Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Van egy angol cocker spániel kutyusom aki még kölyök és most kezdjük el pórázra szoktatni. Vettünk neki egy textil hámot és egy bőr nyakörvet de nem tudjuk melyikre szoktassuk. Tudom sokak véleménye, hogy nyakörvre mert azzal lehet tanítani, de ha első perctől fogva hámra szoktatjuk, akkor is húzni fog?

2013. júl. 3. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A nyakörvre és a hámra is kétféleképpen lehet rászoktatni a kutyát: jól vagy rosszul. Ha az előbbi eset forog fenn, akkor a nyakörvet sem fogja húzni, míg ha az utóbbi, akkor a hámot is. Egyébként nem sokból áll mindkettőre rászoktatni. És aztán ha kiképzési munka van, akkor (csak) a nyakörv van rajta, ha meg egyszerű séta, akkor a hám (is).

Persze én csak a saját -- magyar vizslás -- tapasztalataimról beszélek.

2013. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Én jobban szeretem a nyakörvet, mert könnyebben kezelhető a kutya, könnyebb ráadni, neki meg tökmindegy.

Eleinte amúgy hámmal mentünk, mert bántalmazott kutyus,és nem igen viselte el, ha a nyakához ért valami. És bizonyos helyzetekben jobban szuperált mint a nyakörv. Pl sokszor lefagyott séta közben,amin szó szerint át kellett lendíteni, ezt nyakörvvel nem tudtuk volna megcsinálni. Illetve járt velem dolgozni, és nagyon félt a busztól, de a hámnál fogva könnyen fel-le lehetett emelgetni. De amióta ezek nincsenek, azóta elő sem vettük a hámot. Sőt, mostanra már olyan jó kutya, hogy már nyakörve sincs, csak egy felvezető póráza a biztonság kedvéért. :)

2013. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a nyakörv a jobb. Könnyebb ráadni, levenni a kutyáról, könnyebben lehet irányítani. A hámról azt hallottam, hogy nem tesz jót a kölyök kutyáknak (ezt nem tudom hogy igaz vagy sem).

Én minden kutyámat nyakörvvel tanítottam meg sétálni, nagyon szépen sétálnak, szerintem semmi szükség a hámra.

Egyébként, hogy húzni fog vagy nem az attól függ hogyan szoktatjátok hozzá.

2013. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
66%

Alapvetően bőr nyakörve van, azt akarom leváltani most jó minőségű erős fémcsatos textilre. Mi vettünk egy hámot, mert kellett anno (kennelköhögés miatt nem bánthattuk a torkát). Nem volt különbség a sétában, nyakörvvel kezdtem rászoktatni. Én akkor adok rá hámot, ha kirándulni megyünk, mert a bőrnek marhára nem tesz jót, hogy állandóan vizes lesz, és ha sok az izgalom, akkor elfelejti magát, és még húz (kölyökről van szó, rendes sétán megvan az önfegyelme), ilyenkor esélytelen a stop módszer meg a fordulgatás mert fel van pörögve. Hogy ne fojtsa magát, ilyenkor hámot teszek rá, és szorosan magam mellé húzom, hogy azért ne mehessen előre, mint egy tank. Általában ebből ért, és öt perc után már normálisan sétál. Nyakörv szinte mindegyik kutyasuliba kell, egyedül a népszigetiben láttam hámos kutyákat, de ott nem is pórázkorrekcióval dolgoznak, meg pórázzal is alig (ez csak az ovis tapasztalat).


Összefoglalva: Ha bírjátok anyagilag, akkor mindkettőt, és mindkettőből jó minőségűt. Ha csak egyet lehet, akkor nyakörv, és én azzal szoktatnám pórázra is.

A hámmal vigyázzatok, hogy minél kevesebb csat legyen benne, a fressnapfban kaphatók fele ilyen, aztán maradnak a k9 hámok, vagy a kettő között, nekünk asszem karlie sport van (?)

Ja és póráz sem mindegy, flexivel tök mindegy, hogy mit vesztek(hámot vagy nyakörvet), alapból húzni fog.

2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül azt a döntést hoztam, hogy az első pár sétánál kipróbálom vele a hámot és ha jól viselkedik marad az, ha nem akkor egy ideig kapja a nyakörvet. Szerintem jól döntöttem de ha van valakinek kifogása döntésem ellen még leírhatja.
2013. júl. 3. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!