Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier vagy máltai...

Yorkshire terrier vagy máltai selyemkutya?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 11:38
 1/4 anonim válasza:
83%

Szia!

Nekünk mindkettő van! :) Először a yorki került hozzánk utána a máltai. Egyiknek sem hullik a szőre, és ez szuper. Ez volt az egyik választásunk oka, a másik pedig a pici termet ugyebár. A máltainak kicsit kényesebb a szőre, mivel fehér. Mindkettő egy egyéniség. Imádjuk:))

2009. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem yorkim van és imádom, nála kedvesebb, édesebb, szeretetreméltóbb, hűségesebb és bolondosabb kutyussal em találkoztam!!!

Szerintem a yorki nagyon jó választás, ha nem a méretre mész, vagyis fajtatiszta, "normál"-t választasz, de a máltai is bizti nagyon édes lehet! :)

2009. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

yorkshire terrier: a 19. században született meg ez a parányi ebecske Yorkshire munkásembereinek a közreműködésével. Az ashley, a skye, a fekete angol, a clydesdale és más terriereknek köszönheti páratlan tüneményességét.Rettenthetetlen patkányírtó volt a Yorkshire malmaiban ma azonban ki sem száll gazdája öléböl.

Marmagassága:21-25cm. Súlya:2-4 kg. Feje pici,gömbölyű,stopja rövid,szeme sötét. Füle apró, felfele áll, háta egyenes falra csapott. Farká kurtítják,ami hosszú szörrel fedett. Mancsa kerek, végtagjai erősek. Szőre hosszú, egyenes, finom tapintású. Színe a hátátol a farok végéig sötét, a mellkhas, az arc, valamint a fül cserbarna.

Kistermetű, életvidám mókás megjelenésű kutyus. Aki ezt a fajtát választja nagy valószínűséggel, hogy tenyéren fogja hordozni, pedig nincs rászorúlva, hiszen ősei profi vadászkutyák voltak. Megmaradt önállósága, vakmerősége és ha szügség vann rá ki ütközik harciassága. Egyébként ez a is bűbály igazán szeretetre méltó, hisz imádja a kényeztetést babusgatást. Ideális öleb és társ, nagyon szereti az emberek közelségét. Szőre mind a hpsszabb változatoknál általában mindennapos gondozást igényel.A gazdájához hűségesen ragaszkodik, nélküle egy tapottat sem hajlandó megtenni.

Máltai selyemszőrü kutya:

Fajtajellemző: öleb.

Marmagasság: kan 21-25 cm, szuka 20- 23 cm.

Testtömeg: 3-4 kg.

Táplálékigény: 205 g/nap.

Alomszám: 2-4 kiskutya.

Várható élettartam: 9-11 év.

Leírása: Kellemes, üde megjelenésű, kis termetű, hosszúkás testű kutya. Koponyája széles, arcorri része rövid. Szeme sötétbarna. Füle a fejéhez simulva lelóg. Végtagjai rövidek, egyenesek. Farkát a hátára görbítve tartja. Szőrzete hófehér, selymes, sűrű, dús, többnyire a földig ér.

Eredete: Olasz fajta. Származása vitatott. Egyes források azt állítják, hogy a szicíliai Melita városában, mások szerint Málta szigetén alakult ki a miniatűr spániel és az uszkár segítségével.

Eredeti neve: Maltese.

Tulajdonságai: Életvidám, élénk, kissé már-már túlfűtött de tanulékony és szófogadó.

Alkalmazása: Luxuskutya; elsősorban a nők kedvence. Már a 16. században azt írták róla, hogy az előkelő hölgyek ékszerként hordták -a keblükön.


Én a yorkit ajánlom de döncsd el te :) remélem, hogy tudtam segíteni ( a yorkit kézzel írtam úgyhogy bocsi ha helyesírás probléma van)

2009. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Máltai selyemkutya!!!!!!!Nem fogod megbánni.Sztem a yorki makacsabb,öfejűbb hiszen terrier.
2009. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!