Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog Chow Junior vagy MultiFit...

Papa777 kérdése:

Dog Chow Junior vagy MultiFit Junior?

Figyelt kérdés

Nos, nincs pénzem nagyon drága tápra, de ezek szerintem nem rossz tápok. Kérdés, melyikkel etessem szerintetek a 3hónapos keverék kutyusom, elvileg 15-20kg körül lesz.

Multi Fit: hozzáadott cukor, tartósítószerek és szója, valamint mesterséges ízfokozók nélkül.


Összetétel: gabona (20% rizs), hús és állati eredetű melléktermékek (14% baromfiból), növényi eredetű melléktermékek (4,5% szárított répaszelet), olajok és zsírok (1% halolaj), zöldség (0,5% borsó), ásványi anyagok. Analitikai összetevők: fehérje 30%, zsírtartalom 18%, nyershamu 7%, nyersrost 2,5%, kalcium 1,35%, foszfor 1,0%, omega-3 zsírsav 0,28%, omega-6 zsírsav 1,8%. Adalékanyagok: Tápértékkel rendelkező adalékanyagok/kg: A-vitamin 10000 NE, D3-vitamin 1000 NE, E-vitamin 200 mg, réz (réz-szulfát, pentahidrát) 8 mg, jód (kalcium-jódát, száraz) 2 mg, szelén (nátrium-szelenit) 0,2 mg, cink (cink-oxid) 55 mg. Antioxidánsok. Hűvös és száraz helyen tárolandó.

Dog CHow:ÖSSZETEVŐK:


Gabonafélék (min. 4% rizs), hús és állati származékok (min. 4% csirke), növényi termék (min 0,5% cukorrépapép), növényi fehérje kivonatok, olajok és zsírok, ásványi anyagok, zöldségek (min. 0,5% cikória)


ELEMZÉS:


Fehérje 29%, zsír 15%, hamu 7,5%, 2,5% szénhidrátot, 9,5%-a víz, 1,4% kalcium, foszfor 1%



2013. júl. 17. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Multifittel még véletlenül se (cukor, színezék - nem is minősítem inkább).

Inkább akkor Dog Chow.

De azt sem ajánlanám. Inkább le sem írom, h az állati származékok miket tartalmazhatnak.


Feltételezem Fressnapfban nézted ki ezeket a tápokat. Netről rendelve ugyanennyiért sokkal jobb minőséget kaphatsz!

Mennyit szánsz egy 15kg-os zsákra?

2013. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem a fresibe vásárolsz, ott ezek a tápok kb 10 ezer 15 kg. Nem tudsz esetleg rendelni? Ennyi pénzért már jobbat is lehet kapn netről és 9000 ft-tó sok helyen ingyenes a szállítás. Jobbak ennél a josera, brit premium, de még a tescos buchers is jobb.
2013. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, h cukor és színezék nélkül, akkor csak a második mondattól érvényes a válaszom :)
2013. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Bosch táp milyen szerintetek? amúgy köszi a válaszokat!

Jellemzők:

- növekedésben lévő érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak ajánlott

- gyomor- és bélrendszer kímélő

- a fentiekhez alakított fehérje- (25%) és zsír (13%) tartalom

- kagylókivonat a porcoknak és az ízületeknek

- nem tartalmaz búzát és származékát


Összetevők:

friss szárnyas hús (min. 20%), rizs (min. 18%), árpa, kukorica, friss szárnyas húsliszt, bárány húsliszt (min. 5%), állati zsír, friss húsliszt, hidrolizált hús, dehidrotál porc, szárított répa, halliszt, lenmag, szárított élesztő, halolaj, nátrium klorid, kálium klorid, kagylópor (min. 0,1%), cikóriasaláta por.

Elemzés


Nyersfehérje 25%, nyerszsír 13%, nyersrost 2,5%, nyershamu 6,5%, nedvesség 10%, kalcium 1,2%, foszfor 0.9%.

Amúgy olyan 800FT-ot szánok kilójára, ennyiért ha a bosch nem jó, milyen tápot ajánlotok, és hol rendeljem?

2013. júl. 17. 13:59
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez már nem rossz, viszont akkor már inkább Cibau (acanashop.hu-ról)! Az a jó, ha a hús dehidratált húsként szerepel, mert az már nem veszít a nedvességtartalmából. Viszont, ha hús szerepel, akkor az nem a valós értéket mutatja, mert az még veszít a nedvességéből, arányaiban csökken a hústartalom a többihez képest.

Ill. a Taste Of The Wild táp ugyan drágább, mint 800Ft/kg, viszont szuperprémium minőség (nincs benne gabona!!!) és sokkal kevesebb kell belőle, mint abból a tápból, amiben gabona is van. Tehát amennyivel drágábbra jön ki kilója, annyit megspórolhatsz a mennyiségen!

Innen rendelve a legolcsóbb:

[link]

2013. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Vagy a Cibaunál ez:

[link]

2013. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor TOW, és cibau ami közt filózok, de szerintem először 3kg-s zsákot veszek, mert ha esetleg nem jönne be, akkor nem tudok vele mit csinálni.

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen fajta lehet, már hoztam létre egy kérdést, de ide is linkelek egy képet, hátha megtudod állapítani, bár szerintem sok minden van benne :)

2013. júl. 17. 14:15
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted Cibau Puppy, vagy TASTE OF THE WILD Pacific Stream Canine Formula?
2013. júl. 17. 14:24
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos a Taste ff The Wilde-ot venném :-)
2013. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Rakd be ide is a linket! :)

Én a Taste Of The Wildet választanám! :)

2013. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!