Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg az egy...

Hogyan tanitsam meg az egy éves mopszomnak a 'Pacsit' parancsot?

Figyelt kérdés
A kozelben NINCS KUTYASULI.

#tanítás #mopsz #alma #akarat #elszántság #pacsit #tanulni vágyás
2013. júl. 5. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A pacsihoz nem kell kutyasuli :)


Én úgy tanítottam meg a kutyámnak, hogy jutifalatot tettem a kezembe, összezártam, majd leraktam a földre. Már a kezemet. A kutya előttem feküdt. Mindig, amikor rátette a mancsát a kezemre, akkor megkapta a falatot. Ha már jól ment, emeltem a kezemet, aztán felültettem a kutyát és feljebb emeltem a kezemet, majd hozzákötöttem a pacsi parancsot. Aztán annyival mentem tovább, hogy vártam kicsit, hogy tartsa is a mancsát a tenyeremben, ne csak rácsapjon és kész. Amikor már tudja ülve is, akkor már kinyithatod a tenyeredet és a másik kezeddel jutalmazod, ha a mancsa a kezedben van.

2013. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy leült, megfogtam a mancsát és emeltem, mondtam közben hogy pacsi. Utána kapott jutifalatot. Kb megcsináltam ezt 10x, és utána csinálta magától. hamar megtanulta.
2013. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo: koszi.:) de az rn kutyam nem tud lefekudni ugy hogy lerakom a kezem a jutalomfalattal.:( de megprobalom.;)

Masodik valaszolo: en is igy alltam neki.;)

2013. júl. 5. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj fekve. A lényeg az, hogy magától találja ki, hogy mit akarsz, mert így sokkal könnyebben és biztosabban megtanulja. Először kicsit szétmarta a kezemet, mert kaparta kicsit, hogy ki tudja venni a falatot, de hamar rájött, hogy mit is akarok.


Első voltam.

2013. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bozsikrisz ***** válasza:

Leülteted, és megmutatod neki a jutalomfalatot. Amikor figyel, akkor fölemeled a tappancsát, és a saját tenyeredbe rakod úgy, hogy ne húzza el onnan, és ha ott van, mondod, hogy pacsi. Párszor megcsinálod, és tudni fogja.

Az én ebecském 5 perc alatt megtanulta, néhány próba után már csak egy kicsit kellett hátulról megemelni a lábát, és már azonnal rakta oda magától. Aztán már hozzá sem kell nyúlni, elég, ha mondod, és tudni fogja.

2013. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!