Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom le fárasztani? ,

Veina kérdése:

Hogy tudom le fárasztani? ,

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves vizslám 3 hónapja van nálam már mindent meg tettem, hogy le fárasszam de hiába minden bármit csinálok olyan mintha még több energiája lenne egyik nap is kb 25 km-rt tettem meg vele de abban volt kúszás mászás futás séta úszás minden mikor haza értünk a kutya ahelyett, hogy le feküdt volna űzte kedven hobbiját a legyek kergetését jobban el voltam fáradva mint a kutya Mit tegyek??

2013. júl. 20. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy volt egy ilyen nap, de egy átlagos nap milyen? Hány órát sétáltok és mit csináltok séta közben?
2013. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha egy fiatal kutya akármilyen nagy séta után nem dől ki? Úgy gondolod, lefárasztod és után elfekszik a következő programig? Ha el is fárad egy kutya, akkor is nagyon gyorsan feléled. A vizsla amúgy is igen mozgékony kutya.
2013. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran és mennyit sétáltok póráz nélkül? Hogy néz ki egy átlagos napotok? Szokott találkozni más kutyákkal?


Szintén vizslám van, őt a szabad szaglászós-rohangálós, akár apportozással egybekötött séták illetve a többi kutyával való rohangászás azért elég jól lefárasztja.


Illetve nagyon fontos az agyi fárasztás is. Mi klikkerezünk (napjában többször keveset), úgy tanulunk apró trükköket, ezt-azt. Elképesztő mértékben igényli ezt is, ráadásul élvezi is.

2013. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem baj ha nem fárad el csak azt nem értem miért... Minden nap legalább 3 óra de abban van séta futás minden póráz nélkül csak városon kívül tudom de akkor sem mindig nem nagyon örülnek ha póráz nélkül van a kutya pedig nem bánt senkit séta után meg labdázok vele + van egy rongy is neki amivel labda után játszok vele..
2013. júl. 20. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy keress több alkalmat a szabad sétákra. Ha más nincs, egy közeli kutyafuttató is jó, ott legalább a többi kutyával is rohangálhat. Abban van egy kis extra, kommunikáció, futkározás, tényleg sokat számít, hogy fajtársakkal találkozhat.

És a tanulgatást is érdemes csinálni. Nem azért, mert annyira fontos, hogy trükköket tudjon a kutya, hanem azért, mert szellemileg is ki kell fáradnia.

A labdázást is fel lehet kicsit turbózni. Akár úgy, hogy eldugod előle és nem engeded ki érte, csak bizonyos idő után; a keresgélést élvezni szokták és elég kimerítő.

2013. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt a labda eldugást nem nagyon tetszett neki jobban szereti ha el dobom szívesen hozza vissza közben az agyát is dolgoztatom..sajnos a közelben nincs kutya futtató :( és ez kicsit zavar is..
2013. júl. 20. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld bicikli mellett futtatni azt már jobban megérzi.Agyilag is igényli a lefárasztást.A sima labda nem erőlteti meg az agyát,de ha feladatokkal kombinálod,már igen.pl.parancsra mehessen csak a labda után.
2013. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Labdát parancsra nem keres ezért váltottam a tàpra azt szívesebben meg keresi. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. júl. 21. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!