Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány állatot tarthat fenn...

Hány állatot tarthat fenn egyetlen ember?

Figyelt kérdés
Ha vannak hüllőim, teknősöm, hörcsögöm, jelenleg egy kiscicám, egy kutyám, és egy lovam. Ezekkel mind foglalkozni kell. A lovat edzeni kell, a többivel meg egyszerűen jó viszonyt szeretnék kialakítani. Szeretnék egy párt a lovamnak (mert mégiscsak csapat állat) és tőlük kiscsikót. Nagyon szívesen befogadok menhelyről, vagy innen-onnan állatokat, és ezt is szeretném megtenni, tehát még több kutyát (leginkább kölyökkutyát) és még több cicát, viszont emellett növénytermesztéssel is szeretnék foglalkozni.
2013. júl. 7. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyire van ideje, semmivel sem többet. Egy ingatlanügynöknek természetesen kevesebb ideje lesz, mint egy olyan embernek, aki örökölt hat lakást és a bérleti díjaikból él. Döntsd el, hogy neked mennyire van időd, és annyit tarts.
2013. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Függ az anyagi helyzettől, a rendelkezésükre álló tértől és hogy saját szabadidődből mennyit szánsz rájuk.
2013. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*időd és pénzed, meg kedved - ezek is fontos tényezők :)
2013. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló számú és "milyenségű" állatom van (bár hüllők helyett kétéltűek, meg vannak madarak is), de lóból a csődör + kanca verziót cseppet sem ajánlom. Nekünk is a heréltek vannak együtt, ha a kancát csődörrel tartod, szerintem nehezebben tudod majd őket kezelni, bár nem tudom, mennyire vagy gyakorlott lovas.
2013. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én tudom mitől függ, azt kérdeztem, hogy mennyire képes egyetlen akárki? (és ezt ugy kérdezem hogy az összes állat rendbe legyen és mindegyiknek a barátja legyek)

Mert lehet hogy lesz 10 kutyám, 10 macskám, és 4 lovam...

2013. júl. 7. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, az egyes emberek munkaképessége is más ilyen téren. Van, akinek a macskaalom napi kipucolása is sok, neki nyilván max. egy aranyhal a limitje. Más meg hajnali négytől este nyolcig csak az állataival foglalkozik, és imádja. Szerintem nem lehet így limitet felállítani, hogy "8 lónál, 2 macskánál és 6 kutyánál többet nem tarthatsz, de ha eladsz egy lovat, akkor lehet még két macskád meg egy hörcsögöd". Ez nem matematika.
2013. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az emberi képességeknek is van határa. Ha úgy érzed hogy mindegyikkel tudsz egyenként vagy csoportosan ( pl: 20 kutya, az már azért egy komolyabb falka, nyilván nem tudod mindegyiket nap mint nap "babusgatni") foglalkozni akkor nem lehet túl sok akadálya. De ehhez azért kell a hely.. mert ugye nem mindegy hogy hol tartod őket.
2013. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én azt vallom, hogy mindenki annyi állatot tartson, amit a napi munkája és egyéb kötelezettségei mellett maradéktalanul el tud látni. Fizikai lefárasztás, ápolás, feladatok, tanítás, játék, tutujgatás. Legyen az kutya, macska vagy ló.


Ha tanyád van és ott dolgozol, akkor beleférhet a sok állat.

"Mert lehet hogy lesz 10 kutyám, 10 macskám, és 4 lovam..."

Ennyi állat jó lelkiismerettel csak akkor vállalható szerintem, ha az ember otthon dolgozik és ELÉG IDEJE van!!! Csak a 10 kutya is rengeteg, a napi mozgatásuk még ha csak 2 körben történik, az is napi 4 óra MINIMUM...a lovakra is kell fejenként szánni gondolom minimum 1 órát naponta...macskákkal sem "árt" foglalkozni napi szinten.


Megértem, de számomra nem elfogadható, mikor pl tenyésztők tartanak 8-10-x kutyát...kennelekben, udvaron, lakásban vannak jó esetben. Ennyi kutyával munka mellett NEM LEHET megfelelően, napi szinte foglalkozni, kielégíteni szellemi-fizikai igényeiket szerintem

2013. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!