Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizonyítható valahogy, ha egy...

Bizonyítható valahogy, ha egy kutyát megmérgeznek?

Figyelt kérdés

Ha nincs rá kézzel fogható bizonyíték, értem azt méregnek nyoma sincs és arra sincs bizonyítékom ki volt, akkor valahogy felderíthető még az ügy?

Tegyük fel egy szomszédom lenne, aki tanúja lehetne a "jótevő" és a köztem lezajlott beszélgetéseknek, amelyekben többször is fenyegetést kaptunk, hogy "ezt nagyon megfogjuk bánni"... Ezen felül semmi más nincs a kezemben ellene.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2013. júl. 10. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Csakis boncolással lehet megállapítani és bizonyítani.
2013. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutya véréből kimutatható, ha megmérgezték. Hogy aztán ezt mennyire tudod rábizonyítani a szomszédra, az már más kérdés. Arra mondjuk én is kíváncsi lennék, hogy lehet-e ilyesmi miatt feljelentést tenni, és elkezd-e érdemben nyomozni a rendőrség. Elvileg az állatkínzás büntetendő cselekmény, de hogy a felderítésére is áldoz-e pénzt és energiát az állam, abban már sajnos nem vagyok biztos.
2013. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
állatorvoshoz elviszed akutyát, ahol kimutatják a mérgezést.. még talán az anyagot is... majd megteszed a feljelentést ismeretlen tettes ellen, és mint tanú elmondod a fenyegetést a jó akarótól... majd a rendőrség őt is beidézi mint "tanút" és elmondja mi történt...
2013. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is éppen attól tartok, hogy nem fogják komolyan venni az ügyet.

A kutyámnak csak a szerencsén múlt az élete (még most is rosszul néz ki), az utolsó fenyegetés éppen néhány napja történt, én pedig a jóakaróm szerencsétlenségére éppen szabin vagyok, ilyenkor az egész napom a kutyáké, feltűnően csöndben volt az egyik, az mentette meg az életét, hogy azonnal tudtam vele rohanni az orvoshoz, amint feltűnt, hogy valami nem oké vele! Szerinte is mérgezés, de én vagyok a hülye, hogy akkor nem kérdez6tem meg tőle, hogy van-e értelme megtenni a hivatalos lépéseket.

Legszívesebben átmennék és belefojtanám egy marék patkányméregbe azt a szánalmas idiótát, nem hiszem el, hogy léteznek ilyen emberek. :(

2013. júl. 10. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!