Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkie kutyát lehet az...

A yorkie kutyát lehet az udvaron tartani vagy muszáj a házba?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 13:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

A yorkshire terrier nem társasági kutya! Ö igazi terrier!

Nekem kint vannak reggeltől estig ilyen jó időben és csak este aludni jönnek be. Szeretnek egész nap a szabadban szaladgálni.... Hidegebb időben illetve télen naponta 5-6 alkalommal kb. 10 percet mennek ki.. De kint tartásra nem való!!!

2013. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Igen, terrier jelleme van, de attól még a tartási igényei a társasági kutyákénak megfelelő. Persze szaladgál, aktív, vidám, de ez nem kárpótolja a sérülékeny testét, és a gazdiközpontúságát. Nem véletlenül hívják (igaz, hibásan) sok helyen társasági kutyának, ő egy pörgős, vidám SZOBAkutya.
2013. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
én is bichont akarok csak azt is bent kell tartani...:S
2013. júl. 4. 22:33
 14/29 anonim ***** válasza:

Istenem egy 3 kilós kutyát te hogy a viharba akarsz udvaron tartani? Az azért olyan és akkora mert házba, lakásba való az ember mellé.

Minek neked kiskutya ha kint tartod az udvaron és így elveszti a funkcióját?

Akkor tarts egy akármit aminek van aljszőrzete.

Gondolom az a fajta vagy hogy csak akkor kell a kutya amikor rád jön a simogatnék, azt ha nem kell kicsapod az udvarra azt szevasz.

2013. júl. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Ha akarsz kutyát akkor köss kompromiszumot!


Bent nem lehet,de kicsi kutyát akarsz a kettő nem megy egyszerre! Mivel leírtuk nem lehet őket kint tartani,nem alkalmas erre sem a szőrük,sem a termetük,sem a jellemük(társasági kutyák ugye)

A bichonnak hiába nagy lehet szőre,nincs aljszőre ami védené a hidegtől! Nekünk két bichon van (panelban lakunk) télen fél óránál többet nem tudunk sétálni velük, mert remegnek mint a nyárfa levél pedig télen nagyon nagy a szőrük!Gondold el ha éjszakára vagy egésznap kiteszel egy ilyen kutyát,megfagy szerencsétlen! :(



Tehát a következőket teheted:


1.elintézed,hogy bent lehessen és akkor lehet kistestű kutyád


2.közepes kutyát tartasz és akkor nem kell beengedni a házba


Ha annyira szeretnél kutyát akkor az egyik opciót elfogadod.


Én is hasonló szituban voltam csak kicsit fordított volt a dolog.


Leírom,hátha segít dönteni.


Én közepes vagy nagytestű kutyust szerettem volna,igen panelba,mert rendszeres mozgással nincs gond velük a házban,de most nem ez a lényeg!

De a szüleim azt mondták,hogy nem lehet se közepes ,pláne nem nagytestű kutyám.


Szóval két opció volt:


1.vagy lesz egy kistestű kutyám,hiába akartam közepeset vagy nagyot

2.nem lesz kutyám


Az elsőt választottam,mert nagyon szerettem volna kutyát,bár nem olyan kutyám lehetett amilyet szerettem volna,de legalább lett egy kutyusom és így egy Bichon Frise-nek lettem boldog gazdija, akit imádok nagyon. Ahogy lehetőségem nyílik meg lesz egy nagyobb kutyám :)


Néha felkell adnunk pár dolgot a cél érdekében!

Ha nem is most,de később lehet kistestű kutyád.


Remélem segített a történetem.


Viszont azt még mindig nem írtad le pontosan,miért nem lehet bent a lakásban.

A szüleid nem engedik?

Vagy te nem akarod bent tartani?

Félsz,hogy tönkre teszi a házat? Bepisil? vagy mi?


légyszi írd meg,lehet tudok tanácsot adni..

2013. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyák között is van kintre való. Hány kistestű kóbor eb van kint az utcákon?! Rengeteg! Biztos van köztük is udvarra való. (Enyém is kistestű csak magas a hosszú vékony lábai végett), és télen kint volt végig (nem is akart bemenni) és nem lett semmi baja. Menhelyi kan kutya.

24/N

2013. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Utolsó na hány kistestű kóbor van az utcákon? Nem az a kérdés hanem hogy mennyi ideig marad életben mondjuk egy téli fagyos estén-reggelen, segítek talán 1,2 napot fedezék nélkül. Kistestűnek valószínűleg 1 réteges bundája van tehát egy telet nem bírna ki, te említetted hogy keveréked van lehet nem is kisméretű és lehet 2 rétegű bundája van, és nem 10 centire van a földtől a hasa.
2013. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
de nekem van két kutyám csak azok nem olyanok nem játékosak... én is bichon frise kutyát akarok de a szüleim nem engedik, hogy a házba tartsam ha rajtam múlna biztos nem az udvaron tartatnék egy ilyen kutyát.
2013. júl. 5. 22:14
 19/29 anonim ***** válasza:

Ha egészségesek, akkor játszani is szeretnek! Csak mivel gondolom kevésszer játszottatok velük, azt sem tudják, hogyan kell.

Megpróbálhatnál kimenni labdázni hozzájuk, mondjuk egy sípolós labdával, hamar szétszedik, de legalább ráéreznek a játék lényegére. Szegény kutyákat ne hagyd már az udvaron unatkozni... Nem éreznéd magad egy kicsit se rosszul, ha vennél egy új kutyát, csak mert a másik kettő nagy, és már felnőtt? Ők is pont annyira vágynak a foglalkozásra, játékra! Legyen 1 kis szíved, és holnap menj le hozzájuk!

2013. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
de félnek nagyon a labdától. az egyik ha meglát egy labdát a kezembe elfut. a másik kutyát meg úgy hoztuk, hogy már idősebb volt.
2013. júl. 5. 23:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!