Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S kutyások! Már teljesen...

S. O. S kutyások! Már teljesen kétségbe vagyok esve! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos keverék kutyusunk. 6 hetes kora óta van nálunk. Eddig egy teljesen egészséges lelkületű, és fejlődésű, bár kissé szeleburdi kutyus volt. Mivel hamarosan kisbabánk születik, nagyon sokan azt tanácsolták, hogy ivartalaníttatsuk a kutyát, mert akkor lenyugszik egy kicsit, és könnyebb lesz vele. 5 hónapos kora óta teljesen szobatiszta amúgy, és sok parancsszóra hallgat is. Nahh kb 2,5 hete megvolt a műtét, szerencsére gyorsan gyógyult a blöki, 1 hét után már kutya baja sem volt. Nahh ekkor kezdődtek a gondok. Azóta elfelejtette egész egyszerűen azt, hogy szobatiszta, kakil, pisil mindenhova a lakásban, és sokkal kezelhetetlenebb mint előtte. Vissza estünk hirtelen a 2 3 hónapos szintjére. Már teljesen ki vagyok emiatt, nem tudom mit tegyek, már mindent kipróbáltunk a párommal...:( Az is gáz, hogy én itthon vagyok veszélyeztetett terhesként, teljesen ágyhoz kötötten, fel sem lehetne kelnem, nemhogy takarítani, viszont kénytelen vagyok, egész nap, kutya pisit meg kakit takarítani. Így eljutottunk ahhoz a ponthoz, hogy már a baba is veszélyben van...Mit tegyek? Sürget az idő. A baba hamarosan megszületik. Tudtok tanácsolni vmit? Esetleg ajánlani jó szakembert?
2013. júl. 3. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
A kutyák (ugyan nem mind) az ivartalanítás hatása miatt megváltozhatnak. Egyes kutyák kezelhetetlenek lesznek, míg más kutyák zombivá válnak, akik csak fekszenek, és alig esznek. Na, hát a tiétekre hatással volt, ezt ti b***tátok el...
2013. júl. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 gömbicica ***** válasza:

szia.

Tanáccsal sajnos nem tudok szolgálni, de

most hogy olvaslak mi is igy voltunk a kutyussal. Ő már 5 éves volt mikor muszályból ivartalanitva lett és tényleg ő is pisilt aztán utána mindenhova :-( morogtam is vele eleget, mikor mindig vödörrel rohangáltam :-( Nem gondoltam volna, hogy a mütétnek lehet hozzá köze. De most már mindegy is :-( Szegény meghalt már két hete :-( Doki sem tudja mitől, pedig felboncolták :-( Most már hiába mondanám, hogy miég mindig futkosnák a felmosó vödörrel, csak lenne :-(

Ő már nincs.

Dokit nem kérdeztétek???

2013. júl. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem azért szeleburdibb a kutya, mert ivartalanítva lett, hanem mert otthon vagy veszélyeztetett terhesként. Érzi, h nem vagy 100%os (ne értsd félre), és tudja, h megteheti, mert jelen esetben "gyengébb" vagy nála.
2013. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

"Nem azért szeleburdibb a kutya, mert ivartalanítva lett"


Tapasztalatból írtam...

2013. júl. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

"Érzi, h nem vagy 100%os (ne értsd félre), és tudja, h megteheti, mert jelen esetben "gyengébb" vagy nála."


Lehet ez is közre játszhat, de a műtét is...

2013. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Hát én csak arra tudok gondolni, hogy máshogy kezeltétek az ivartalanítás után vagy azóta, talán nem tudatosan, de ő észrevette. Talán körül lett rajongva a műtét után, sajnálgatva (a férfiak általában nehezen viselik az ivartalanítás gondolatát...) és ez neki elég volt ahhoz, hogy azt higgye, mindent szabad. Úgyis "lázadó" korszakát éli, és oltári pech, hogy pont most nem tudtok odafigyelni rá kellően, egyéb, fontosabb dolgok miatt.


Csak átmeneti megoldás, de a baba születéséig el kéne onnan tüntetni a kutyát. A Te meg a kisbabád egészsége fontosabb, mint a falkavezérség kérdése. Talán még szakembert is találnátok, aki magához venné pár hétre és a kamaszkori vadhajtásait megnyesegetné.


