Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? Lehet...

Mit lehetne tenni? Lehet mondjuk két havonta?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kutyákat évi 2-3 alkalommal lehet csak fürdetni, de nekem van egy tacsi-pincsi keverék szoba kutyusom és mivel kimászkál az udvarra és ha a másik kutyával játszik akkor nagyon büdös tud lenni. Így meg nem tudunk megmaradni mellette, mert a másik kutya kint van mindig és őt nem fürdetjük, tehát büdös.
2009. okt. 18. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Én is hallottam már ilyen városi legendákat. Túl gyakran nem szabad fürdetni az tény, de azért a két három év erős túlzás. Én kéthavonta szoktam fürdetni az én kutyám, bolognese amúgy.
2009. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Akkor valami baja van, mert az én kutyáim is kint vannak, néha dagonyáznak is ilyen időben, mégis szagtalanok. Átalában évente 2-3 esetleg 4 alkalommal lehet fürdetni. Addig is áttörölheted vizes ruhával, vagy használj szárazsampont. De ha sokat fürdeted, akkor elromlik a szőre és a bőre beteg lesz és akkor még büdösebb lesz. Nézd meg a bűzmirigyüket is.
2009. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Szegény kerti kutyinak szerintem is valami baja lehet, ha ennyire büdi, hogy még a másik kutyára is "jut" játék közben a szagból. A mi kutyánk is kerti (csak télen, nagy hidegben jön be éjszakára az előszobába), de üde, kimondottan jóillatú a bundája.

A titok szerintem a megfelelő táplálék, rendszeres bundakefélés és fogápolás (min. erős rágcsálás, az is tisztít) és szintén rendszeres orvosi ellenőrzés (bűzmirigy).

2009. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Havonta, kéthavonta kímélő samponnal szoktam fürdetni, és balzsammal is bekenem. Igy nem szárad ki annyira a bőre.

A lábacskáit, a fütyköst hetente megmosom, a pofiját meg naponta áttörlöm vizes mosdókesztyűvel, mert könnyezik és büdös.

2009. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk megfürdetném a kinti kutyát is. Ha nem múlik el a szaga, akkor doki. Ha negatív leletei vannak, akkor kutyaparfüm. :D

Tudom, furán hangzik, de még mindig jobb, mint a gyakori fürdetés. Kutyakozmetikustól tudsz venni.

2009. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ritkán fordul elő ű, hogy annyira nagyon büdös. Mikor annyira nem nagyon akkor is van a kutya szagtól eltérő szag ami fürdetés után kb. 2 hét múlva jön elő.


Azért köszönöm, és elviszem majd orvoshoz!

2009. okt. 19. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!