Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pánikolt be?

Miért pánikolt be?

Figyelt kérdés
Öt éve utazok busszal a kutyámmal. Eddig soha nrm félt vagy pánikolt srmmitől. A petárdáktól se fél. Ma viszont a busznak az ajtaja hangosan csattogott amikor kinyílt. Nem értem ettől miért pánikolt be. Lehet ez után most már mindig ilyen kínszenvedés lesz az utazás?
2013. júl. 22. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elkalandozott a figyelme, és meglepte a zaj, vagy korábban volt valami rossz élménye valami zajos dologgal (nem feltétlenül kellett, hogy ott legyél), és amiatt esett kétségbe. Hogy ezután mit fo tenni, az nagyban függ attól, hogy te hogy reagáltad le a dolgot, mert ha te is bepánikoltál, vagy jól "megnyugtattad" simogatással meg ajnározással, esetleg az első adandó alkalommal elmenekültetek a buszról, és vissza se szálltatok pár percen belül semmi ilyesmire, akkor esélyes, hogy legközelebb is meg fog ijedni.
2013. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam nyugtatni, de nem ajnároztam. Minden egyes ajtó nyitásnál menekülni akart. De leszállni semmi képpen nem akartam vele mert nem értem volna be a munkahelyre. Köszi a választ.
2013. júl. 22. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legjobb, ha figyelmen kívül hagyod a hisztit, illetve visszafegyelmezed a kutyát a megszokott pozícióba (ülés, fekvés). Ha te ügyet csinálsz belőle, azzal csak azt közvetíted felé, hogy ez tényleg valami nagy dolog volt.
2013. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Visszafegyelmeztem. Beforgattam vissza a fenekét, és mondtam neki hogy ül. megpaskoltam az oldalát, hogy maradjon.
2013. júl. 22. 21:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!