Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg a kutyamnak,...

Hogy tanitsam meg a kutyamnak, hogy 100%osan behivhato legyen?

Figyelt kérdés

1 eves kutyarol van szo. Mar szepen setal lab mellett meg ugy alapjaba veve okos kutya, de ha elengedem akkor mindenre figyel kiveve ram. Van a kozelben egy zart kutyafuttato, de sose vagyok vele nyugodt ott se, mert baromi nagy es felek, hogy elmegy a szemem elol. Mivel ket reszes es at tud menni a masik oldalra. Sose megyek utanam, ha nem jon vissza, hanem a masik iranyba indulok, ha eszreveszi akkor utanam jon, de megfogni csak akkor tudom, ha le van faradva vagy jutalomfalattal hivom.

Hogy tanitsam meg neki, hogy akkor is visszajojjon ha mas kutyat vagy barmi izgit lat? Raadasul terrier szoval benne van a vadaszoszton....

Szeretnem elengedni, de mindig parazok setak kozben


2013. júl. 8. 18:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sose megyek utana*
2013. júl. 8. 18:10
 2/13 anonim ***** válasza:
milyen terrier?
2013. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem, hogy lakásban tanítottam meg neki a hangot, amire azt akartam, hogy oda jöjjön. Aztán kint egy parkban párommal ketten 2 felé mentünk, ő is behívta, én is.

Nos ha nincs más kutya a környéken, akkor így nincs gond vele.

Nálunk csak akkor van probléma, ha meglát egy másik kutyát, szalad oda barátkozni-de mindig barátkozni- viszont egy csomó kutya azonnal neki is esik...


Nem tudom a tied milyen más kutyákkal, illetve a többi kutya milyen vele. De szerintem ha ketten foglalkoztok vele, hogy odamenjen, akkor jobban fog ez menni. Találj ki valami olyan hangot, amit messziről is meghall és csak erre használod. :)

2013. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először is le kéne küzdeni a félelmedet, mert megérzi rajtad, pontosan tudja, hogy bizonytalan vagy!

Ha zárt futtatóban vagytok, legalább akkor ne stresszelj, nem tud kimenni sehova, nemde? Nagy baj nem lehet, próbálj megnyugodni, szívd fel magad, legyél magabiztosabb és sokkal jobb lesz a helyzet.

2013. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam én is írni amit Alexandra!


Saját tapasztalat ..., az én kutyám sem behívható mindig, de ha parázok és izgulok, akkor magasról tojik rám. Viszont ha teljesen nyugodt vagyok és nem görcsölök, akkor el sem megy 10 m-nél távolabb tőlem.

2013. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Foxterrier. Rendben, koszonom! Igazabol ugy 1 honapja meg nyugodtan ele mertem engedni barhol. Poraz nelkul is elindultam volna vele (de azert az ut mellett felelotlenseg lett volna) aztan egyszer csak meglatott ket sracot es elkezdett rohanni..nem tudom mi tortent vele csak ment es hiaba hivtam. Baratkozni ment...

es igen, ha lat mas kutyakat akkor oda szokott menni. Multkor a kutyafuttatora is behoztak egy nagyobbat na akkor megijedtem..az enyem az csak baratkozni ment oda (o sose bantott meg kutyat, kisebbet se) , halistennek a masik is aranyos volt.

De lehet, hogy az a baj, hogy miota egyszer elment azota felek?! A mai setanal megprobalok nyugodtabb lenni.

koszonom a valaszokat

2013. júl. 8. 18:35
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor velem van a baj:) na a mai setanal nyugodtabb leszek. Mindjart indulunk, majd irok, hogy mi volt.

Alexandra! Pont azt figyeltem valamelyik nap, hogy nagyon sok kerdesre szoktal valaszolni es nagyon jo valaszokat/tanacsokat adsz. Foglalkozol kutyakkal? Hany eves vagy?

2013. júl. 8. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
A legelső dolgod az, hogy tudatosítod magadban: tökéletes kutya, 100%-os szófogadás nem létezik. Máris megkönnyebbül a lelked.
2013. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hat szerintem van... Vagyis behivas teren nem egy olyan kutyat ismerek amelyik tenyleg minden korulmenyek kozott visszajon.
2013. júl. 8. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:
De te azt nem tudhatod, mert nem vagy velük egész életükben, mint a gazdájuk (+ teszem hozzá valószínűleg más típusú kutyákról van szó, a terrier nem éppen a legszolgalelkűbb). Azt meg senki sem fogja reklámozni, hogy az ő kutyája miben nem tökéletes. Nem muszáj hallgatni egy tapasztaltabb kutyásra, de csak a ti életetek fogja megkeredseríteni egy valótlan elvárás.
2013. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!