Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staff kan tulajok...

Dia1127 kérdése:

Amerikai staff kan tulajok vannak?

Figyelt kérdés
Fedező kant keresek a szukámnak :)
2013. júl. 5. 22:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd.

A kutyának nem szükséges életében egyszer sem ellenie.

Rengeteg staff van,szép kölykök is,akik senkinek nem kellenek.Nem kéne növelni a számukat.Nagyon sokat lealtatnak,mert nem kellenek senkinek.

Van a kutyádnak törzskönyve,eü.szűrései,tenyésszemléje?

2013. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

itt? ezek szerint nem fontos a vérvonal, a küllem, az egészség, fogalmad sincs arról, hogy milyen irányba menj tovább a szukáddal...

remélem nem jelentkezik senki, te pedig nem szaporítasz, hanem inkább ivartalanítod a szukádat.

2013. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
tenyésszemléje nincs de törzskönyves szűrt szuka :) természetesen nem fogok bármilyen kant rá tenni csak gondoltam hátha vannak olyan emberek akik nem hirdetik a kutyájukat sehol de mégis eredményes egészséges jó kutya )
2013. júl. 5. 22:45
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Meséld már el nekem, h ki a jó istennek fogod eladni a kicsiket? Aki tk-sat akar, annak szapi leszel (az is vagy), aki meg megelégszik a szapissal, annak meg jó a 10ezres is.
2013. júl. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

alapíts kennelt (mármint hivatalos, FCI kennelnevet), vidd el legalább tenyészszemlére a szukát, de ha jót akarsz magadnak akkor néhány kiállításra is, érjetek el eredményt. ha már ismerik a neved/arcod és a kutyádét is, tudják, hogy jó, ismerik a vonalát, leszűretted, és felhajtottál legalább egy tucat gazdajelöltet, na AKKOR keressél egy megfelelő kant. addig önmagaddal szúrsz csak ki.

az ilyen minden-nélküli kiskutyákat 10-20e ft-nál többért nem tudod eladni, annyiért pedig nem az igényes vevők fognak jelentkezni... ha nem tudsz válogatni a vevők közül, hanem neked kell kompromisszumokat tenni, akkor már régen rossz helyzetben vagy. ha viszont tartod magad, hogy csak jó helyre, valószínű, hogy fél tucat kölyköd lesz otthon, akiket talán hónapokig neked kell nevelned.


és egy kis matek a végére: ha nem számoljuk a papírozás díjait (a www.kennelclub.hu oldalon megtalálod) akkor ott a feddíj, 2x UH vizsgálat, herpesz teszt (ha nem vagy önmagad ellensége, megcsináltatod) ha peched van és herpeszes akkor 2x herpesz elleni védőoltás, a szuka speciális etetése vemhesség alatt, elléshez szükséges eszközök (láda, infralámpa, fertőtlenítő, stb), sima ellésnél csak egy ellés utáni UH vizsgálat, problémás ellésnél császármetszés... ha szerencséd van tejpótló tápszer nem kell, kecsketej viszont mindenképp ajánlott, aztán a kiskutyák féreghajtása, starter táp, oltás, még egy féreghajtás, még több starter táp, és akkor még nem számoltuk, hogy mindez rengeteg idődbe, aggódásba, munkába fog kerülni, és a 6-7-8 hetes kicsi terrierek már elég vagányak lesznek ahhoz, hogy rommá amortizálják a kertet meg a házat. és ha nem lesz gazdájuk 8 hetesen, akkor rajtad a világ szeme, neked kell EGYENKÉNT a világhoz szoktatnod őket, foglalkozni velük, hogy meglegyen a megfelelő kapcsolatuk az emberrel, és ne egymáshoz kötődjenek. neveltem már egyszerre 3 kölyköt is 4 hónapos korukig, egész nap csak kutyát sétáltattam, iszonyat meló. és én még könnyen vagyok, mert itthon dolgozom.

végiggondoltál ilyeneket, amikor eldöntötted, hogy almot szeretnél?

2013. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

És vajon miben olyan kiemelkedő a kutyád h azt mindenáron tovább kelljen vinni??

Illetve tudod-e h milyen típusú kan az ami kihozza a szukád vérvonalából a legjobbat? És ismered a szukád gyengeségeit és h azt milyen kannal lehetne kompenzálni??

2013. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem mondanám magam szaporítónak mivel a szukámnak van törzskönyve és nem is olyan kant keresek neki amire csak rá van mondva h amstaff természetesen az is törzskönyves szűrt kutya kell legyen, és a kicsiknek is lenne törzskönyvük...

De szerintem nem állt olyan a kérdésemben hogy "kötekedő faszok, itt pofázzatok..."

2013. júl. 6. 17:24
 8/24 anonim ***** válasza:

Attól,hogy valaki egy törzskönyves szukát és kant összetesz,még simán lehet szaporító.

Ismerek olyan szaporítót is,akinek aranykoszorús mestertenyésztő címe van és törzskönyvvel adja a kiskutyákat.Szóval nem kizárólag ezen múlik.

2013. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

ha aranykoszorús tenyésztő akkor pl te miért vallod szaporítónak?? Én nem arra törekedek h minél több kis kutyát "gyártsak" és minél több pénzt szedjek be utánuk.

A szukám teljesen egészséges minden örökletes betegségtől mentes.

Sosem a pénz vezérelt,tisztába vagyok azzal is hogy egy alom felnevelése nem kevés pénz beszélek itt a tk-ról az oltások féregtelenítések a chip az etetésről.

Szaporítónak én azt tartom aki akárhonnan jött amstaffnak mondott bull típusú keverékeket össze rak mindenféle szűrések oltások papírok nélkül és minimálisan sem érdekli a kölyök jövője egészségi állapota.

Nagyon kétlem hogy én ebbe a kategóriába tartoznék.

2013. júl. 6. 23:51
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

akkor tágítjuk picit a tudásodat:


szaporító az, aki többet állít elő, tenyésztő az, aki jobbat. de minimum törekszik a jobbra.

Te mire törekszel? Fajtatiszta, egészséges staffordokra? EZ KEVÉS!!!

2013. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!