Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy lány kutyát lehet az első...

Egy lány kutyát lehet az első tüzelése előtt ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Lehet egy kis méretű yorkshire terriert műteni egyáltalán?? Seítsetek légyszi
2009. okt. 20. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet, úgy tudom sem a mérete sem a kora nem akadály.
2009. okt. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi XD
2009. okt. 20. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen lehet sőt, jobb első tüzelés előtt :) amúgy mindegy mekkora a kutyus :)
2009. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok :)

és egy link: [link]

2009. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eszerint a link szerint akár 6 hetes kortól elvégezhető a műtét. Ez szerintem elég durva. Több vélemény szerint jobb, ha megvárod a közel teljes testi fejlettséget. Szerintem 8 hónapos kor körül teljesen rendben van, az még jó eséllyel az első tüzelés előttre esik, de mégsem egy fejlődő szervezetbe nyúlnak bele.
2009. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, de rendkívűl megosztottak benne a szakemberek is, számos oldalt linkelhetnék pro és kontra, de attól még nem lesz egyszerűbb a kérdés eldöntése. Az általunk látogatott állatorvos egyenesen elutasította ezirányú kérésemet, s lebeszélt a tüzelés előtti ivartalanításról kizárólag akutya érdekében. Álláspontja szerint szükséges a kutya fejlődésének befejeződéséhez a nemi hormonok megjelenése, amelyek hozájárulnak ahhoz, hogy a kutya karakteres, nemének megfelelő szép kiállású legyen ne pedig amolyan "semilyense" kinézetű nemtelen egyed. Engem meggyőzött arról, hogy a kutya érdekét is szolgálja az első tüzelés kivárása, úgyhogy türelem.
2009. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár én csak a kérdésre válaszoltam teljesen egyetértek az utolsó kettővel. Azt vedd figyelembe, hogy a legtöbb élőlény fejlődését hormonok irányítják. Még a növényekét is! A nemi hormonok is közrejátszanak abban, hogy egy kutya, mind külsőre, mind természetre
2009. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
olyan legyen, akárcsak műtetlen fajtársai.
2009. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek!!!
2009. okt. 21. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!