Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar szürke mellé keresek...

Magyar szürke mellé keresek jól terelő mudit, tenyésztőtől. Tudtok kennelt ajánlani?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondűző alkonyat!! A legjobb szerintem! Én is innen fogok venni. A tulaj egyben etológus is, nagyon szimpatikus.

[link]

Az egyik kutyám apja Kormosvári-Hajtó, de ott csak feketék vannak. Nagyon jó ösztöne van.

[link]

2009. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Birkabosszantó kennel.

Többsincs mudi kennel: Birkabosszantó Ajándék "Tücsök" az anya, az apa nevére nem emlékszem, de azt tudom, hogy az anya birkák és kecskék mellett dolgozik és az apa is jó ösztönű kutya, direkt munkakutyát keresett mellé a tenyésztő. Ha jól tudom, két hónap múlva lesznek kölykök.

Bereki kennel: ők is dolgoznak a kutyákkal, egyik kutyájuk Országos Terelőbajnok.

[link]

Csupatűz kennel: ők ugyan nem terelnek, de eredményesen agilityznek és ösztönpróbájuk van a kutyáknak, majdnem innen vettem a mudimat.

Irhaberki: nekik is fontos a munkakészség.

[link]

Kecskefogó: ők is terelnek saját állatokon. [link]

Királytanyai: Ők is terelnek. [link]

Magna Hungaria: Terelő és engedelmességi versenyeken eredményesen szerepelnek a kutyáik. [link]

A magyar-kutya.lap.hu-n még találhatsz kenneleket.

2009. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarok bele pofázni és nem akarom a mudik hírnevét (már ha van szegényeknek ilyen) rontani, de lehet,h jobban járnál egy sinkával. Nem tudom,h ismered-e a fajtát. Kb mudi méretű fekete ebzet, melyet nem tenyésztenek. A pásztorok, juhászok tartják és hoznak le almokat. Egészségesebb típus is, illetve eszméletlen jó ösztöne van (persze a mudinak is van). Érdemes mindenképp pásztoroknál, juhászoknál érdeklődni kiskutya ügyben. Náluk született alomból (bármilyen fajtáról is legyen szó) választott kiskutya lehet a legjobb választás szürkék mellé.
2009. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod rontani a mudikat akkor minek írtál? Nem az volt a kérdés, hogy milyen kutyát válasszon... Nekem is van kedvenc kutyám, de nem írom oda mindenhova, csak ahova illik. Pl aki azt írja hogy vadászkutyát akar, annak nem írom, hogy szerintem a pásztorkutyák jobbak, mert nekem az a kedvencem. Így is csomóan lenézik a mudit meg csúfoltják, mikor tökéletes kis kutya erre a munkára, ráadásul magyar is. Inkább örülni kéna, hogy valaki ilyet akar! :( Hol találsz te itt olyan kutyát? A legtöbb pásztor mudi, mudiszerű, pumi, puli vagy ilyesmi keverék kutyát használ.

Lehet hogy hirneve nincs a mudinak, de ez csak a buta emberek miatt van akiknek csak a menő, extra nyugati termék kell! Attól még a mudi felveszi a vesenyt az agárral, kitűnú agillityre, engedelmességre, lehet vele vadászni, mentőkutyázni, ha kell megvéd, a magyar pásztorkutyák közül neki maradt meg legjobban a terelő ösztöne. Szinte akármit csinálhatsz vele amire képes fizikailag. Mo. legképzettebb pásztorkutyája is mudi volt, pedig borderek is voltak versenyben, ott van a dogdancingben, frizbiben, gyorsasága szlalomversenyt is egy mudi uralra. Ha megnézed ahova bekerül, mindenhol a mezőny elején végez. Egyszerűen csak azért nem hódította meg a világot még, mert kiirtották a háborúban, és mert véletlenül nem őt ismerte meg a legtöbb ember. Az meg hogy másik kutyák többet nyernek az egyszerűen azért van, mert míg a mudiból versenyzik 10 (mondtam valamit) addig a népszerű fajtából 100 és abból természetszerűleg több jó kutya tud kikerül mint 10-ből. Inkább reklámozni kéne... Ugyanúgy mentes betegségektől, és ugyanúgy elég különböző még az állomány.

