Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi erre a megoldás?

Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos havagnese fiú kiskutyánk, 8 hetes kora óta velünk van, ahogy növekedett, úgy kezdett rosszalkodni, ma már ott tartunk, hogy a ruháimat szétszaggatja, semmit nem lehet elől hagyni, mert azonnal tönkre teszi , az ágyban a szivacsot szétkaparta, a falra lyukat csinált, a konyha bútor se bírja már sokáig, egyszerűen mindent megrongál amihez ér.

Ennek ellenére én nagyon szeretem őt, és nem szívesen válnék meg tőle, tudom, egyszerűbb lenne az életem nélküle, de már úgy hozzám nőtt,olyan, mintha a gyerekem lenne. Mit tehetnék, hogy ne legyen ilyen rossz?


2013. júl. 18. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bizony..olyan,mint 1 gyerek.Meg kell nevelni! Kezeld emberként,ha rosszat csinál szidd le..ha nagyon rosszat kaphat az orrára/fenekére kissebb koppintásokat..nehéz lesz de előbb-utóbb sikerrel jársz :)
2013. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

"olyan, mintha a gyerekem lenne"


először is fogd fel hogy ő egy kutya. majd esszerint is bánj vele.


jan fennek kutyapszihologia könyvét ajánlom


illetve cerberos, tükör vagy alfasulit mihamarabb ahol megtanulod mi is az a kutya.

2013. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fontosságát próbáltam érzékeltetni ezzel a mondattal, és, hogy úgy szeretem ,mintha a gyerekem lenne,azt hittem ezt azért nem kell megmagyaráznom, kedves második
2013. júl. 18. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

sajnálom de mind a megfogalmazásod (tisztára mintha egy gyerekről beszélnél) mind pedig a jelenlegi problémád is azt árulja el hogy nem kutyaként kezelted.



az imént elírtam a könyvet:


[link]


az első találat. ott elolvashatod vagy le is töltheted a könyvet.

2013. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 2-es válaszoló, ne emberként kezeld, hanem kutyaként. Attól persze szeretheted úgy, mint a gyerekedet, de normális kutyaéletet biztosítsd neki. Sok mozgás, játék, feladatok, szellemi és fizikai lefárasztás, akár kicsi akár nagytestű a kutya. Egy kellően elfáradt, agyilag is megdolgoztatott kutya ugyanúgy végigalussza a délelőttöt, mint aki éjszakás műszakból jött haza.
2013. júl. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy két, a témába vágó, a Csodálatos kutyadoki részt...Tényleg bevállnak a módszerei, nem viccelek! Érdemes megnézni. A kutyát pedig ne emberként kezeldd, semmilyen esetre sem, és csak akkor szidd meg, ha éppen pl. tép szét a ruhát. Ha utólag próbálod szidalmazni, mikor pl. odajön hozzá, vagy meglátod a széttépett darabot, nem fogja tudni, miért kapta a büntetést. És próbáldd meg az ő szemszögéből látni a dolgokat, vagyis próbálj meg egy kicsit kutyaként gondolkozni...Lehet az is egy ok, hogy nincs eléggé lefárasztva.
2013. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!