Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cicát előtte, vagy utánna?

Cicát előtte, vagy utánna?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát, de még egy kutyát is menhelyről viszont az általam kiszemelt kutya adatlapján írják, hogy macskákkal nem jön ki. Nyílván össze lehet valahogy szoktatni őket, de nem tudom, hogy a cicát az örökbe fogadás előtt, vagy után hozzam. Én arra gondoltam, hogy előtte, mert akkor a cicát már eleve család tagnak tekinti. Jelenleg is van egy kutyám, de ő szereti a cicákat nem tudom ez segít e a másiknak megszoknia a cicát
2013. júl. 9. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó gondolat, hogy előtte vidd oda a cicát, mert így nem fog majd "betolakodónak" tűnni a kutya szemében.

Viszont: elég nagy hozzáértés, meg türelem kell ahhoz hogy egy olyan kutyát össze szoktass egy macskával, akiről előre elvan mondva, hogy nem szereti azokat.

Jól meggondoltad?.. Mert ha a macseknak nem szimpi a kutya, ott hagy titeket a búsba (mármint a cicc).. El fog kóborolni, és még ha haza is megy majd, lehet hogy csak kapun kívül marad.. Jártam már így.. :/

2013. júl. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudna megszökni, mert panelban lakunk
2013. júl. 10. 00:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Panelba végkép nem jó ötlet, készülj fel arra hogy hónapokig rosszabb esetben életük végéig külön kell öket választanod. Sajnos nem minden esetben szoktatható össze a kutya és a macska. Ha meg egy kutya aki felnőt és nem jön ki a macskákkal az esélyek még rosszabbak. Gondold át még egyszer ezt a dolgot szerintem.
2013. júl. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a kutya-macska viszony az esetek többségében a macskán múlik. Az én cicám kutyával nőtt fel, és soha nem bántják azok a kutyák sem, akiket úgy hoznak fel, hogy "úristen fogom a pórázt, mert ez minden macskát kinyírna". A kutyás macska az pontosan tudja, hogy ha elszalad, az egyenlő az öngyilkossággal, ezért mindig mereven szembeáll a kutyával, így a kutya nem mozdul rá.

Nem hiszem, hogy különös képességű terápiás macska lenne, egyszerűen csak érti hogy működnek a kutyák.

Az a lényeg, hogy ha a macska szalad, akkor őt buli kergetni, ha pedig ő a kergetés elől szalad, akkor benne is vagy az ördögi körben.


Szóval szerintem próbálj olyan macsekot választani, aki kutyás családban volt ideiglenesben, és jó, ha ő van ott először, mert ha a macska magabiztos, tudja, hogy hova tud elbújni, akkor még kisebb esély van arra, hogy meneküléssel ingerelje a kutyát.

2013. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!