Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Provokátor bichon mellé...

Provokátor bichon mellé németjuhász?

Figyelt kérdés
Aranyos a havanesem, egy tündér, de ha már kiismert egy kutyát, akkor elkezdi nyúzni, provokálni, ha úgy látja hogy sokat tűr. Ez az egyetlen rosszabb tulajdonsága, amúgy tényleg édespofa, minden kutyával kijön, tipikus mindenki kedvence. Mellé szeretnék egy német juhászt. Mennyire tartjátok jó ötletnek? Természetesen nyugodtabbat választanék az alomból, hogy tolerálja a kicsit, de ezt nem fogja pont kihasználni a kicsi? Ugye nem fog elszállni egyszer sem a NJ agya?

2013. júl. 18. 16:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha a németjuhász megnő, ugye nyilvánvaló lesz neki, hogy a havanessel ne úgy játsszon, mint ha nagy kutya lenne? Szóval vigyázni fog-e rá, hogy a méretének megfelelően bánjon vele?
2013. júl. 18. 16:07
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem még a legbirkalelkűbb kutya sem tűri, ha egy életen át cseszteti a kicsi. :D Igazából a havanese-t kellene megnevelni. A nj is alkalmazkodni fog a kicsihez, de ha elege lesz belőle, akkor valószínűleg rámordul párszor. (nem összeverekednek vagy valami, csak rászól, hogy most itt a vége) Ha látjátok, hogy a kicsi nagyon nyaggatja, akkor szóljatok rá, határozottan, hogy: NEM! vagy NONO! Az a lényeg, hogy kapjon visszajelzést a viselkedéséről, ha túl tolakodó, akkor szóljatok rá, ha az nem elég, egy kicsit a grabancánál kapjátok el. (nem kell megtépni, csak, hogy érezze, hogy ez így nincs rendben. Az anyakutya is ezt csinálja, ha dulakodnak a kicsik az alomban) Szóval a bischont kell megnevelni. De amíg vele nem bírtok, nem ajánlom nagyon a nj-t. Milyen célra lenne? Az is ontoss, hogy jó helyről vegyétek, ne ilyen express, vagy valami szaporítótól, hanem rendes kennelből. Mert akkor jó idegrendszere lesz, küllemileg is szép lesz (ergo: bírja a strapát)

Dióhéjban:

-A kiskutyát kell megnevelni, kapjon visszajelzést a viselkedéséről

-Érdemes klikkerrel tanítani, mindkettőjüket.

-A nj kennelből legyen, ne online vásárolt szaporítótól

-Ha kell menjetek el kutyasuliba engedelmes foglalkozásra

-Amíg a kicsivel nem bírtok, addig nem ajánlom a németjuhászt, nem kezdő gazdáknak való

2013. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egész függ attól mennyit tűr a Német juhász.Ha megunja a kiskutya provokálását kifejlett korában rátámadhat.Akár végezhet is vele.A Bichont erről le kell szoktatni.Így nem ajánlatos mellé nagytestű kutya.Én nem vagyok szakértő de azt ajánlom ha még 1 kutyát akarsz akkor kisebbet.
2013. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Végez vele.Kicsit túloztam.A Német juhász természetétől függ.
2013. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbb a havanese-t neveljétek meg utána jöhet a Német juhász. Vidd el kutyasuliba ott sok kutyával találkozhat kérhetsz tanácsokat is.Sajnos sokszor a kicsik kezdik a piszkálódás ha a nagynak meg elege van akkor egy erősebb oda kapás is súlyos lehet a kicsinek!Amíg a NJ kölyök addig nem lesz gond játéknak fogja majd fel,de ahogy kamaszodik és feszegeti a határokat na ott húzósabb lesz!


Első lépésként a kicsit neveljétek meg!!

2013. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állítsd le a havanese-t erről az öngyilkos szokásról, és bármilyen kutyát szerezhetsz mellé. Remélem, azt te sem gondoltad komolyan, hogy egy életen át tartó csesztetésnek teszel ki egy bármilyen másik kutyát...
2013. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kicsi annak ellenére ilyen, hogy nagyon sokat viszem kutyák közé. A szomszéd kutyákat már mind ismeri, onnan is azt nyúzza, akit a legrégebbről ismer, és aki különben egy hipernyugodt keverékkutya, és már az elejétől így viselkedett vele. A többi kutyával is játszik, de náluk érzi a határt, a kedvenc keverékét viszont éjfélig nyúzná. Viszem sétálni messzebbre is, ahol már olyan kutyák vannak, akikkel nem mindennap futunk össze, hogy ismeretlenekkel is találkozzon. Velük jófej, szaglászik, körbe, körbe mennek szaglászás közben, és sose ő provokál először. Szóval úgy érzem, szépen ismerkedik, de akit már kiismert, és nem fél tőle azt hajszolja az őrületbe. Nem tudom, hogy mennyire írtam le érthetően, de ezzel a problémával nem tudok hogy megküzdeni, hiszen ismeretlen kutyákkal jófej, és velük nem jut el odáig hogy rámenős legyen, hiszen csak azzal rámenős akit minden nap lát, és sokat tűr lásd a keverékkutya. Amikor vele játszik, akkor van az, hogy hiába tiltom, vagy teszem vissza pórázra, a szeme sarkából nézi, és olyan tettrekészen csóvál.Ugyanakkor a közvetlen szomszédom yorkijával még futni is szoktunk, és vele teljesen más, egymás mellett futnak, néha megszagolnak közösen ezt-azt, néha kergetőznek, de egyik se provokálja a másikat úgy. Szóval tanácstalan vagyok mert ezt a bajt előidézni csak az olyan kutyákkal tudom, mint az a nagy.
2013. júl. 21. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hgyo átadot neki a döntést azt illetően, hogy hogy viselkedik. A "visszük kutyák közé" nem nevelés, csak szó szerint ennyi, hogy viszitek kutyák közé. Hát honnan tudná szerencsétlen, hogy hogy kell viselkedni, ha sosem mondtátok neki úgy, hogy meg is értse? :) Vigyétek el egy jobb kutyasuliba, ahol megmutatják, hogyan tudjátok úgy tiltani, hogy el is higgye, hogy azt nem szabad csinálni.
2013. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Németjuhász az úgy játszik mint egy németjuhász. :D Nem finomkodik, csak azért mert egy kisebb kutyával van. Én próbálom legalább hasonló méretű kutyákkal összehozni, azokat nem töri össze.
2013. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!