Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Bolhák?

S. O. S Bolhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keverék kan kutyám, nagyon vakarózik, egy ideje. Már vettünk különböző cseppeket, többször vittük állatorvoshoz, fürdettük almaecetes vízben, a nyakörvét bekentük illo-olajjal, vettünk bolhanyakörvet. Már minden lehetőséget kiaknáztunk, sokat költöttünk rá nagyon, de nem használ. És látom, hogy nagyon vakarózik, de mátr tényleg kisebb vagyon ment el a cseppekre, és az állatorvosra... Mi legyen?



2013. jún. 25. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
megnézted, hogy valóban bolha van benne? vakaródzhat mástól is. Allergia, nem kellően kikefélt aljszőr pl.
2013. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Huhh...hát ez elég sz*r helyzet, ami azt illeti tanácstalan vagyok. Mi olyan cseppel fürdettük őket, amit a vízbe kellet belerakni, és a vízben megfürdetni a kutyát. Na a mi kutyusaink nem hajlandóak fürdeni, de vettünk olyan spriccelős növénylocsolót, és azzal locsoltuk őket. Nekünk bevált. Mamámék valami porral szórják a kutyát. Vagy hát keressetek egy másik orvost, hátha ő jobban ért hozzá....
2013. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tuti, ogy bolha, hisz látom hogy rajta futkosnak, ha széthúzom a szőrt. Bár az is lehet, hogy bolha, meg valami más is, nem tudom. Nem allergiás. Szőre meg annyi van, ha az egészet lenyírnánk, se lenne egy maréknyi. Amúgy tacskó mix. Szpktam fésülni de nagyon kevés bundája van.
2013. jún. 25. 20:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Neostomosan, annál nincs jobb.
2013. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyét is átkell tísztítani meg a szőnyeget!

fürdessétek meg bolha elleni szeres vízben!

2013. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Neostomosan tényleg jó, azzal kellene megfűrdetni, a környezetet is ferőtleníteni kell mert különben visszafertőződik. Erre vagy a biokill, vagy az insecticid 2000 jó szerintem. Nállunk az exspot csepp vált be leginkább, de ne felejtsd el hogy 4 hetente ismételni kell. Az első hónapban a környezetét is át kellene fújni a fenti szerek valamelyíkével.
2013. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ez lemaradt hetente kellene átfújni a környezetét.
2013. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!