Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel erősítsük meg a kerítést...

Mivel erősítsük meg a kerítést, vagy miből építsünk újat, hogy a kutyus ne tudjon megszökni? Mekkora legyen, alul milyen legyen? Mit tegyünk a szökések megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rossz állapotú, drót kerítésünk van, viszonylag alacsony, és nagy a hely az alja és a föld között, egy kutya könnyedén meg tudna szökni minden erőfeszítés nélkül. Pár hónap múlva érkezik egy kölyök, és ezt nagyon nem szeretnénk. Mivel erősítsük meg a kerítést? Vagy ami jobb ötlet lenne: miből/hogyan építsünk újat? Mekkora legyen, hogy egy nagytestű kutya ne tudja átugrani? Tegyünk az aljához valamit, hogy ne tudja kiásni magát, vagy ez nem szükséges? Nektek milyen kerítésetek van? Mit tudunk csinálni a kerítésépítésen kívül annak érdekében, hogy ne szökdössön el a kutyus? Milyen tippjeitek vannak, mit tudtok még tanácsolni?

Köszi minden segítséget:)



2013. júl. 14. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

leásott alapzató betonkerités kell, így nem tud alá ásni.


amint lehet ivartalanitsátok és akkor nem fog szökdösni ha kan, ha pedig nőstény akkor nem fognak más kutyák beszökni hozzá

2013. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ha drótkerítést építenék akkor legalább egy kis részben a földben és az alján lebetonoznám az a biztos úgy nem tudja kiásni magát. a magasság attól függ hogy mekkorára fog megnőni a kutyus mert a kölyök még a derékig érőn sem tud kimászni viszont vannak a kutyák között Houdinik, amiknek semmi nem akadály. Van már olyan rendszer, amivel a kerítés mentén ki húzol egy madzagot ami össze köttetésben van a kutya nyakörvével és ha a madzagon kívül megy akkor olyan a működési elve mint egy elektromos nyakörvnek, persze nem úgy kell elképzelni, hogy akkor halálra rázza a kutyát hanem csak kis figyelmeztető impulzusokat ad le.
2013. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha a régi kerítés helyére csináltok egy beton alapot és abba ágyazzátok az oszlopokat. Az oszlopok közé meg pénztárca függvényében ami tetszik.


Olcsóbb megoldásként áshattok egy 40 centis árkot, abba állítjátok az oszlopokat és az árok aljáig leeresztitek a horganyzott drótkerítést. Betemetitek és (valószínűleg) nem tudja kiásni. A magasság pedig a kutya méretétől függ. Egy németjuhász a két méteres kerítésen úgy megy át, mintha ott se lenne.

2013. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kiállítási kutyus lesz, az ivartalanítás kilőve :)

Második: hallottam már erről az elektromos valamiről, és tudom, hogy nem okozos semmi kárt a kutyában, de nekem mégsem szimpatikus dolog:S

2013. júl. 14. 12:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagytermetű kutya lesz
2013. júl. 14. 12:28
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
*okoz
2013. júl. 14. 12:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én sem használnám csak láttam már ilyet :D Egy jól leásott kerítésnél nem igen van jobb, mire azon kiássa magát csak észreveszed.
2013. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, ha tényleg szükség lesz rá, akkor esetleg szóba jöhet ez a "láthatatlan kerítés"... de csak van más megoldás is
2013. júl. 14. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
van. ha elviszed már kis korában kutyasuliba és megneveled.
2013. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!