2009. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"aki azt írja hogy vadászkutyát akar, annak nem írom, hogy szerintem a pásztorkutyák jobbak (...) lehet vele vadászni"


Azért vadászni nem lehet egy mudival, ugyanúgy ahogy egy vizslával az életben nem fogsz terelni.

2009. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Azt hiszem megtaláltam amit kerestem.


3.-nak Ismerem a sinkát, de én mudit akarok;) és nem hiába írtam hogy tenyésztőtől. Mert lenne itt a "szomszédban" olyan kiskutya aminek anyja, apja terel mint az álom, csakhát papírjai nincsenek - én meg nemcsak terelni akarok vele. Ugyanakkor vettünk már olyan kutyát tenyésztőtől amelyik elfutott a marha elől... a szürke nem ugyanaz mint a birka. Szóval csak olyan hely jöhet szóba amely a tömeges kiállítási címeken túl mást is felmutathat.

2009. okt. 21. 17:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsi igazad van, rosszul írtam. Azt akartam mondani, hogy hogy szoktak vele vaddisznóra menni. :D Amúgy a terelés is vadászat amiből le van vágva a gyilkolós rész. Ilyen szempontból a pásztorkutyák sokoldalúbbak.
2009. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretném szétoffolni a témát...DE..

ezt ugye te se gondoltad komolyan??? Vaddisznóra mudival?? Bár elképzelem azoknak a mudiknak a terelőösztönét, akikkel lehet vaddisznóra menni.... :o) Illetve h a terelés szerinted "szinte" egyenlő a vadászattal.....neee, légyszi. Ha a nagymamám sárga lenne és csilingelne, ő lenne a villamos :o)

Én nagyon tisztelem és szeretem a mudikat, sőt kacérkodoma gondolattal, h legyen....de az elvakult, csőlátású embereket nem tudom megérteni.

2009. okt. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok csőlátású egyszerűen a terlés az egy vadászat amiből kimarad az ölési folyamat. Illetve igenis mennek vaddisznóra mudival olvastam olyan embertől akiben megbízok és tisztelem, azt nem tudom hogy és miként csinálják de így van. Szerintem mégis hogy van a vadászat és a terelés? Két különböző dolog? A természetben miért nincsenek terelő kutyák? Hát mert mindegyiknek vadászösztöne volt/van, aztán a háziasítás során egyes kutyákból lefaragódott az utolsó fázis melyben megölik az állatot másokban meg jó vaádzskutyává formálódott. Így alakultak ki a munkakörök. Mindegyik a vadászösztönből ered.

[link]

[link]

2009. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezzel tisztában vagyok. De azt akkor már nem vadászatnak hívják, hanem terelésnek. De ott van pl. a vizsla - nem öli meg a vadat (de nem hívják terelésnek attól még), mert ő csak állja, veleszületett ösztönből!!! - egy mudi vagy bármilyen más pásztorkutya maximum megtanulhatja ezt a viselkedést, de ösztönösen az életben nem állná a vadat. És szerintem ugyanez vonatkozik a retriever munkára vagy a kotorékozásra vagy a csapázásra. Ahogy azt is kétlem, h ösztönből nekimenne egy (vagy pláne több) mudi a vaddisznónak. Végülis majdnem ugyanolyan a vérmérséklete mint egy parsonnak vagy egy jagdnak....


Nem értem, h miért kötöd az ebet a karóhoz...univerzális kutya nincs - vagy ha mégis, az középszerű, kicsit ebből kicsit abból, de annak nincs értelme.

2009. okt. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!