Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staff kan tulajok...

Dia1127 kérdése:

Amerikai staff kan tulajok vannak?

Figyelt kérdés
Fedező kant keresek a szukámnak :)
2013. júl. 5. 22:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, nem tudom miért küldte el a válaszomat, még nem fejeztem be...


tehát az, hogy egészséges, fajtatiszta kölyköket akarsz, az az alap, nem a cél! hogy törzskönyvezel, és ellátod őket, ez szintén evidencia. ettől még nem lesznek a kiskutyák minőségileg jobbak, nem fejleszted, jobbítod a fajtát!


mérd fel a szukád képességeit, vagy sportban, vagy kiállításon, érj el eredményt, és ha mások is (tenyésztők, bírók) úgy látják, hogy a szuka érdemes rá, akkor keress hozzá illő kant, akivel összepárosítva jó eséllyel javítod a fajtát. amíg ez nincs meg, addig csak egy szaporító vagy. és hangsúlyozom, a fajtát próbáld javítani, ne a saját szukádat!


aranykoszorúval is lehet valaki ugyan így szaporító... csak összeteszi a kutyáit, letörzskönyvezi és eladja. a koszorút meg az előállított kölykök után előbb vagy utóbb meg fogja kapni (ahhoz csak annyi kell, hogy legyen néhány gazda, aki eljár kiállításra a tőle származó kutyájával...).

2013. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

akkor sem hiszem h szaporító kategóriába tartozok..

A szukámnak remek a genetikája és a felmenői, nem hinném hogy hibát követek el azzal a fajta ellen ha tovább viszem a jó géneket egy egyenrangúan jó kannal!..

De nem is értem h miért nekem okoskodtok. amikor millió az olyan ember aki csak a kinézetre ad az idegrendszerre a stabilitásra nem,csak össze rak két kutyát hogy na hagy legyenek kis pitbúúúú kutyák meg hasonló... Eléggé felelősség teljesnek érzem magam ahhoz h almot hozzak le egy jó adottságokkal és felmenőkkel rendelkező szukától..

2013. júl. 7. 09:35
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Keress kenneleket és ott érdeklődj, Bodybull kennel esetleg?


Nah már megint szaporító! blablablaaaaaaa! szerintem ti még nem láttatok IGAZI szaporítót. Persze csak az extra TÚLÉRTÉKELT kutyák a jók, de megsúgom, ugyan ugy lehet csalás az egész törzskönyv! Halott kutya papírjával vagy hamis papírral eladott korc.s. Pedig legtöbb embernek szerintem aki itt irogat menhelyi kutyálya van, és valljuk be fogalma sincs a fajtatiszta kutyákról

2013. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Miért nem kéred meg a szuka tenyésztőjét,hogy ajánljon kant?

Ha a kérdésedre jelentkezne itt egy kan tulaja,honnan tudnád,hogy az értékes vérvonal?

2013. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Még csak érdeklődöm már benne van a kutyám a tüzelésben nem is 100% h lesznek kicsik.

Szét nézek h érdemes-e :)

Ezért nem is értem mire ez a nagy felháborodás...

Ha esetleg itt jelentkezne valaki természetesen kérném e-mailben a kutya papírjait felmenőit szűrése oltások stb..

és aztán ha szimpatikus a kutyus vérvonala személyes találka . :) Az okoskodók pedig valóban nem láttak még szaporítót ha egy szűrt egészséges tk. jó vérvonalú kutyával rendelkezőt le szaporítóznak :)))

2013. júl. 7. 18:27
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nah ez a szaporítás.... már tüzel de gőzöd sincs h milyen vonalú kant tennél a szukádra. Tudod egy tenyésztő ezt megtervezi, felkészül rá. Mintha Te nem ezt tennéd...de javíts ki ha tévedek. Ha szimpatikus a tk-e...jó vicc és még annál is tudatosabb, átgondolt. Apropó mik a szukád gyengéi, le tudnád írni? (persze úgyse fogod :o)))
2013. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szimpatikus a vérvonala???

