Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha a kutyámnak...

Miért baj ha a kutyámnak állandóan van kirakva táp?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyáim vannak és én sosem tekintettem úgy a száraz tápra,hogy az rendes kaja ezért mindig rakok ki nekik és lassan eleszegetik, de egyszer itt megkaptam,hogy mi az,hogy állandóan van kint nekik kaja?(lehet most is megfogom kapni)

Ha nem bírják ki a következő étkezésig akkor esznek abból és nincs probléma.

Egyszer volt nagytestű kutyám, neki kevertem a kajájához száraz tápot de annak inkább anyagi oka volt, mert sokat evett.


2013. júl. 8. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1. ha megéhezik akkor kibírja a következő étkezésig.. semmi baja nem lesz tőle.


2. a folyamatos étkezés rosszat tesz a fogainak ami azok elvesztéséhez vezethet, ráadásul nagyon büdös szájszagot eredményez.


3. Falkasorrendbéli problémákat is okozhat mivel a kutya rendelkezhet az étele felett.

2013. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem esznek belőle rendszeresen, és a tápból kifolyólag még sosem volt balhé köztük.
2013. júl. 8. 11:43
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nagy testű kutyám van, este kapnak enni, éjszaka eszik meg általában több részletben, van hogy reggel felé.

Napközben szinte mindig van nekik száraz táp, de csak akkor eszik meg, ha nagyon rá vannak szorulva, amúgy nagyon nincsenek is oda érte.

Semmi gond a falkabeli sorrenddel, értelmes, szófogadó kutyák.

2013. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobbat tesz nekik ha ritkán esznek, és nem folyamatosan. A farkasok is ettek ha vadásztak, utána volt hogy napokig semmi. Az ég világon semmi baja nem lesz, ha naponta egyszer kap csak. akkor is amennyit eszik eszik, utána el kell tőle venni. Kb. negyed óráig hagyd előtte.
2013. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem bírja ki a következő étkezésig! Még egy kutya se halt abba bele, ha csak naponta egyszer kapott enni. Amúgy ha neked nem probléma, hogy természetellenesen élnek a kutyáid és szerinted minden rendben van így, akkor ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak.
2013. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

az enyémek abba se halnak bele ha néha-néha kimarad nekik 1-2-3 nap ^^

De tényleg ha téged ezek nem zavarnak és tudod kezelni a kutyát akkor legyen kint..

2013. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szóval jutalomként rakod ki a szárazat. Minek? Csak vizet isznak rá többet.

Általában azért szokták az emberek preferálni a napi 1-2 x-res etetést, mert a legtöbbször egy kaja kihagyása, szemezgetése jel lehet, hogy a kutya nem teljesen egészséges.

2013. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nekem jó így, csak kíváncsi voltam a miértjére.

Megismétlem: nem esznek belőle minden nap!

Csak akkor azt sem értem,hogy mi értelme van az utántöltős etetőknek ha nem tesz jót.

Ha nem eszik meg a rendes kaját akkor feltűnik,hogy baj van,mivel a tápból nem szoktak befalni, főleg nem annyira hogy aztán nem eszik meg a rendes kaját amit adok nekik.Tehát mindig megeszik a kajájukat, ha mégsem akkor látni fogom -ha kint van a táp ha nincs.

2013. júl. 8. 12:20
 9/19 anonim ***** válasza:
Vannak azon a véleményen lévő emberek, akik szerint a kutya pontosan tudja, mennyi kell neki, és így askár egy fél zsák tápot is kint hagynak, hogy a kutya akkor egyen, amikor akar. Ahogy az embereknél is van egy átlagos szokás a napi étkezésre, és mégis sokan teljesen más beosztással esznek .
2013. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem esznek belőle csak keveset akkor meg fölöslegesen van kint.

Amúgy nem is egészséges a kutyának,hogy előtte van egész nap a kaja.

Meg ha beteg,honnan fogod tudni?általában az étvágytalanság első tünet

Mondjuk a vacsit nem ették és te azt gondolod,jaa de lehet,hogy a tápból többet ettek és ezért nem kérik.

Szerintem fölösleges ott hagyni a kaját.Ezzel csak azt éred el,hogy majd a tápot nem fogják megenni és ha vmi oknál fogva nem lesz más,nem eszik meg..

Amúgy meg úgy eteted a kutyáidat ahogy akarod,csak ez nem egészséges számukra!


Nekem is kistestű kutyáim vannak,régen kiraktam eléjük egész napra ,de alig ettek,levoltak fogyva..itt tanácsolták,hogy vegyem el tőlük és rakjam le egyszer majd kövi nap újra 4-5 napig nem ettek semmit..

Aztán ahogy leraktam már eszik is meg.


Nálunk nincs válogatás bármit eléjük rakok megeszik, legyen az táp,konyhai koszt, vagy BARF (mert most ez az étrend,de ha nincs hús vagy még fagyasztási idejét tölti,akkor megkapják a tápot vagy maradékot,nem volt ezzel gond)

2013. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!