Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy egészsé...

Mennyi az esélye, hogy egészséges kölyök születik ha az anyját felcsinálta a kölyke?

Figyelt kérdés

Van egy Husky kutyánk aki nem teljesen fajtiszta kisebb az eredeti husky-nál szóval van ez a kutyánk szuka,akinek lettek volt kölykei ismeretlen kutyától,9 darab abból 1 halva született és az összeset megtartottuk nem fulasztottuk meg,majd mikor már anyatej nélkül megvoltak odaadogattuk valakiknek és 1-et megtartottunk 1 bakkot aki sajnos nemrég lett volna 1 éves nagyon szerettük és 1 hónapja beteg lett injekciózták jött helyre esett vissza aztán legutóbb annyira rosszul volt,hogy már elkellett altatni.Megmaradt ez az 1 kutya újra de azt figyeltük meg,hogy mintha kezdene nőni a hasa.És azon vagyunk el,hogy vajon lesz-e egészséges kutya ha szülni fog?Csakis amelyik kutya meghalt az csinálhatta fel mert más nem volt kapun belül és sétálás közbe csak nem engedtük ezt meg.

Szóval %-ba mennyi az esélye,hogy egészésges kölyök születik?:)



2013. júl. 4. 13:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Még el lehet vinni állatorvoshoz, aki ivartalanítaná+abortusz. Miért akartok még több és több kutyát, pénz és gond, nekik is szenvedés lenne.
2013. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha leírod normálisan érthető és ovlasható formában akkor válaszolok. De ez förtelem alíg bírtam végigolvasni tele hibával értelmetlen mondatokkal?!?( ha ezt mondatnak lehet nevezni)
2013. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj,itt aztán van gond nem kevés...A bak"kutya neve egyébként kan,és igen,semmi jóra nem számíthatsz,ha ilyen szintű beltenyésztés(helyesebben:szaporítás...)történik,így a legjobb mindenkinek(a kutyádnak főleg!)az lesz,ha minél hamarabb elviszed ivartalaníttatni.Vemhesen is lehet,még az utolsó napokban is.
2013. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Születhetnek szemre egészséges kiskutyák is, ami nem azt jelenti, hogy felnőve egészségesek is lennének.
2013. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Annak hogy az egész alom egészséges legyen nem sok. Lehet eleinte nem fogtok látni semmi különöset a kölykökön, de ilyen beltenyésztés eredményeképp gyakran sokkal gyengébb lesz a kutyák immunrendszere, kijönnek rajtuk később különféle betegségek, stb. Az is lehet, hogy különféle deformitások fognak jelentkezni bizonyos kölykökön.

Mikor tüzelt a szuka? Láttátok, hogy befedezte volna a kan? A hasa több mindentől nőhet nem csak a vemhességtől. Egyébként is, minek kell egy keverék kutyát szaporítani? Vigyétek mielőbb ivartalanítani, akár vemhesen is elvégzik a műtétet, mi értelme lenne egy alom beteg, keverék, beltenyésztett kiskutyának, akik egész életükben szenvedni fognak?

2013. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

1. Nem FAJtiszta hanem FAJTAtiszta [minden kutya fajtiszta hiszen nem galambok]

2. A "fiu" kutya KAN és nem bak [bak a fiu kecske]

3. Miután leellett szerencsétlen 9 kölyköt rögtön ivartalanittatni kellett volna....de ahogy a fent leirtakbol kiderül nem is értetek a kutyához, az csak ugy van oszt' jó van.

4. Vigyétek el orvoshoz,ultrahang. Majd ő megmondja hogy kölykök e vagy valami más szövődmény.

2013. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát azt elfelejthetitek mert igazságszerint 15F vagyok és én tuti nem fogom tudni elvinni abortuszólni meg ivartalanítani mert az pénzbe kerül ami nekem nincsen(van de az kevés hozzá)és amúgy sem tudnám mert csak legközelebb 27km-re van a város ahol meglehetne csinálni oda meg nem tudok elmenni.Anyámék meg 100%,hogy nem fogják elvinni mert az már pénzbe kerül kutyára még sohasem költöttek az előzőt sem vizsgálták ki csak injekcióztatták aztán ha helyrejön helyrejön s hanem megdöglik.Pedig el lehetett volna vinni ilyen ultrahangra kivizsgálni fel is ajánlotta az orvos de nem lett belőle semmi és tessék meg is halt szegény.Ez nem Magyarország hanem Románia és itt még nincsenek kutyatörvények chip stb...Meg orvosi követelmények mert ha lenne akkor már elvitték volna de az biztos,hogy több kutyát nem tartanánk ha lennének ilyen törvények.
2013. júl. 4. 13:48
 8/22 A kérdező kommentje:

És elnézést a hibákért: Fajtiszta

bakk

Itt ebben a drága faluban és szerintem máshol is mindenki bakknak mondja most ha itt nőttem fel akkor,honnan tudjam?

Fajtisztánál ugyanez mindenki így mondja jóformán senkitől nem hallottam úgy,hogy fajtatiszta de ezután így fogom mondani nem tudtam,hogy helytelen.

Amúgy meg nem akarjuk szaporítani de tudom,hogy a büdös életbe nem fogják elvinni ivartalanítani mert pénzbe kerül főleg a szukának drágább mint a kannak

2013. júl. 4. 13:55
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Bocs,de nektek nem valo kutya. Nem hogy kutya élölény se! Ha van.kocsotok és az elromlik azt azért megjavitjatok,mi!? A kutya felelősség! Ez nem addig tart amig elé szorod a házi kosztot meg megvakarod a fule tövét. Ő egy élőlény....mint Te...vagy mint a draga apád meg anyád. Ez a szornyu valoság higy nincs.kulturája a.kutyatartásnak. Csak egy tárgynak tekintik,ha elromlik nézzük még egy darabig vagy kitodbjuk oszt jol van. Részvétem szegény kutyának hogy ilyen paramcsoloi vannak (mert nem vagytok gazdák az ziher).


Borsod megyei vagy, vagy mi?

2013. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

* kocsitok



Ui.: internetre azért futja?

2013. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!