Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne-e border collie-...

Érdemes lenne-e border collie-t tartanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8.-os ballagásomra szeretnék venni magamnak egy border collie-t. Az udvarunk közepes méretű, napi 2 esetleg 3 séta meglenne, és sportolni(agility) is szeretnék majd vele. Órák után hazajövök, tanulok, utána foglalkoznék vele. Már kennelt is néztem(bordermania - aki ismeri, mondana róla véleményt?), pedig még pár év, mire ballagok :) Szerintetek így érdemes lenne tartanom?


Értelmes válaszokat szeretnék kérni :)


Köszönöm!



2013. júl. 6. 19:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Mire befejezed a középiskolát 4 éves lesz a kutya.

Utána ki gondozza, ha kollégiumba mégy, vagy máshová költözöl?

Nem lesz rá egész életedben ennyi időd.

2013. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Első válaszoló:


Butaság amit beszélsz! 11 évesen kaptam meg a (labrador) kutyámat, most vagyok 19 és nem gond az iskola! Max. napi 3 órát tudok vele foglalkozni ami bőven elég naponta, de ha mégsem akkor vele tanulok, kocogok, nem okoz ez gondot!


Úgy hogy igen! Ha jó és szerető gazdája leszel, és valóban igaz amit leírtál, akkor sok szerencsét hozzá! Csak ha kölyökként veszed a kelleténél többet foglalkozz vele!

2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2013. júl. 6. 20:02
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

19 oké, na és iskola után?

Kérdező 14-15 évesen szerez kölyköt. A kutya jó esetben elél a kérdező 26-30 éves koráig és addigra ő már valószínűleg családot alapít, elköltözik a szüleitől.

2013. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
És akkor mi van, utolsó? Viszi a kutyát magával. Vagy mkarad a szüleivel, a bordernek nem hiszem, hogy ez olyan megrázkódtatás és miért ne szerethenék a szülők is? Ilyen alapon az embernek sosem lehetne kutyája. A legtöbb ember képes egy normál módon kutyát tartani és nem megy minden ember kollégiumba.
2013. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem értem hogy miért hiszi mindenki azt hogy a kutyával csak az egyetem elkezdéséig foglalkoznak.. Nekem most van egy 15 hónapos borderem, én 13 vagyok és úgy döntöttem hogy a kutyát elviszem majd magammal egyetemre (ha lehetséges) ha nem akkor vagy a szüleimmel marad vagy odaadom a tesómnak aki most 27 éves, sportos és szereti a kutyákat és majd ő vigyáz rá.

Miért ne vehetne attól valaki kutyát? A kutyaimádók húzzák le azt a 10-12 évüket kutya nélkül? Ha ő úgy érzi hogy foglalkozni tud vele és ideje is engedi akkor nyugodtan vegyen. Mindenki azt gondolja hogy gimnázium után nem lehet a kutyával foglalkozni.. Szerintem ez hülyeség.

2013. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanennyi voltam, amikorra végre sikerült egy mudit kikönyörögnöm. Most 21 vagyok, külföldre költöztem, a család nem engedi, hogy elszakítsam tőlük, annyira megszerették. Szóval a kutya maradt velük. Én állandóan sírok utána, de nem bántam meg, hogy ezt az 5,5 évet vele tölthettem. Nyugodtan vágj bele szerintem. Nem tűnsz felelőtlennek.
2013. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel csak munkanélkülinek lehetne kutyája?Ha valaki elegendő időt és szeretet tud rááldozni és nem hirtelen fellángolásból szeretne kutyát,akkor teljesen rendben van szerintem.:)
2013. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel tényleg senki ne tartson kutyát, mert mi van, ha pár év múlva elveszti az állását és nem lesz pénze eltartani? Persze akinek biztos, hogy mindig lesz állása, az se tartson, mert annak meg nincs ideje rá.
2013. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is 21 éves vagyok és 10 évesen kaptam az első mudimat. :) Sosem adnám ki a kezem közül a kutyáimat, nem érdekel más mennyire szereti, és nem mennék olyan helyre, sem külföld, sem költözés, sem tanítás, ahova a kutyákat nem vihetném. Szóval igenis lehet kutyát tartani fiatalon.
2013. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!