Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell egy új kutyafuttatób...

Hogy kell egy új kutyafuttatóba első alkalommal bemenni?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit furcsának tűnhet a kérdés, de most költöztünk és az előző helyen már kialakult egy társaság, itt meg nem ismerek senkit és semmit. Tehát konkrétan arra irányul a kérdésem, hogy odamegyek és ha van/vannak bent más kutyások, akkor csak benyitok és köszönök, vagy megkérdem, hogy bemehetek-e, vagy mit kell mondanom?
2013. júl. 18. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen kedves :) én először alaposan megfigyelném a bent levő kutyákat a gazdijukkal együtt. mennyire dominánsak a kutyusok, mennyire viselkednek megfelelően, a gazdik mennyire tudják kontrolállni a kutyájukat, van e olyan amelyik viszonylag elzártan van a többiektől -nyilván nem tartanak valami okból kifolyólag igényt társaságra- stb.


majd ennek tudatában én -ha úgy ítélem meg hogy minden rendben zajlik- bemennék és köszönnék. figyelnék arra hogy a kutyám legyen tisztelettudó, ne legyen domináns hagyja magát körbeszimatolni hiszen ti vagytok akik a már megszokott környezetbe mentek.


azt ha valami oknál fogva nem mehetsz be -agresszív kutya, vagy tüzelő szuka- véleményem szerint eleve látni fogod a felálláson amíg szépen megfigyelsz mindenkit mielőtt bemennél.


azt meg szintén látod ha valaki barátságos a kutyájával együtt, nyitott a kutyájával mindenre, az ilyen gazdikkal se perc alatt elindul a beszélgetés.

2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg futtatóra csak az jár, akinek a kutyája normális, tehát nagy baj nem lehet. Gyakorlatilag meg majd kitapasztalod. Mindenesetre biztos jó benyomást kelt, ha előbb megkérdezed, hogy bemehettek-e, azzal nagyot nem tévedhetsz.
2013. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az sajnos messze nem igaz,hogy futtatóra csak normális kutyákkal járnak.Nem egyszer van olyan,hogy egy domináns agresszív kutya van bent,olyankor lehet várni a pórázon tartott kutyával jó hosszú ideig,míg kijönnek.
2013. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én meg szinte csak azt tapasztalom, hogy a futtatóra azokat a kutyákat viszik, akiket egyébként nem mernének szabadon engedni. Voltunk párszor mi is és valószínű azért, mert más is így áll a dologhoz és mert előítéletesek az emberek, amint meglátták, hogy bent vagyunk abban a pillanatban sarkon fordultak hiába szóltam utánuk, hogy jöjjenek nyugodtan,még beszélni sem akartak velem...De a kedvenc válaszom: "a kutyáink nem ugyanolyan fajták és ezért bántanák egymást" ??? A mai napig nem fogom föl az értelmét :D A másik véglet, hogy fogja magát benyit és elengedi a kutyáját. Velünk ez nem baj, de ilyenkor mindig belegondolok, hogy ha agresszív lenne a kutyám akkor nagy visítozás lenne. Szóval kedves Kérdező, a legjobb megoldás, ha megkérdezed a bent lévőket, hogy bemehetsz-e és akkor nincs félreértés, elszalasztott lehetőség és az esetleges konfliktust is elkerülheted.
2013. júl. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha nekem kölyökkutyám van, aki, játékos elragadtatásból fel-felugrál az emberekre is? :*

Ma voltunk először futtatóban a kiskutyámmal. Egy két éves, közepes testnagyságú kutyussal játszott, illetve menekült előle :D amúgy rendben volt minden csak nem voltak egy súlycsoport. :)

Valamint, hiába hívtam, mintha ott sem lettem volna - teljesen bepörgött.

Ti, akik kutyafuttatóba jártok, mennyire toleráltok egy ilyen kezdő párost? Vagy első alkalmakkor ez "normális" és idővel megszokjuk mind2en? :D

2013. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!