Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan betartják a falkavezér szabályokat, mégis kezelhetetlen a kutyájuk? Nem ők a vezérek, nincsen tekintélyük, nem tudják éles helyzetben tiltani a kutyájukat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 19:54
 1/9 sippara ***** válasza:
Mert nem jól csinálják. Jó példa mondjuk a gazdi, aki úgy "tartja távol" a kutyát a vacsorától vezényszóig, hogy leülteti/fekteti. Ezzel a "dominanciagyakorlat" sima trükk lesz: leülök, aztán azt mondja "Tiéd", és hatalmas jutalmat kapok. Az ültetéssel elért ajtóban előreengedés szintén ugyanez a kategória. Ezért jobb az egyéni, vagy sulis oktatás, hiszen mindkét esetben személyesen foglalkoznak a gazdával, felteheti a kérdéseit, és az oktató (jó esetben) automatikusan javítja is a hibákat.
2013. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem figyelnek eléggé a saját testbeszédükre. Nem a megfelelő helyen vagy időben próbálkoznak. A kutya nincs éppen a fegyelmezéshez való állapotban. Vagy nem is az a baja hogy nem tudja ki a falkavezér lehet hogy csak fél vagy nem bízik az emberben, vagy ritkán mozog és túl sok az energiája.

Először a bizalmat kell elérni aztán a tiszteletet. Ez egyépként nem egyszerű feladat nekemis egy évbe tellett a legelső kutyámnál hogy rá jöjjek pontosan miért is olyan amien.

2013. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az általánosan ismert szabályok nem hoznak 100%-os eredményt, csak adnak egy irányvonalat, amit aztán a gazda vagy tud követni, vagy nem. Ha betartasz mindent, de például nem véded meg a kutyádat a futtatón a zaklatóktól, vagy őt nem állítod le a pofátlan domináns viselkedésről, vagy előretolod, ha felszálltok a buszra, vagy gyakran vagy ideges, pánikolsz, vagy folyton te keresed a kutyával a szemkontaktust ahelyett, hogy ő tenné, satöbbi, satöbbi, akkor a kutya jó esetben csak összezavarodik, rossz esetben elkönyvel próbálkozó alárendeltjének. Ezért mondom sokszor, hogy érdemes szakember segítségét igénybe venni, mert nem lehet az összes ilyen apróságot leírni, viszont aki ért hozzá, az elég gyorsan kiszúrja.
2013. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hiába vagy falkavezér, ha nem tudod megnevelni a kutyát. A tisztelet csak a kiképzés alapja. Ha utána nem tudod a kutyával megértetni, hogy mit kell csinálni akkor veszett ügy az egész. Magától nem fogja kitalálni hogy kell visszajönni, leülni stb.

Plusz attól mert mindent úgy csinál ahogy a könyvben le van írva, nem azt jelenti, hogy működik is. Például ha egy kutya már egy agresszív vadállat aki leharapná a gazda kezét is, akkor sokat már nem fog segíteni, hogy előtte mész be az ajtón vagy beleeszel a kajájába.

2013. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert nem értik a lényeget.

Ha valaki ráérez, hogy miről is van szó, az később sokat engedhet a szabályokból is. Nekem pl a kutyám feljöhet az ágyba, de csak akkor ha hívom. Vagy alapvetően mindig előre megy az ajtóban, mert engem nem zavara, kényelmesebb is. De ha olyan a szitu, csak egy szavamba kerül, és már sorol is be mögém. Gyakran hamarabb etetem meg őt mint magamat, mert így jön ki jobban időben, még sincs belőle gond.

Szóval egy csomó "főbenjáró vétket" elkövetek, de mindemellett úgy tudok neki odaszólni, úgy tudok vele kommunikálni, hogy mégis egyértelműen én vagyok a falkavezér. Mondjuk nemvolt könnyű, valóban idő kellett hozzá, amíg megértettem a lényeget.

2013. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Valletta ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek nincs érzékük hozzá, vagy pont éles helyzetben válnak bizonytalanná.
2013. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akumi!

Az alábbi mondatod megfogott, mert ez nekem folyton dilemmám.

"nem véded meg a kutyádat a futtatón a zaklatóktól,"


A kutyám 3 éves jól nevelet kistestű és megadó típus. Rendszeresen járunk kutyák közé, ő marha jól elvan de csak a magafajta méretű kutyákkal játszik, eddig nincs is gond, viszont a kölyökkutyákkal már óvatosabb, előbb megugatja őket ha nagyon ugrálnak, aztán magához engedi és érdekes figyelni, ahogy szinte mutatja a kicsinek testbeszéddel, hogy hogy is kell ismerkedni. Viszont előfordul, hogy vadabbul játszana az egyém természetesen védi magát egy ideig hagyom, had alakuljon a dolog, aztán ha látom hogy a kicsi nagyon bevadul akkor továbbállunk. Vagy ha kisgyerek csörtet oda és simogatni akarja, akkor teljesen berezel és húz ezerrel. Ezen úgy segítek, hogy szépen leültetem és ha nem túl vadóc a gyerkőc akkor engedem hogy simizze, de közben a kutyám olyan kétségbeesetten néz rám, persze várja, hogy menekitsem a helyzetből, de nem szeretném sem vegzálni, sem arra nevelni, hogy lekvárkodjon.

Én mint fentebb írtam általában hagyok neki időt arra, hogy eldöljön a dolog, de védelmezném is szívesen....nem tudom bakker

2013. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ehhez nincs recept, érezni kell, hogy az ember mikor tesz rosszat a kutyájával, ha megvédi, és mikor nem :)
2013. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ja betartják. Ők azt hiszik, csakhogy belülről is fakad ez az egész. Lehet, hogy ezek az emberek belülről remegnek és ezt a kutyák érzékeny radarja észreveszi.

Nem elég bemagolni a falkavezérséget, ahhoz kell, hogy belsőleg is rá tudjanak hangolódni.

Sok ember már attól izgatottá válik, ha kimegy az utcára a kutyájukkal. Előre vetíti azt amit nem kéne és az be is következik.

2013. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!