Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láb mellett való sétánál a...

Láb mellett való sétánál a kutya hogy van mellettem?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy egy "kicsit" hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de nem tudom, hogy fogalmazhattam volna meg máshogy:S


Szóval, a kérdésem az lenne, hogy amikor egy helyben állok, és a kutyát behívom lábhoz, akkor ő ugyebár jobb oldalról a hátam mögött megkerülve leül a bal oldalamon.

De kutyasuliban felhívták rá a figyelmem, hogy ha engedelmes vizsgát akarok vele,(nem mostanában akarom a vizsgát) akkor olyanokra figyeljek, hogy amikor lábnál leül ne legyen előrébb az ő lába egy centivel sem, mint az enyém, mert amikor beül lábhoz, akkor a mancsai kb a lábujjaimmal egy vonalban vannak, vagy kicsit előrébb.

Nem tudom, hogy ez tényleg olyan fontos? mert most gyakoroltam vele, hogy ha beül lábhoz, akkor ne tegye előrébb, csak nem tudom, hogy tényleg ennyire fontos ez.


Illetve, a másik, amikor ebből a pozícióból elindulunk, akkor ő jön láb mellett, de ilyenkor tényleg egy kicsit megelőz(a lapockája a combom előtt van) és egyszerűen nem tudom rávezetni normálisan arra, hogy szépen jöjjön.

Amikor nézek videókat szabadon követésről, akkor a kutya a gazda mellett megy, és folyamatosan nézi.

Ezt valaki eltudná nekem mondani, hogy hogy érik el a kutyánál? mert az enyém csak akkor néz rám kb egy fél, 1 percig, ha szólok neki, hogy nézd, de utána rögtön a földet figyeli.(de ezt a percet is el kellett érni, mert eleinte csak rám pillantott, és nézett is tovább)

Amúgy egy huskyról van szó, nem könnyű eset, de lehetetlen nincs, így is nagyon engedelmes, csak finomítani kell a dolgokon, mert hát nem jól tanítottam meg neki. Rendkívül értelmes, rögtön megszokta érteni, hogy mit akarok tőle, aztán már csak gyakorlás kérdése, és úgy is csinálja, de ezt a kicsi megelőzést nem tudom, hogy hogy korrigáljam. Próbálkoztam azzal, hogy ha megelőz, akkor rögtön megállok,lábhoz, és ha bejön, úgy indulunk tovább, de akkor is az a pár cm előremenés megvan.(nem egyszer próbáltam ezt el vele)

Valami jó kis tippet tudnátok adni arra, hogy elérjem azt, hogy tényleg mellettem jöjjön, és hogy engem nézzen?

Pórázon szépen megy, ez szabadon követésnél probléma, amikor pl az utcákon megyünk így szabadon, akkor van ez a kicsit előrébb megyek szindróma.

(amúgy tényleg mindenről letiltható,meg engedelmes nagyon szokott rám figyelni, még ha egy macska is megy el előttünk az úton sem megy el(vagyis, elmenne,de ha azt mondom, hogy hagyd, akkor csak nézi, de nem megy oda, és ugyanúgy haladunk tovább)


2013. júl. 2. 10:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

így utólag még megjegyzem, hogy nincs mindig ilyen vasfegyelem, csak a gyakorlásoknál várom el, hogy így jöjjön, amúgy ha póráz nélkül sétálunk, és nincs épp gyakorlás, akkor hagyom, hogy előttem menjen, vagy hogy le maradjon szaglászni pár métert, vagy hogy futkározzon, úgyis tudom, hogy nem megy el tőlem távol(lehet, hogy ezzel rontom el:S)

illetve, még mielőtt jönnek a póráz nélkül sétáltatni tilos megjegyzések, még azt is leszögezem, hogy csak olyan utakon szoktam levenni a pórázt, ahol szinte a madár se jár, de ha jön valaki, rögtön pórázra teszem, illetve a városban is csak pórázon megyünk(vidéken lakom)

2013. júl. 2. 10:21
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, fontos. A kutya nem lehet se előtted, se mögötted, nem ülhet oldalra kidőlve, meg ilyenek. A fekvésnél ugyanez. Illetve hát ülhet, csak pontlevonás, vagy épp nem lesz meg a vizsga.
2013. júl. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Az, hogy rád nézzen láb mellett követésnél, arra nem tudok tippet adni, mert én is azzal szenvedek :)

2013. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2es vagyok. Bocsi, csak most olvastam el amit írtál utána.


Az, hogy csak gyakorlásnál követeled meg, hogy rád nézzen, tehát, hogy láb mellett szabályosan haladjon, az rendben van, hiszen nem lehet úgy sétáltatni, hogy folyamatosan téged nézzen.


Egyébként sima pórázas sétánál csináld a pórázfegyelmet és akkor mehessen szimatolni, amikor engeded.

2013. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mennyire előz meg? Az első lábainak kell a te lábaddal egyvonalban lennie. Legalábbis nekem azt mondták. Én is azt hittem hogy túl elöl van a kutya amikor aztán megdicsértek hogy most jo
2013. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyaiskolában labdával vagy jutalomfalattal érik el a figyelmet. Tehát nem is a gazdát figyeli igazából. A labdát csak akkor mutatják meg a kutyának ha lankad a figyelme hogy tudja hogy a gazdinál van a labda. Persze attól függ mennyire labdamániás a kutyád.

