Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni arról...

Hogy tudom leszoktatni arról h. mindent saját tulajdonának néz? Amstaff 1 éves!

Figyelt kérdés

Nem hagyja azt h.- másik kutya játszon a játékokkal esténként zárva van nap közbe ki van engedve olyankor el játszik a másik kiskutyával (fél éves basset hound) de van amikor talál egy olyat ami újdonság pl: ma egy műanyag csődarabot szedtek elő valahonnan. Ma neki is támadt a másiknak... Eddig is voltak iylenek de most jelenleg sajnos nem tudom vinni sétáltatni meg futtatni így itthon próbálom meg lefárasztani amennyire tudom de az csak nem oylan mint a futás vagy a séta. Mi elött elkezdenétek szidni h. minek nekem iylen kutya írnám h. eddig mindig mentünk napi szinten de msot volt egy kisseb műtétem és ez miatt nem tudom vinni... De ha feljavulok akkor viszem ugyan úgy. Azt is tudom h. most azért is agresszívabb mert nincsen levezetve az feles energiája de mint mondtam eddig is volt mikor szó szerint uralkodott minden felett vis játékok felett...

Erről valahogy le lehet szoktatni vagy ez alap ösztön neki mivel ő a főnök a kutyák közt?


2013. júl. 5. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha főnököt akarsz, akkor neked kell annak lenned, nem a kutyának.Ha támad, nem engeded.Ha kisajátít. megint nem engeded.
2013. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A műtétet értem, de azt írtad, hogy eddig is ilyen volt. Az jó, hogy egyébként viszed sétálni, részben levezeted az energiáját. De ez csak energia, a hozzáállása attól még ugyan az.

Amit előttem írtak, körülbelül ezt tudnám tanácsolni.

Nem tudom hogyan neveled a kutyádat, mennyire teszel a két kutya közt különbséget stb. De az biztos, hogy szigorúnak kell lenned a staffival. Akármilyen fajta is egy kutya, nagyon nem jó, ha így viselkedik. Bár gondolom erre rájöttél és azért írtál.

Hogyan szoktál rászólni a kutyákra ha rosszat csinálnak? Mit csinálsz olyankor?

2013. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nem, nem szabad tiltó szó kis kora óta bele van nevelve és hallgat is rá. ha mégsem akkor erőteljesen szólok abba hagyja de amikor néha bedurvul a helyzet akkor olyan mintha elsötétülne nála minden. A két kutya között nem nagyon teszek különbséget max annyit h. a staffival többet foglalkozok mert ő az enyém a basset meg a szüleimé. De ugyan úgy szeretgetem őt is játszok vele stb. Amikor nekiugrik a másiknak letiltom ha nem hagyja abba akkor vagy a grabancát kapom el és úgy vagy már vlt rá példa h. vizzel öntöttem le de az csak azért mert pont a kezembe volt a vödör akkor egyből lenyugodott... Eddig úgy voltam vele h. ha verekszik bezárom egy fél napra megnyugszik és viossza kiengedem de ez nem jön össze mert egy idő után ugy se tudja miért van zárva (fényes nappal). Semmi jelét nem mutatja annak h. ő uralkodna felettem mindenben szótfogad amit én akarok akkor az úgy van nem ül a lábamra semmit se. Ennek is utána jártam. Meg próbálom minél nagyobb önbizalommal minél keményebben nevelni de azért minden embernél vannak gyengébb napok stb...

Szerintetek ha elveszem esténként a játékait elég lenne?

Jövő héten szerintem már tudom vinni rendesen vagyis remélem voltunk már próba úton de még nem nagyon bírtam.:/ De nekem is hiáényzik már a vele töltött rendes sétáltatások:)

2013. júl. 5. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Hm... azt tudnád csinálni, hogy ha összekapnak, akkor ne vidd el, hanem ott helyben oldd meg a dolgot. Személyes példa: A környéken van egy pumi kutya, aki még kölyök,de semmire nincs megtanítva csóri. A gazdák mindig odaengedik a kutyámhoz, holott ez a pumi már 10-15 méterről morog meg vicsorog.. én meg hiába megyek el, konkrétan jönnek utánam! No a lényeg, hogy ők is mindig csak annyit csinálnak, hogy elrángatják a kutyát és kész. De akkor a pumiban meg az én kutyámban is az marad meg, hogy "na, ezzel a barommal vitatkoztam a múltkor".

Ezzel azt akarom mondani (írni), hogy ha balhé van, szedd szét őket és egymás előtt nyugtasd le mind a kettőt. Tudom, macerás de ha lenyugodtak, akkor tovább is lépnek hamar, és mondjuk játszanak tovább. :)

2013. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt hagytam ki, hogy amúgy megértelek, mert a én kutyám is szót fogad stb. De ha 4x-5x ugyan az a kutya az utcán tényleg úgy akar neki esni, hogy "na most megöllek", akkor a 6. vagy 7. alkalommal már rámorog arra a kutyára... ilyenkor lenyomom a földre, kb fél perc és már nem is oda figyel. Régen ez több idő volt, de most már tényleg csak ennyi, és le van ejtve a másik kutya. :) Nem ugyan az a helyzet, de azért hasonló szerintem.
2013. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!