Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos labradornak...

4,5 hónapos labradornak milyen hosszú séta kell?

Figyelt kérdés
Kertesház.. sokat játszunk és sokat szaladgál

2013. júl. 12. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Órák. Minden nap.
2013. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez változó, mert függ az adott kutyától. Van olyan kicsi kutya, melynek elég fél óra, de megesik, hogy ugyan olyan fajta kutyának 2x annyi szükséges.

Az jó, hogy van kert, de a sétákat nem pótolja. Ott tudsz a kutyával biztonságosan játszani, tanítani, de a séta az más. :)

Szerintem ha jó idő van, nyugodtan napi 2-3 órát is sétálhatsz vele.

Nekem kisebb testű kutyám van, megesik hogy fél napokat csak sétálunk. Majd úgy látod a kutyádon, ha már fáradt és inkább menne hazafele. Próbálgasd szerintem, ki fogod tapasztalni, hogy mennyit igényel. :)

2013. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Naponta kétszer vagy háromszor elviheted egy órára is. Ha már olyan minőségű a tanítása hogy behívható, akkor elengedheted olyan területen ahol békés kutyákkal játszadozhat. Hidd el kifárad, de egy kis pihenés után megint menne. Nem kell itt rohanni, szépen kellemesen sétáljatok. Nekem egy iszonyú mozgásigényű kutyám van, (stafford) aki ilyen korában már fáradhatatlan volt, nem tudtam könnyen lefárasztani. Talán amikor hazamentünk a kutyás haveroktól aludt egy órát utána kezdte a kölyökkori dolgokat, játszott, jött oda hozzánk. Vele még mai napig az a gond hogy pórázon nem tudom lenyugtatni, csak akkor fárad ha szabadon engedem a futtatón. Ha nincs kutya akkor ott akkor is valamennyire kidöglik.
2013. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) ès ilyen korban miket kell, hogy tudjon? Mármint a szabályok és a trükkök.
2013. júl. 13. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Hallgasson a nevére.

2. Ilyeneket hamar megtanulnak, hogy: ül, fekszik, marad, pacsit, helyedre, állj, gyere. (nem dicsekedésből, de az első kutyámat mikor hazavittem, második nap megtanult leülni. :) Szóval tényleg fogékonyak nagyon!)

3. Elkezdheted vele, hogy szépen sétáljon veled. Annyi kutyát látni már kicsit-nagyot is vegyesen, hogy a gazdi messze, a kutya meg méterekkel előtte megy cikázva. (meg általában minden kis mozgó dolgot meg is morognak)

4. Én azt is megtanítottam a kutyámnak, hogy séta közben kerülje ki a villanypóznát, ne én kerülgessem. Valamint, hogy járda szegélyénél ha szólok megáll és leül és együtt megyünk tovább. (na mondjuk ne hidd, hogy olyan tökéletes kutya, ez csak pórázon megy neki)


Na most mennem kell, hirtelen ennyi jutott eszembe, meg ennyi fért az időmbe. :D

2013. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!