Mondták még azt is hogy szólítsam a kutyát és ha rám néz akkor adjam neki a jutalmat.

Még egy feladat volt. Le kell ülni az udvaron egy finom falattal a kezünkbe és a kezünket úgy letenni a földre hogy alatta legyen a finomság. Ki kell várni amíg odajön a kutya és megpróbálja elvenni. De nem szabad neki odaadni. Meg kell várni amíg a szemünkbe néz ès várja a segítséget. Akkor kell azonnal neki adni.

2013. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

talán nem kellene ennyire sarkosan :)

a szabadon követéssel az a gond,hogy lakott területen belül gyakorlatilag tilos, kivétel a magánterület, vagy a kutyasuli területe:)

lakott területen kívül meg mindegy :)

a figyelem felkeltése és megtartása már más .

javasolt : éhes kutya -fáradt kutya állapot elérése !

fínom könnyen ehető jutifalat pl: félig főtt virslikarikák, felvágott ,sajt felkockázva . a lényeg,hogy ne keljen nagyon megrágnia a kutyának,így a szemkontroll fenntartható !

a kutyát behívod,lábhoz parancsolod, és elindítod a sétát , bal kézből etetsz , de csak akkor ha rád néz ! ezt a pillanatot kellene kitolnod . ehhez kell a jutalomfalat . az éhes kutya figyel rád, a fáradt kutya pedig nem motivált abban ,hogy elterelődjön a figyelme .

mivel a szemedbe kell néznie ,nem mehet előtted, így a testtartását is korrigálhatod.

pont erre jó a : boltba megyünk , gyere kutya :)

egy túrórudi ,és a hazaútból remek kiképzőpályát varázsolhatsz .

a gyakorlást több rövid távra oszd fel. a lassú séta, szemkontroll, szabadon -láb mellett követés -szemkontrollal egy nehéz fárasztó és komoly feladat !

2013. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kutya a bal oldalon ül az ülőgumókon és nem a combján.Olyan szorosan üljön melletted, hogy a lapockája szinte érintkezzen a comboddal.

Mikor elindulsz vele és ami a lényeg mindig a bal lábaddal lépj ki először, akkor a kutya nem marad le és érzi mikor kilépsz. Ellenkező esetben a kutya egy lépéshosszt lemarad.

Ahhoz, hogy rád nézzen intenzíven haladj a kutyával vagyis sportosan előre és a kezedben legyen egy tárgy amit a kutya a feladat után meg fog kapni jutalomként.

Ezt a tárgyat a vizsgán a ruhád alá rejted el. Ott nem veheted elő de ő tudja, hogy ott van.

Gyakorlásnál legyen a kezedben menetelésnél és kissé izgasd a kutyát vele, közben mondjad neki, hogy gyere, okos, lábhoz.Lényeg, hogy a tárgy a mellmagasságodban legyen, hogy a kutya minél feljebb tartsa a fejét és arra összpontosítson menet közben.

Egy idő galoppozás után ültesd le, dicsérd meg és dobd el neki azt a valamit.

2013. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Zsuzsabazsa jól írta, annyival egészíteném ki, hogy mivel a menetelés nem egy túl izgi dolog, bizonyos időközönként iktass be egy nagy játékot, örömködést, finom falatot, labdázást. Ne gyakorold vele túl, egyszerre inkább kevesebbet, mert megunja, és olyankor már nem figyel eléggé. Azt kell kondicionálni, hogy meneteléskor bármikor valami szuper dolog érheti, ezért mindig figyeljen rád. Ez a lábnál követés.


Az utcán ne alkalmazz lábnál követést, vagy ha igen, azt mindig jutalmazd. Legyen külön szó arra, hogy elvárod, hogy melletted menjen (nálunk ez az itt jössz), de nem kell folyamatosan téged nézzen.


A szabályos melletted ülést pedig egy küszöb/ söprűnyéllel gyakorold, és jutalomfalattal is szépen igazíthatod.


Üdv: egy szintén huskyval dolgozó gazdi:)

2013. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Ohh, hogy ez mekkora hülyeség.

Mármint nyilván ha célod van a vizsgával, akkor ok, tanítsd meg neki ezeket a dolgokat, bár szerintem egy vizsgán is felesleges fennakadni azon hogy 1-2 centivel előrébb ül-e a kutya,

De ha nincs célja a vizsgának, akkor nem tök mindegy? A lényeg, hogy van egy marha jól nevelt és szófogadó kutyád! Légy rá büszke és ne akarj robotot csinálni belőle, hagy maradjon meg annyira függetlennek, amennyire lehet. Szerintem csak annyira kell elnyomni egy kutya önállóságát, amennyire ahhoz kell, hogy engedelmes legyen és jól lehessen vele együttműködni. És a leírásod alapján ez nálatok meg van.

Séta közben meg hagy szaglásszon, végül is nem azért mentek le, hogy te sétálj, hanem azért hogy ő sétáljon, te csak elkíséred. Ha fontos, akkor úgy is magad mellé tudod hívni és ez tök jó.

Persze ha célod van vele, akkor nem szóltam, de ha csak hobbi kutya, akkor szerintem felesleges erre ráfeszülni.

Gondolom most le fogtok pontozni, de nem bírtam ki, hogy ne írjam meg a véleményem. :)

2013. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!