Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állíthatom le a kutyát,...

Hogyan állíthatom le a kutyát, hogy ha agresszív a nála nagyobb dominánsabb kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam már szinte mindent, de semmi sem használ, megvertem, lenyomtam a földre, pórázra vettem, ordítottam, jutalom falattal dicsértem h ha abba hagyta a dolgot, de semmi. Tisztában vagyok azzal hogy kiskorában el lett kényesztetve, miután betöltötte az 1 évet utána kezdődött nála h agresszív kezdett lenni a nagy testű kutyákkal. Azóta beiratkoztunk egy suliba is, betartjuk a falkavezérségi szabályokat, nem jöhet be a háló szobába, nem alhat a kanapén (fel se megy már rá h ha nem vagyunk otthon), elsőnek megyek ki az ajtón, nem ülhet mellettem h ha vacsizok, nem nyúlhat a kajához amíg meg nem engedem neki, a lábamnál utazik a kocsiba és nem ugrálhat össze vissza. Pórázon már nem húz, és a kötődés is már jobb, figyel h merre vagyok, ha hívom nem jön elsőre, csak ha elhangzik a szia a számból és megforulok és elindulok a másik irányba, akkor jön utánam. Ez már a játékból való kihívásra is érthető. Megcsinálja az engedelmes gyakorlatokat is, de még mindig neki ugrik a dominánsabb kutyáknak. Mit tehetek még?? nem akarok tökéletes kutyát, csak hogy eltudjam engedni anélkül h megöletné magát egy nagytestű kutyával.

2013. júl. 16. 15:44
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
A kutyasuliban kérj segítséget. Szocializációra kellene vinned, ahol megtanítanak Téged, hogyan kontrolláld ilyen helyzetben is
2013. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
namármost. amint első szóra magadhoz tudod hívni játékból stb. akkor már lesz tekintélyed így lesz is mire építened. sajnos amíg ez nincsen meg addig nem te hanem ő fogja eldönteni hogy mit lehet és mit nem. még ha el is vered akkor is. a falkavezéres szabályokkal csupán annyi a baj hogy könnyen rutinná válhat vagy csak szimpla gyakorlatozássá így semmit nem ér. oldalakon keresztül lehetne boncolgatni a témát de ebbe most nem megyek bele. sajnos az számomra nem derült ki hogy mekkora méretű pontosan a kutya és mennyire domináns esetleg agresszív a viselkedése. ahogyan azt sem hogy ezt miért nem a suliban beszélted meg? hiszen egy olyan suli ami foglalkozik a falkavezérség témájával az nagyon okosan észreveszi -ahogyan én is puszta leírásból- hogy itt nem egyéb a probléma minthogy a szerepek nem tisztázottak és ennek megfelelően foglalkozik veletek. melyik suliba jártok, ha szbad megkérdeznem?
2013. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
először is sztem vidd el pórázon sétálni és sétáltasd el másik kutyák előtt és ha elkezd agresszívoskodni bögd meg az oldalát vagy valahogy zökkentsd ki !!
2013. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

utolsó: ááá azon már túl vagyunk, az nem segít.

A második válaszolónak, jártunk terápiára, vagy szoc foglalkozásra, ki hogyan hívja, ott meg mutatták, hogy hogyan tudok szídni, büntetni. A suli is rengeteget segített, el se tudom mondani mennyit, és nem csak én látom ezt hanem a körülöttem lévők. Látom h jó úton haladunk, de kicsit többet vártam a sulitól, tükör iskola alapfok, most járunk közép fokra. Az a nagy bajom, hogy nem hallgat ilyenkor rám. Kistestű amúgy, szal nem vészes. Pl futtatón vagyunk (ahová most egy ideje már nem járunk), megvan a megszoktot csapat, ah új kutya jön ő oda csörtet, szemügyre veszi, majd vagy csak ráfekszik h ha a másik nem adta még meg magát, vagy ha már meg adta akkor nincs baj, ha meg domináns az új kutya is, akkor fogja és bele akar csípni a nyakába, harapni, nem tudom, mert vicsorítani nem szokott, egy pillanat alatt történik minden, és igen a nagy testű domináns kutyákkal igen agresszív, persze mindig ő járja meg, mert hát ő a sokkal kisebb. Ha csak közepes testűről van szó, akkor még ha oda megyek és ráordítok, használ , abba hagyja, lefekszik, de aztán kezdi előröl megint. Azt tudom, hogy rohadt nagy a zsákmány szerző ösztöne a kutyámnak, de mondjuk én ezt nem rakom összefüggésbe a nagy testű kutyákkal való problémával. Minnél kisebb testű az ,,áldozat" annál finomabban adja tudtára a másiknak h ő a főnök. De én így már nem bírok élni :/ az alap fok óta egyre többet van póráz nélkül, és ez nagyon jó, csak hát van egy para bennem h mikor jön egy nagy németjuhász szembe velünk, stb... stb... szóval akkor fogom tudni letíltani a kutyákról h ha teljes les a tekintélyem nála?? De ezt hogyan érjem el? nem jön első szóra oda, csak h ha megfordulok a másik irányba és elindulok arra fele meg mondom neki h szia itt hagylak. a sziára kapja fel a fejét. ez gáz tudom, de ez előtt még ennyi sem volt, nem tudtam vissza hívni, legalább most már játékból is kitudom így,,szedni". nem kell kézzel kirángatnom, v pórázt rá rakni, hanem csak elköszönök és jön utána. de tudom h első szóra oda kellene jönnie :(

2013. júl. 17. 09:01
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Csak tekintélynöveléssel, következetességgel tudsz tovább javítani a helyzeten. Nem megy egy-két hét alatt. Járjatok kitartóan a suliba, gyakoroljatok, és előbb-utóbb javulni fog a dolog :)
2013. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem az oktatónkkal, ugyanezt mondta, hogy nagyon jó úton haladunk, meg h ő úgy látja h semmi baj nincs velünk és elég kitartó vagyok, azt kell megtanulnom h időben büntessek, ne akkor mikor már a kutyám a másik kutya szájában van, illetve h a suliban megfogom tanulni h minden helyzetben én irányítok, és tényleg mindenben, és egy idő után a kutyának lefog esni és onnantól fogva nagy valószínűséggel egyből abba fogja hagyni.
2013. júl. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!