, magyarul jutalmazd, ha jól viselkedik, és korrigáld, ha nem; ezt gyakorold vele minden nap, és jó lesz.

Ha nem megy, keress szakembert :)

2013. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
76%
Most láthatod, tapasztalhatod, mennyire tudja kitombolni magát a "nagy udvaron" (körülbelül annyira, amennyire te képes vagy letudni a szociális és fizikai igényeidet a wc-be zárva telefon, internet, tv, minden nélkül). A teendő az, hogy a kutyát fárasztani, tanítani, szocializálni (esetleg rehabilitálni) kell, egyszóval kielégíteni az igényit, kutyaként, és nem kertitörpeként és/vagy riasztóként kezelni.
2013. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Fojtó nyakörvet használsz sétánál? Tudom hogy ez nem hangzik valami bíztatóan, de ha csak KICSIKET rántasz egymás után, addig ameddig a bal oldaladra nem áll melléd akkor nem árt, ês nem is fáj neki.

Ezt a kutyaiskolában tanultam, még hosszú távon nem használt nekem, de így pár percig mellettem sétál a kutyám. Egyépként nem te vagy az egyetlen, aki így van ezzel. A kutyasuliban van olyan, akit a golden retrivere átránt az akadályon.

Sok szerencsét,remélem segítettem.

2013. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éves labradorom van. Nem akarok hazudni de 5 évig az utcára csak az oltások idején ment ki, mindig a kertben volt. Utána hogy a kutyát kezelésbe vettem, (Oda költöztem ahol a kutya van, nagymamámhoz) azóta amikor tehetem kiviszem sétálni. Őt már jutalmazni nem tudtam, mert örült hogy idegen szagokat kereshet, élvezte hogy sétálni mehet. Ő ugyan pórázhoz volt szoktatva mert kölyökként tudtam vele sétálni, de utána kimaradt. Nos elég problémás a kutyám, nagyon agresszív idegenekkel. A séta viszont lecsillapítja agresszív viselkedését, ha elfárad inkább elbújik, nem csinálja a fesztivált. Szóval ha naponta kiviszed hidd el javulni fog a viselkedése, csak meg kell szoknia hogy bizony őt sétálni is viszik. ne szégyelld hogy húz, lesz az még jobb is.
2013. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sippara ***** válasza:
Nem, nem segítettél. Nem ajánlgatunk úton-útfélen mindenkinek fojtót, mert komoly egészségügyi kockázata van a szakszerűtlen használatnak, ergo ha nem ért hozzá, akár maradandó sérülést okozhat a kutyának. Ráadásul a kutya nem neveletlen, egyszerűen egy hat éves golden, aki ki tudja hány év bezártsága után végre kijutott az utcára, sosem volt lemozgatva, persze, hogy húz, persze, hogy megőrül.
2013. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

:):)

komoly kutatások ,50 év tapasztalata alapján kérdezném ?? milyen komoly egészségügyi kockázata is van a fojtó nyakörv-nek ??:)

az európai állatorvosi tudás alapján ,még senki sem látott fojtó nyakörv miatti légcsősérülést kutyán :)

bár elég sok rémhír kering róla ,érdekes módon kizárólag egysoros folytó nyakörvvel vizsgáztathatsz kutyát ??? miért is?? ha ennyire veszélyes:):) ez tévhit !

kedves kérdező :

igaz divat a kutyasétáltatás , főleg most ,hogy vége a sulinak, meg jó idő is van . gondoltad ,kicsit sétáltatod, na persze ,csak a kutya miatt,és nem a szomszédok, vagy a barátok miatt :) hiszen 6 év , alig több mint 2000 nap alatt ez nem igazán jutott az eszedbe :)

feltételezem, kitartasz a séták mellet ,és napi szinten rendszeresen fél-1 órát sétáltatnád élete hátralévő 6-8 évében ( goldenek átlag életkora 12-14 év).

a séták neked is megfelelő ritmusához, a nyugodt kutyád lábad melletti sétájához semmi mást nem kell tenned ,

MINT K....RA SOKAT FOGLALKOZNI VELE ! rengeteget !!

szocializálnod kell, aztán megnevelni, majd jöhet az alapengedelmesség . kb 4-6 hónap .

ezek után a kutyád akár póráz nélkül is nyugodtan sétálhat melletted bárhol bármely,zavaró külső körülmény ellenére.

vagy :

jön a drasztikus büntető-nevelő módszer ,amikor is büntetsz minden nem tetsző viselkedést ! ebben az esetben nincs pozitív megerősítés, nincs dícséret, nincs jutalmazás , ha jól viselkedik!

kb: 3 nap és sétálna rendesen, kissé feszülten ,de gond nélkül :)

az első módszer működhet , a második pedig nem !

mert te nem értesz a kutyák neveléséhez, és mert könnyen meggondolhatod magad a napi sétákkal kapcsolatban :)

a séta egy eszköz a nevelésben , pont mint a póráz, meg a fojtó nyakörv:)

vidd el futtasd meg a kutyád ,legyen olyan fáradt, hogy csak vánszorogjon ! itasd meg . és indulj el vele sétálni :)

a fáradt kutya nem húz !! a fáradt kutya nem harcol a kerítésen túl élőkkel :)

a fáradt kutya könnyebben nevelhető :)

de lefárasztani egy 6 éves goldent , ráadásul napi szinten !! na az nem piskóta :)

meggondolod ???

2013. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Vizsgán azért egysoros fojtót kérnek, hogy egyes "becsületes" egyének ne tudjanak bele elektromos szerkezetet, kis hegyeket, vagy bármit rejteni. De vizsgán, versenyen NEM FOJTÓRA ÁLLÍTVA lehet csak használni :D
2013. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fojtó remek eszköz, de nem megoldás; önmagában max. tüneti kezelés lehet. Sokszor érdemes használni, hogy segítsen a gazdának kezelni a kutyát, de a húzás okát nem szűnteti meg, így az következésképpen valahogy máshogy fog feltörni a kutyából. Csak tologatod a problémát, ha nem ásol elég mélyre, hogy megoldd.
2013. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2013. júl. 3. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!