Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés melyik szakaszában...

Tüzelés melyik szakaszában tarthat a kutyám, hajlamosak szökni ilyenkor?

Figyelt kérdés
8 hónapos kutyámnak 1 hete átlátszó, enyhén sárgás folyása van, tegnap már 2x nagyobbra duzzadt a nemi szerve. Véres folyást még nem láttam. Most melyik szakaszában van a tüzelése? Még elengedhetem póráz nélkül vagy már most is előfordulhat, hogy elszökik? mikre kell nagyon figyelni? Mikortól változhat a viselkedése?
2013. júl. 14. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
elszökni nem fog, de vigyázz a kanokkal. vehetsz kanriasztó sprayt amivel befújod az egész hátsó felét és kb 1 óráig hat. Mentolos illata van, és elfedi a szuka szagát, a kutyámnak bevált.
2013. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd el, mert oda fog gyűlni a környék összes kanja és elintézik alaposan. Még elzavarni se tudod őket, mert a falka megmar, ha fel vannak gerjedve. Ilyenkor egy szukát el kell zárni. Szökni a kanok szoktak, átmásznak akár két méteres kerítésen is.
2013. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző kutyám szuka volt, vadászkutya. Éjjelente a tüzelés csúcsponti napjain szabályosan énekelt egész éjjel. Ilyenkor néhány napra bezártam a mosókonyhába, mégis bemászott egy kan, alig bírtam kikergetni.
2013. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem engedem el, csak pórázon viszem le amíg elintézi a dolgát. Egy két ismerős kutyással találkoztunk és mindegyik bepróbálkozott volna nála, de elzavarta őket magától (eddig). Persze nem hagyom, hogy megkörnyékezzék. Egyébként viselkedése nem változott semmit eddig, olyan mint mindig.
2013. júl. 22. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!