A végleges megoldás az lenne, hogy fokozatosan, komoly odafigyeléssel és következetességgel letisztázzátok vele, hogy neki hol a helye a családban. Mindenki alatt, beleértve a babát is!!! A férjed segítségét kérd ki ebben.

Sajna ezt a dolgot nem lehet siettetni, elég időigényes, de 1-2 dolgot Te is megtehetsz:

soha ne engedd, hogy a kutya "csak úgy" odajöjjön hozzád és pl. rád másszon, ha pedig hívod valamiért, mindig követeld meg, hogy engedelmeskedjen. Mikor hazaérsz valahonnan, vagy akár visszajössz a fürdőszobából, akkor hiába ugrál körülötted a kutya, ne vegyél róla tudomást.

Ti egyetek először. A kutya csak akkor kaphat, ha ti már jóllaktatok. Ennek egy megoldása, hogy mikor megtöltitek a tányérját, mielőtt odaadnátok neki, a "tányérból" megesztek 1-2 kekszet vagy ropit. Ne nézzetek közben a kutyára, akárhogy arénázik, hanem csak akkor kapja meg a tálat, ha ti már jóllaktatok ÉS lenyugodott.

Ti menjetek ki először az ajtón. És ez ne fajuljon lökdösődő birkózássá, mert az kutyafülét se ér. A kutya leül, megvárja, hogy a gazda kilépjen, és aztán a hívására mehet ő is. Séta közben láb mellett van a séta, nem ráncigálva és összevissza!


Érdemes lenne megnéznetek az Egyik kutya, másik nem sorozatból pár epizódot. [link]

Az a baj, hogy ha megszületik a baba, még ennyi időtök se lesz rá. Tényleg megérné szakértő segítséget kérni!

2013. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez nem függhet össze a műtéttel. A bepisilés még hagyján, arra azt mondanám, hogy lehet valami húgyúti fertőzés, de a bekakilás már gyanús.

Változott valami a műtét óta a kutya életében? Mióta vagy otthon veszélyeztetett terhesként?

2013. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, egyik másik nagyon hasznos volt. Amit biztos, hogy nagyon elrontottunk, így utólag visszagondolva, hogy valóban agyon ajnároztuk a műtét után. Nem volt túl jó bőrben szegény, ráadásul kettő műtét volt, egyben, mert egy toklászt is kiszedtek a lábából, így még lábra sem nagyon tudott állni. Még azt is megengedtük neki, hogy a szobánkban aludjon, mert nyugodtabb voltam úgy, hogy ott szuszog mellettem. (nyamvadt anyai ösztönök...:P)Észrevettem, hogy akkor csinál rosszaságokat, mikor valamiért egyedül marad. tehát elmegyünk itthonról (nehezen viseli, megszokta, hogy itthon vagyok vele, már 2 hónapja), vagy ha kizárjuk a szobából, akkor is ott vár minket a meglepi. Most azt csináltam, hogy az ajtót nyitva hagytam, de eltorlaszoltam, hogy ne tudjon bejönni, így egy légtérben is vagyunk meg nem is. A többi trükköt meg igyekszem alkalmazni. Sztem az hangzik logikusabbnak, hogy nem a műtét okozza ezt az állapotot, hanem a mi hozzáállásunk a műtét után...Most nagyon sok mindent megpróbálok amit tanácsoltatok, de ha nem változik, egy héten belül a helyzet sztem szakembert keresünk.
2013. júl. 3. 09:54
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy akkor kakil-pisil be, mikor egyedül marad, lehet a szeparációs stressz jele is.
2013. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez elég valószínű...sír, hisztizik, ha egyedül marad egy helységben...De ha ez tényleg szeparációs szorongás, hogy segíthetünk rajta? (amúgy korábban 8-10 órákat töltött itthon egyedül, hiszen én is és a párom is dolgoztunk) Ez kb azután kezdődött, miután el kellett jönnöm táppénzre. És itthon vagyok éjjel nappal. De a pisi-kaki csak az elmúlt másfél hétben jelent meg kb.
2013. júl. 3. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!