Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF! Nyer pisztrángot adhatok...

BARF! Nyer pisztrángot adhatok a kutyának? Adott már valaki nyersen halat szálkával?

Figyelt kérdés

Neten úgy olvastam, hogy lehet, de hátha van itt valaki aki meg tud ebben erősíteni.

Megyünk szüleimhez látogatóba és apukámnak van egy saját halas tava tele pisztránggal. Adnék szívesen a kutyunak, mert olvastam, hogy a husky ősei eredetileg sok halat ettek és szükségük van a halban lévő cinkre.


2013. júl. 8. 10:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nyers
2013. júl. 8. 10:06
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze nyugodtan. Mondjuk én a kopoltyút kiszedném mert nekünk mérgező. de a kutyáknak úgy tudom hogy nem.
2013. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2834864-ehet-..


Nyers hal és hús: baktériumok melegágya lehet, ételmérgezést okozhat, sok féle hal nyersen (pl. lazac, pisztráng) olyan parazitákat tartalmaz, amik 2 napon belül halált is okozhatnak. Első tünetek: láz, hányás.


Na most akkor? :D mást írnak a gyik-esek is meg mást ír egy oldal is.

2013. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2013. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát ez az, én is ettől bizonytalanodtam el.


Köszi a linkeket, de az összeset olvastam, mielőtt kiírtam volna a kérdést.

2013. júl. 8. 10:40
 6/14 A kérdező kommentje:

A felelős állatartásos oldal is olvastam, de igencsak meglepődtem én is, hogy nyers tojást nem szabad adni ....

Én hetente adok neki 1x nyersen tojást, semmi baja nem lett tőle.

2013. júl. 8. 10:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Én adtam már nyers fagyasztott halat a kutyának, de nem ízlett neki nem ette meg csak egy részét.Nyugodtan adhatsz neki pisztrángot!!
2013. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem a heti egyről van szó hanem a napi 1tojásról folyamatosan kaja mellé. Az ami sok a kutyának mert nagyon kevés biotinhoz jut a szervezete.
2013. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
állatorvostól kérdezd meg, ne gyakorin
2013. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tényleg? Ezt magamtól biztosan nem találtam volna ki! Állatorvostól már kérdeztem a BARF etetést, halat konkrétan nem, de akkor elég bunkó választ kaptam, azóta máshonnan informálódom. Ennyi!


Köszi a válaszokat!

2013. júl. 8. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!