Ugyan miből tudod ezt megítélni?

És igen,ismerek olyan szaporítót is,aki kiállításra jár,ágyban alvósak a kutyái stb.Sokféle szaporító létezik,nemcsak a kutyagyárosok.

2013. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Tervezek és pont ezért nem rakok rá bármilyen kant,és nem döntöttem még a fedeztetéssel kapcsolatban sem ..

azt hiszem sokan nincsenek tisztában a szaporító szó fogalmával de sebaj :)

Még szerencsére én döntök a kutyám sorsa felől, egyébként komolyan nem értem h miért velem kötekedtek és néztek le amikor máshol mindenféle korcsot tesznek össze büdös ólakban nevelik a kicsiket mindenféle oltás féregtelenítés nélkül mindenféle betegséggel és amstaffnak van árulva 20-30 ezerért.. Na ez a szaporító aki le szarja a kutya egészségét és minőségét és csak a pénz ugrál a szemük előtt és magasról tojnak rá h az eladott kölyök az új szerető gazdinál pár héten belül elpusztule vagy sem... Ez a nem mind1 , én nem erre törekszek de persze ti biztos jobban tudjátok :)

2013. júl. 8. 00:32
 19/24 Tyler913 ***** válasza:
100%

Nem,kedves kérdező,Te nem vagy tisztában a dolgokkal. Hogy megértsd,miről van szó,helyesebb,ha a szaporítás-tenyésztés kérdését a tenyésztés felől közelítjük meg.


A tenyésztés rendkívül nagy felkészültséget,tapasztalatot és nem utolsó sorban sok pénzt,időt és energiát követel meg. A célja pedig az,hogy az adott fajtát tenyésztési terv szerint, a legjobb szándékkal nemesítsék azáltal,hogy csak a legjobb kutyákat pároztatják,mégpedig mindkét egyed külső-belső tulajdonságainak figyelembe vételével.


Ha két törzskönyves kutyát egymásra raksz,az még nem tenyésztés. Egyrészt azért,mert nincsenek a fajtával kapcsolatos több éves-évtizedes tapasztalataid,hogy meg tudd ítélni,melyik szuka alkalmas a tenyésztésre,és milyen fedezőkanra van szükség. Attól még,hogy egy kutya TK-s,egyáltalán nem biztos,hogy megéri továbbörökíteni a génjeit. A tenyésztő nem egyedben,hanem fajtában gondolkozik,és a fajta érdekeit nézi.


A tenyésztőnek megvan ahhoz az infrastrukturális és pénzügyi háttere,hogy ne legyen gond több kutya megfelelő tartása,megvannak a tenyésztéshez szükséges eszközei,és nem utolsó sorban: elegendő időt tud a kutyáira szánni.


Ahogy én látom,Te egyszerűen csak babázni akarsz,és véletlenül törzskönyves a kutyád. De ettől még nem leszel tenyésztő. Ja,igen: és azt ugye tudod,hogy a tenyésztés általában nem nyereséges (vagy csak nagyon optimista esetben)? Ha fedezteted a szukádat,lesz pár száz rongyod az orvosi vizsgálatokra,esetleges beavatkozásokra,a kicsik oltására,Tk kiváltására,táplálására? Kinek fogod őket odaadni?

Van elég időd arra,hogy a szülés előtt,és utána hetekig folyton felügyelj pl. 1O kiskutyát?

2013. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
mint már írtam is tisztában vagyok a szükséges költségekkel és azzal is h nem lesz nyereségem belőle és nem is ezért csinálom, de azt hiszem mindenkinek el kell kezdeni valahol a tenyésztést és igen híres tenyésztő szeretnék lenni és ehhez elég jó "alapanyagú" a szukám mind genetikailag egészségileg. Nem értem a támadás célját hisz felelősség teljesen teszem amit teszek nem meggondolatlanul..
2013. júl. 8. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!