Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van Pásztóról...

Valakinek van Pásztóról bischon bolognese kutyusa tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Találtam egy hirdetést neten, hogy Pásztón bischon bolognese kutya eladó tenyésztőtől, de interneten nem találtam infót arról hogy lenne ott ilyen fajta tenyésztő. Nem akarom megégetni magam, aki bármilyen infót kérem írjon!
2013. júl. 20. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni,de egy tippet adhatok:ha van elérhetőség megadva,miért nem hívod fel/írsz egy e-mailt,mi a helyzet?Nyugodtan felhívhatod azzal,hogy olvastad a hirdetést,és érdeklődni szeretnél,hogy van-e a kiskutyáknak törzskönyve(na itt indul az egész,ha nincs vagy csak opció a törzskönyv,felejtős)ha van,akkor további kérdések,egészségügyi szűrések megléte,szülők,oltások,stb,majd a legvégén az ár.Ha nincs tk,már kiderül,hogy szapival van dolgod,akkor megköszönöd el leteszed.Én anno moszkvai őrkutyával voltam így,nagyon hirdettek egy kölyköt,írtam is egy levelet,hogy tk meg szűrések és társai,mirefel azt a választ kaptam,hogy,,tk nincs,de egészséges".Na apám,erre varrjál gombot...Úgyhogy vigyázz.Egy valamirevaló tenyésztőnek egyébként a legtöbb esetben van honlapja,esetleg még face-en is fent van.
2013. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*és leteszed
2013. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt írta hogy oltva féregtelenítve chippel, és választható hogy kell e tk. Köszi a választ.
2013. júl. 20. 13:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az gázos.A tk nem szabad,hogy opció legyen(egy normális tenyésztő nem azon az 5500 ft/kölyök fog spórolni)Ha javasolhatom,felejtsd el,mert szaporító ez is,ráadásul egy olyan fajtánál,amely mostanában nagy divat,így elég nagy az esély ilyen-olyan örökletes betegségek kialakulására is,ha nem jó helyről veszed.
2013. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú :-(
2013. júl. 20. 13:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy azt írta törzskönyves tenyész szemlés szülőktől. Nem értem minek hazudna ilyet. Vagy ha mégsem hazudik, miért választható a törzskönyv??? Ez olyan kiábrándító.
2013. júl. 20. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Van olyan,hogy sokszor összeraknak két tk-s kutyát(vagy ráfogják,hogy tk-s),de ahol ilyeneken spórolnak a kicsiken,ott 100%,hogy az egészségügyi szűrések hiányzanak,ami pedig elég nagy baj,mert gondolom,nem szeretnél beteg kiskutyát.Arról nem beszélve,hogy a törzskönyv nem minden,attól még,hogy kölyökként megkapták pl a szülők a tk-t,az még önmagában kevés,hiszen csak akkor szokták továbbtenyészteni,ha kiállításon is fel tudnak mutatni valamit,illetve tényleg olyan minőségűek,hogy tenyésszemlén minimum,,tenyészhető"címet kapnak-na és persze,egészségesek,a standardnak megfelelnek.Egyébként rengeteg sztori van arról,hogy ígérgetik,hogy majd küldik a kicsihez a tk-t,ami persze nem érkezik meg soha.Sőt!Olyannal is találkoztam már-egy korábbi kérdésben vitattuk többen-amelyet a,,törzskönyves szaporító"kifejezés jellemez leginkább:honlapja is van,meg egy tk-s,de méreten aluli kutyája-és azzal a kicsi,fajtájának,,csúfja"kutyával tenyészt",úgy,hogy pl apakutyáról még a honlapon sem esik szó,mintha csak a gólya hozta volna annak a szerencsétlen szukának a kölykeit...Szűrésekről,semmiről nincs hír,annyi,hogy van egy tk-s,de fajtáját meghazudtoló kutyája,akit,ha igazán szeretné a fajtát,ivartalaníttatna továbbszaporítás helyett és élne vele boldogan,semminthogy méreten aluli kölyköket gyártson.Tehát ilyen is van.Nem tudom,mennyit szánsz rá és mennyire szeretnél minőségi kiskutyát venni,esetleg vannak-e kiállítási céljaid,de én mindenképp egy normális tenyésztőt keresnék,akinél nem opció a tk és ahol tuti,hogy egészségesek a kicsik.Igaz,ott az árak is magasabbak,de ha pl csak hobbira szeretnél kölyköt,a kevésbé ígéretesnek látszó,de bizonyítottan fajtatiszta és szűrt kölyköt olcsóbban is odaadják.
2013. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Őket elég jónak mondják,szerintem egy próbát megérne a dolog: [link]
2013. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most már teljesen elbizonytalanodtam.Csak kedvencnek venném, és ivartalanítva is lenne. De ezek után még meg gondolom.Sajnos százezreim nincsenek. Ez van.
2013. júl. 20. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem elbizonytalanításként írtam,hanem hogy ne te járj rosszul és ne a szemét szaporítókat támogasd,akik maximum a fajta tönkretételében és a felesleges almok gyártásában segédkeznek.Megmondom őszintén,az én álomkutyám 300.000 ft,és gyűjtök rá...És annál nagyobb lesz az öröm,ha sok év után összegyűlik,ennyi várakozás után :) De a bichon nem olyan drága fajta,ha hobbi célra szeretnél-márpedig azt írtad-akkor tippem szerint 80.000 körül már szert tehetnél egy kicsire.Csak türelem:) Vagy még egy jó megoldás!Nézek neked fajtamentőket,de te is keresgélhetsz.A bichon divatkutya lett,sokan veszik és így egyesek hamar rá is unnak,mert csak pillanatnyi fellángolás volt a kiskutya-így az ilyen fajtákból fajtamentőknél általában mindig akad,sokszor akár kölyök is,ha esetleg nem szeretnél felnőttet.Az örökbefogadható kutyik pedig ingyen,vagy jelképes összegért(max párezer ft)már hazavihetőek.Ha találok valami jót,belinkelem.
2013. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!