Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terulet orzo/szemelyi vedo/spo...

Terulet orzo/szemelyi vedo/sport kutya?

Figyelt kérdés

elore is elnezest kerek azoktol akiknek mar eleguk van a kerdesbol de ez most tenyleg fontos lenne.

Szoval olyan kutya kellene aki jol orzi a hazat (ilyenekre pasztor/juhaszkutyak jok ugytudom

Szemelyi vedelmezo mintt pl. a nemetjuhasz/malinois...

Es jo lenne sportra is.

:) :) :)


2013. júl. 5. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

sok ilyen kutyafajta van,és a legtöbbel sportolni is lehet.a kérdés ink az,h melyiket tudnád megnevelni,melyik illene hozzád.

dobermann,roti,cane corso,kuvasz,chau chau,pit bull,amerikai bulldog,kaukázusi,bordeuxi dog

2013. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Chimaira ***** válasza:
Szerintem a németjuhász tökéletes, de egy rotweiler szintén nagyon jó őrző... és sport terén is kiemelkedő dolgokra lehet képes, ha eleget foglalkoznak vele( a saját szememmel láttam) ami még nagyon hasznos őrzésre a német dog a testalkatából ítélve a sportolás sem jelenthet neki gondot, de nekem azelőtt magyar vizslám volt és kitűnő házőrzőnek bizonyult.. engem is nagyon sokszor megvédett, egy kicsit túlzásba is vitte :) de egy nagyobb testű, mozgékony keverék kutya szintén tökéletes válsztás, borzasztó jó házőrzők és sokkal jobb az immunrendszerük is. Talán még a Labrador. Vagy Dobermann, de marha drága lehet. sok sikert a kereséshez!
2013. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Terület őrző kutyának szerintem a kuvasz, komondor, kau és társai megfelelőek. Személyvédő/testőr kutyának én abszolút a rottit tekintem, esetleg a német juhászt, orosz-fekete terriert, sportra meg (persze attól függ milyen sport) a mali és a fürgébb kutyák.


3 az 1-ben nincs.

2013. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2es!


Te miről beszélsz? Német dog, vizsla, labrador??? Őrzésre?? Jelzésre esetleg...

2013. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


A kérdésedre van egy javaslatom, amit privát üzenetben írtam meg. Kérlek olvasd el, várom a válaszod!

2013. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
malit akartam aki jo sportban es szemelyvedelemre szinte a legjobb de terulet orzesnel nemhiszem hogy nagyon jo lenne. ha nincs 3 az 1-ben attol meg van 2 az egyben? pl. marcsak azt kell eldontenem hogy terulet orzes+ szemelyi vedelem vagy szemelyi vedelem + sport. egyebkent elvinnem kutyasuliba es elvinnem k9-re is es sok penztt bele szeretnek fektetni a kutyaba. 150.000 - 200.000 Ft-ot koltenek a kutyara.
2013. júl. 5. 19:32
 7/11 A kérdező kommentje:
mondana valaki akkor orzo-vedo + szemelyi vedelemre valo kutyakat? :)
2013. júl. 5. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:

attól függ, milyen sportra. személyvédelem + területvédelem a moszkvai őrkutya specialitása, ám sportokban csak mérsékelten jó.

személyvédelem + sportok terén elég sok fajtát tudsz választani, viszont ezek a fajták általában igénylik a gazda közelségét, nem olyan kutyák, amiket csak úgy ki tudsz csapni egy telephelyre, hogy őrizzenek.

2013. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
teruletvedelmen arra gondolok hogy otthon:D eleg nagy a kert es a c*ganyok lopkodjak a termest.egy jo kutyam ha lenne bese mernenek jonni :)minden nap otthon lennek 8ora munka es lenne ra eleg idom es energiam.pl. olyanrol hallottam hogy a malinoiszok olyan munkamaniasok hogy a vilaghaboruban 6000 meghalt mert tulhajszoltak magukat.egy mali kifarasztasara kell 3-4 ora is. egyebkent k9-re minden kutyat ki lehet kepezni?
2013. júl. 5. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
De milyen sportra? Baromira nem mindegy, h bikejöring, agility, úszás, futás, dogdancing, fizbi, stb...
2013. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!