Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutya! Szerintetek?

Második kutya! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 1 éves kis kutyám és nagyon szeretnék még egyet.Időm van rá és anyagilag sem lenne gond.Viszont az egyik ismerősöm említett egy elég erős ellenérvet,ami megfogott.Méghozzá azt,hogy:mivel csak 1 év lenne a két kutya közt,nagyjából egyszerre öregednének meg és ez lelkileg eléggé megviselhet,sőt ha még kb.egyszerre pusztulnának el....Ti mit gondoltok??
2013. júl. 3. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Addigra lehetne egy fiatal 3. kutyád:) Az én kutyáim között is csak fél év eltérés van, de sosem gondolkodtam ilyenen, amit az ismerősöd mondott.
2013. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kutyám van. Az egyik 6, a másik 7 hónapos. Csak úgy hozzánk csapódtak. :-)

Pont az a jó, h nagyjából hasonló korúak, így remekül el tudnak játszani/rosszalkodni együtt.

Gyerekkoromban is 2 kutyánk volt, 1 év különbséggel, de 3 év telt el kettejük halála közt.


Tesómnak 4 év különbség volt a kutyái közt. Pont a korkülönbség miatt nem nagyon jöttek ki egymással. De ez egyéni.


Menjetek el a kutyáddal a menhelyre, válasszon magának barátot. :-)

2013. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 kutyánk között 14 nap van, a harmadik kutyánk kb. 2 évvel idősebb és a negyedik is kb. velük egy idős. Eszembe sem jutott, hogy mi lesz, ha egyszerre pusztulnának el.

Egyébként pl. egy 5 és egy 15éves kutya is pusztulhat el egyszerre, bármilyen betegség miatt vagy akármi miatt.

Szerintem is nyugodtan legyen még egy kutyád, ha úgy érzed elbírsz még eggyel.

2013. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy egyszerre vagy 10 év különbséggel pusztulnak el, ugyan úgy megviseli az embert. Amúgy meg sosem tudni, hogy meddig él a kutya, van-e valami olyan problémája, ami miatt fiatalon el kell alttani, ennek az esélye attól is függ, hogy milyen helyről vásárolod - már ha vásárolod és nem örökbe fogadod.
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a két cicám és az egy kutyám nagyjából egy idősek és egyforma a várható élettartamuk. Szóval úgy 10 év múlva lesz egy igen rossz időszakom. Biztosan nagyon meg fog viselni, de ez az élet rendje, el kell fogadni sajnos. Szerintem ez ne tartson vissza a második kutyától.
2013. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez az érv meglehetősen baromság... Ezt gondolom.
2013. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!